Nacházíte se v archivu stránek. Pro aktuální verzi klikněte zde.
Soutěž €urobabička

UDÁLOST ROKU - FINÁLE III. ROČNÍKU SOUTĚŽE EUROBABIČKA 2008

foto09 Událost roku to byla bezesporu pro organizační štáb ale zejména pro všech sedm finalistek oficialní soutěže EUROBABIČKA 2008. Naše babičky si za celoživotní práci, péči a lásku zaslouží naše uznání a poděkování. To je také důvod proč se tato soutěž pořádá a proč je tak populární. Do letošního ročníku se nám přihlásilo 527 babiček z celé naší republiky. Do celostátního finále z regionů postoupilo sedm nejlepších. Ty se 10. října 2008 vydaly do malebných lázní Teplice nad Bečvou, aby se utkaly o titul nejlepší babičky Čech, Moravy a Slezska.

Soutěžní den začal slavnostním přivítáním. Finalistky se sice mohly znát z našich stránek, ale při prvním osobním setkání se mísily pocity rozpaků a očekávání. Za lázně Teplice nad Bečvou všechny přivítal pan Pavel Nepala, vedoucí kulturního oddělení. Informoval o minulosti a přítomnosti lázní a předal soutěžícím dárky od vedení lázní. Na to všechny pozdravil pan Pavel Handl, známý ostravský herec a moderátor.

foto01 foto02 foto03
V 19:30 začalo s napětím očekávané finále soutěže EUROBABIČKA 2008. O úvod se postarala cimbálová muzika Polajka s primášem panem Petrem Baklíkem z Valašského Meziříčí. Druhou píseň ,,Beskyde, Beskyde" si zazpívaly finalistky společně s porotou. Diváky přivítal pan Vladimír Tauchman, zakladatel a hlavní organizátor, krátce se zmínil o poslání soutěže a uvedl moderátora, pana Pavla Handla. Jeho prvním úkolem bylo představit porotu, která rozhodovala v tomto složení:
paní Karla Kohoutová - šefredaktorka měsíčníku Třetí věk
Zdenka Hradilová - regionální zástupce Druchema - výrobce chemických produktůpro široké použití
Hana Marášková - vítězka posledního ročníku soutěže MISS BABIČKA, starostka obce Topolná
Petra Janderková - manažerka AMOENÉ Příbor. Výrobce originální kosmetiky
Irma Hubačeková - nezávislá finanční poradkyně, která s přehledem obsluhovala výpočetní techniku
Vladimír Tauchman - předseda poroty. A UNIMER prodej, servis, kalibrace měřicích přístrojů

foto04
Poté nastupovaly soutěžící ke své první disciplíně - představení se a vtipný rozhovor s moderátorem. Druhou disciplinou byl náš tradiční rychlokviz. Dala by jste přednost vínu nebo pivu, dortu či ovaru, volit mezi Jágrem a Nedomanským. Na každou čekalo šest podobných, zdánlivě jednoduchých otázek, mohlo se kdykoli od poroty ozvat ,,A proč?" Pak nastalo vysvětlování. Třetí disciplina měla měla premieru v naší soutěži. Byly to vzájemné rozhovory, kdy si soutěžící měnily role. Následovala další premiera, úkol vytvořit a realizovat reklamní spot na vylosovaného sponzora. Ti pak měli možnost jejich vystoupení zhodnotit, případně doplnit.

foto05 foto06 foto07
Na závěr proběhla módní přehlídka s vlastním komentářem. Soutěž byla velice vyrovnaná a napínavá, ale hlavně pohodová a zábavná. Salvy spontálního smíchu se rozléhaly údolím Bečvy a přitahovaly další diváky, takže rozsáhlý sál byl naplněn k prasknutí, konstatovala unavená ale spokojená organizátorka paní Vlaďka Tauchmanová. Netradičně skončila divácká anketa ,,O nejsympatičtější babičku". Nejvíce bodů získaly dvě soutěžící - paní Jarmila Novotná a Jana Tvrdá. Eurobabičkou roku 2008 se stala paní Eliška Volmutová z Heřmanova Městce, na druhém místě o jeden jediný bod paní Zdeňka Mócová z Doks a na třetím místě opět jen o šest bodů paní Miluše Pospíšilová z Jednovnice u Blanska. To opět dokazuje, jak byla celá soutěž vyrovnaná. Výsledkovou listinu v excelu si můžete prohlédnout zde: Výsledková listina

