Nacházíte se v archivu stránek. Pro aktuální verzi klikněte zde.
Soutěž €urobabička

CO PŘEDCHÁZELO 17. ŘÍJNU 2009

2008, kdo asi? Finále IV. ročníku oficiální soutěže EUROBABIČKA 2009 se s každým dnem neúprosně blíží. Máme na finále skoro vše připraveno, zbývá doladit pouze několik drobností. Jsme rádi, že máme v současnosti stovky ale možná i tisíce příznivců, kteří budou s napětím sledovat, jak dopadne naše soutěž, která nemá jasnou favoritku.

Někteří si kladou otázku, jak tato skvělá soutěž vznikla a jaké měla počátky. V tomto článku se pokusíme na tyto otázky odpovědět. Se soutěží pro babičky začal týdeník Květy a TV Prima. Pořádaly společně tři ročníky soutěže s názvem MISS BABIČKA a to v letech 2001, 2002 a 2003. Poté soutěž bez bližšího vysvětlení důvodů skončila. Protože nám to bylo trochu líto, založili jsme klub EUROBABIČEK, kde se setkávaly účastnice výše uvedené soutěže. V stanovách jsme měli podmínku, že členkami mohou být pouze ty, které prošly veřejnou soutěží. A tak abychom mohli přijímat nové členky, pořádali jsme pro ně od roku 2006 soutěž EUROBABIČKA. Začátky byly velice skromné, ne vše se nám podařilo jak bychom si představovali. Ale dokázali jsme se poučit z chyb. Vytvořili jsme nový model s novýni lidmi založený na regionálních semifinále, ze kterých ty nejlepší postupují do závěrečného celostátního finále. Pro připomenutí Vám zde představíme dosavadní vítězky obou soutěží.

2001, paní Libuše Ševčíková Rok 2001
vítězka soutěže Miss babička, paní Libuše Ševčíková

2002, paní Marie Mojžíšová Rok 2002
vítězka sotěže Miss babička, paní Marie Mojžíšová

2003, paní Hana Marášková Rok 2003
vítězka soutěže Miss babička, paní Hana Marášková

2006, paní Jiřina Doubravová Rok 2006
vítězka soutěže €urobabička, paní Jiřina Doubravová

2007, paní Miluše Novotná Rok 2007
vítězka soutěže €urobabička, paní Miluše Novotná

foto01 Rok 2008
vítězka soutěže €urobabička, paní Eliška Volmutová

2008, kdo asi? Rok 2009
vítězkou soutěže €urobabička se stane...?


• Autor: Redakce • 01. 10. 2009 • 3278 přečtení • Komentáře: 0 • Přidat komentářInformační e-mailVytisknout článek
Novinky
Databáze neobsahuje žádnou novinku.
Editorial
Měsíc od finálového galavečera je vhodná doba pro první vyhodnocení finále i celého soutěžního ročníku EUROBABIČKY 2009. Můžeme zhodnotit, co se dalo udělat jinak a lépe, nabízí se možnost porovnávat a bilancovat právě končící ročník s těmi předchozími. V tomto směru letošní ročník předčil vše, co bylo doposud u nás v soutěži babiček uskutečněno. Do soutěžního ročníku EB 09 se přihlásilo více než jeden tisíc babiček z Čech, Moravy a Slezska. Pro pořadetele to znamenalo enormní zatížení při základním výběru a organizování semifinálových předkol. Zde jsme se navíc setkali s téměř stoprocentní spolehlivostí a disciplinovaností. To vše zákonitě přineslo vyrovnanost a celkovou vyšší úroveň soutěžících. Významně stoupla společenská úroveň a prestiž soutěže. Příjemně nás překvapil zvýšený zájem sdělovacích prostředků, tisku, rozhlasu i televize. To vše přispělo k další popularizaci a informovanosti o naší soutěži. Získali jsme další důležité kontakty mezi neziskovými organizacemi, které mají aktivity mezi seniory. Další dobrou zprávou je, že se nám podařilo posílit organizační štáb o obětavé a spolehlivé loňské finalistky paní Zdeňku Mócovou a Elišku Volmutovou. Uzavíráme tímto soutěžní ročník 2009 a zahajujeme jubilejní V. ročník oficiální celostátní soutěže EUROBABIČKA 2010.

Redakce
Mediální partneři

Stránky Eurobabička byly vytvořeny prostřednictvím phpRS - redakčního systému. Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.