Reportáž z Loun

Autor: Redakce <(at)>, Téma: Soutěž €urobabička, Vydáno dne: 30. 11. 2009

Louny Redakce soutěže EUROBABIČKA a stejnojmenných webových stránek navštívila ve čtvrtek 27. listopadu město Louny. Přijali jsme pozvání paní Vilmy Svobodové, úřadující vítězky naší soutěže a také oblíbené a populární občanky svého města.

Paní Vilma nás provedla historickým centrem Loun, zasvědceně hovořila o pamětihodnostech, nás uchvátil zejména pohled na panorama Českého středohoří. Už dříve jsme se dozvěděli, že paní Svobodová řídí velice aktivní klub seniorů, který se může pochlubit dlohodobou pestrou a zajímavou činností a nyní jsme se o tom přesvědčili na vlastní oči.
Klub pořádá pravidelné schůzky, provozuje jazykový kurz němčiny, organizuje besedy a přednášky, výstavy člověk v přírodě, výlety po okolí i do ciziny, prostě plně je to plně funkční klub, který by mohl být příkladem pro ostatní. Bylo pro nás potěšením, že jsme se mohli zúčastnit klubové schůzky. Byli jsme srdečně přivítáni ve zcela naplněném sále. Svoje vystoupení jsme zahájili stručnou informací o naší soutěži, začátcích i plánech do budoucna, pokračovalo se diskuzí ve které jsme odpovídali na všetečné otázky přítomných, zejména o finálovém galavečeru.
Paní Vilma Svobodová hovořila o svých dojmech ze soutěže. Setkání trvalo skoro dvě hodiny za přítomnosti reportérů regionálního a krajského tisku. Chtěli bychom poděkovat za milé dárky a příjemné odpoledne.