K O R O N A V I R U S – zákeřně útočí …

K O R O N A V I R U S – zákeřně útočí …

Zdravím všechny známé i neznámé návštěvníky stránek Eurobabička.
Tak jako pro každého z vás, je i pro mne toto období velmi těžké.

Každá věková skupina má vzhledem ke komplikované situaci ohledně pandemie, své problémy a obavy, prožíváme těžké období, plné omezení . Někteří jsou bez práce, někteří v ní pomalu nocují. Naši nejmladší nemohou na hřiště ani do kolektivu. Ti o něco starší jsou zklamání, svoje, jak říkají „koroprázdniny“ si představovali daleko jinak a domácí výukou jsou značně znechuceni. Dále maturanti a vysokoškoláci, ti pro změnu nevědí, jak to bude s jejich studiem ani diplomem. Pak jsou tady tací, kteří jsou ve stejné nebo podobné situaci jako já…
Mám týden do porodu a hlavou se mi střídají různé myšlenky. Kde budu rodit? Nezavřou do té doby porodnici? Stačí jedna pozitivní sestra a zavřou to. Nemůžeme v porodnici něco chytit? Budu muset rodit s rouškou? Zákaz návštěv a zákaz otce u porodu, to jsem si také nepřála. Chtěla jsem si toto období užít. Kdy uvidí babička s dědou svoje vnoučátko nejen přes kameru? Až v létě? Už si na celou situaci asi zvykám. Výlet s novým kočárkem plánuji po zahradě  od jahod k šeříku, přes maliny i rebarboru s přestávkou pod třešní.

Potom máme všichni, spíš většina z nás,  jednu věc společnou, strach o naše rodiče a prarodiče. Proto prosím buďte všichni opatrní, nepodceňujte tuto situaci a nehrajte si na hrdiny. Pojďme si všichni sednout na zadek a podpořit se nějakým dobrým vtipem, nebo zážitkem. Pojďme táhnout za jeden provaz, dodržovat karanténu a těšit se až se všichni zase sejdeme. Většina z vás by se mohla zapojit do výzvy „CoronaVirusDanceChallenge“ a poslat video do redakce, to by určitě potěšilo. Ráda bych šla příkladem, ale poskakující „slonici“ :-D (tak si právě připadám), vidět vážně nechcete, věřte mi.
A něco pro odlehčení: Maminka mého muže mi teď volá každý den. Začíná otázkou „Jak Ti je? Ještě nic?“ To jako jestli už náhodou nerodím. No a potom pokračuje samozřejmě běžný rozhovor o vaření, o počasí, o dětech,  atd. Jednou jsme se právě dostali k nakupování a z telefonu se ozvalo „Jano, tak si představ, že jsem dnes byla ráno nakupovat v samoobsluze. Bylo to hrozný. Já Ti řeknu, to byla taková fuška jít celou dobu s tím vibrátorem, já jsem vůbec nemohla dýchat, byla jsem z toho úplně zpocená“ ticho. Já skoro udušená smíchy jsem se zmohla jen na krátký dotaz „Myslíš respirátor?“ …. no jestli si to tady přečte, tak mě asi požene tak rychle, že mě ani korona nedohoní.
Tak hlavu vzhůru, noste roušky, respirátory, chraňte se, bavte se a opatrujte se. Hodně zdraví a optimismu přeje Jana (Brůžková)

•••

Video z Moravy  zde:

> video-1584540358 <

Často přistupuji k oknu, z kterého vidím do parku. Každý den zde prochází spousty dětí do školy, seniorů k lékaři, pracující – střídající se ve třísměnném provozu.

Křik dětí, smích, lidé na sebe volají, povídají si ……….. najednou ticho. Jen vítr fučí, jako by chtěl říci, proboha lidi kde všichni jste. My ale v těchto těžkých chvílích můžeme držet spolu, navzájem se podporovat. Podělit se o své příběhy. Jsme na webu Eurobabička pro každého, kdo jen bude chtít.

Dostávám hodně dopisů, kde mi píšete. Proto bych doporučovala, abychom se zde veřejně podělili o to, co nám tato situace přináší. Je mezi vámi dost skvělých spisovatelek z celé ČR, Slovenska i Rakouska, tak pište. Můžete přiložit fotky i videa.

Tak se nebojte a pište, protože nevíme, jak bude trvat dlouho, než se budeme moci sejít.

Vřele vás všechny zdraví Vlaďka Tauchmanová

Celosvětová pandemie se bohužel nevyhnula ani  Čechám, Moravě a Slezsku. Musíme se proto řídit různým snad účelným opatřením. Složitou situaci tak musí zachraňovat lidová tvořivost vytvářením ochranných roušek. Rozvíjí se také mezilidská sounáležitost a solidarita.

Jenom by bylo žádoucí, aby se někteří naši spoluobčané chovali zodpověněji aby se nám podařilo zhoubný KORONAVIRUS přemoci.

Očekáváme, že využijete naše stránky k zveřejnění vašich pocitů, poznatků a podělite se o ně s ostatními.

Vladimír Tauchman


1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdičky (hlasů: 11, průměr: 5,00 z 5)
Ukládám ... Ukládám ...