foto08 foto09 foto10
Po vyhlášení výsledků se s diváky rozloučil pan Vladimír Tauchman. Poděkoval divákům za skvělou atmosferu, porotě za objektivní rozhodování, Danieli Jarošovi za skvělou práci při vytváření našich webových stránek, manželce Vlaďce za spoluprácin při organizování soutěže, cimbálové muzice Polajka za krásné lidové písně, lázním Teplice nad Bečvou, vzláště panu Pavlovi Nepalovi za vytvoření podmínek pro pořádání soutěže, panu Pavlovi Handlovi za profesionální moderování, našim sponzorům za důvěru a přízeň a všem soutěžícím za skvělé výkony s maximálním nasazením. Svým vystoupením oslavily institut babičky, jako dámy vzdělanéa inteligentní, která se dokáže orientovat v dnešní hektické době, ale při tom využívá svoji životní moudrost a zkušenosti. Neodpírá si radosti a pokušení, stále se vzdělává, cestuje, prostě žije na plno. A právě takové jsou naše eurobabičky, které jste měli možnost v naší soutěži poznat.

foto11 foto12 foto01
Soutěž skončila, máme vítězku, ale náš program ještě nekončí. Druhý den dopoledne mají soutěžící a jejich rodinný doprovod možnost využít lázeňské procedury. Po obědě jsme v modelech módního salonu HUGO z Hranic nafotografovali samostatnou módní přehlídku v kouzelných interiérech hranického zámku. To si naše eurobabičky náležitě užívaly. Po večeři jsme uspožádali závěrečný večírek, spíše by se dalo říci mejdan. Probírali jsme dojmy ze soutěže, vyprávely se vtipy a veselé histirky ze života. Byl to nádherný večer, neuvěřitelný zdroj pohody a zábavy.Účastnice soutěže s doprovodem, které se poprve potkaly před několika hodinami se loučily jako nejlepší přátelé. Čas byl stále proti nám.Nevím, jestli to byly pozdní večerní nebo brzké ranní hodiny, kdy jsme naše sezení přerušili. Ráno jsme se opět setkali při snídani a pokračovali v předchozím stylu. Nikdo nechtěl opustit přátelskou a pohodovou společnost. A opět se ozval náš nepřítel ČAS a postupně jsme se rozloučili a rozjeli do svých domovů. Všichni se opět setkáme 22. listopadu v Praze na vrcholné odborné a společenské konferenci ,,Život po padesátce", kterou pořádá agentura MUŽ (manuál úspěšné ženy)
Slovo závěrem. Tento ročník naplnil moje představy o poslání soutěže EUROBABIČKA. Oprávněně tvrdím, že doposud žádná soutěž babiček nebyla na takové soutěžní a společenské úrovni. Poznal jsem všechny minulé i současné soutěže. To nám dává sílu a odhodlání v této soutěži pokračovat.

• Autor: Redakce • 18. 10. 2008 • 4502 přečtení • Komentáře: 2 • Přidat komentářInformační e-mailVytisknout článek
Novinky
Databáze neobsahuje žádnou novinku.
Editorial
Měsíc od finálového galavečera je vhodná doba pro první vyhodnocení finále i celého soutěžního ročníku EUROBABIČKY 2009. Můžeme zhodnotit, co se dalo udělat jinak a lépe, nabízí se možnost porovnávat a bilancovat právě končící ročník s těmi předchozími. V tomto směru letošní ročník předčil vše, co bylo doposud u nás v soutěži babiček uskutečněno. Do soutěžního ročníku EB 09 se přihlásilo více než jeden tisíc babiček z Čech, Moravy a Slezska. Pro pořadetele to znamenalo enormní zatížení při základním výběru a organizování semifinálových předkol. Zde jsme se navíc setkali s téměř stoprocentní spolehlivostí a disciplinovaností. To vše zákonitě přineslo vyrovnanost a celkovou vyšší úroveň soutěžících. Významně stoupla společenská úroveň a prestiž soutěže. Příjemně nás překvapil zvýšený zájem sdělovacích prostředků, tisku, rozhlasu i televize. To vše přispělo k další popularizaci a informovanosti o naší soutěži. Získali jsme další důležité kontakty mezi neziskovými organizacemi, které mají aktivity mezi seniory. Další dobrou zprávou je, že se nám podařilo posílit organizační štáb o obětavé a spolehlivé loňské finalistky paní Zdeňku Mócovou a Elišku Volmutovou. Uzavíráme tímto soutěžní ročník 2009 a zahajujeme jubilejní V. ročník oficiální celostátní soutěže EUROBABIČKA 2010.

Redakce
Mediální partneři

Stránky Eurobabička byly vytvořeny prostřednictvím phpRS - redakčního systému. Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.