Nacházíte se v archivu stránek. Pro aktuální verzi klikněte zde.
Soutěž €urobabička

Kam se ztratila (národní) babička?

Eurobabičky v TV je název pořadu České televize o kterém Vás budeme informovat. Letošním ročníkem soutěže EUROBABIČKA 2009 nás se svými kameramy a mikrofony doprovázela Česká televize, studio Brno prostřednictvím štábu pana režiséra Jiřího Šindara. Natáčecí dny proběhly u nás v redakci, v Babiččině údolí v Ratibořicích a na finálovém galavečeru v lázních Velichovky. Tento pořad je již vyroben, má svůj název "Kam se ztratila (národní) babička".

V tomto pořadu je věnován významný prostor účastnicím IV. ročníku soutěže Eurobabička a to jak soutěžícím, tak i členkám organizačního štábu. Původně se měl vysílat v letošním listopadu, ale proto, že má Česká televize dramaturgický záměr natočit pořad o jubilejním V. ročníku naší soutěže, bylo vysílání pořadu přesunuto na jaro 2010, kdy zahájíme soutěž EUROBABIČKA 2010 výběrovými castingy v různých místech Čech, Moravy i Slezska a to opět v místech s nejvyšším počtem přihlášených soutěžících babiček.
A kamery České televize nás budou provázet od samotných začátků až po závěrečný finálový galavečer. A možná ještě budeme pokračovat soutěží o nejlepší Česko – Slovenskou babičku, pokud se nám podaří dohoda se slovenskými patrnery. Jak je vidět, snažíme se stále naši soutěž nápaditě zdokonalovat a vylepšovat. Aktuálně pracujeme na tradičním silestrovském vydání.

Vaše redakce


• Autor: Redakce • 19. 11. 2009 • 2576 přečtení • Komentáře: 6 • Přidat komentářInformační e-mailVytisknout článek
Novinky
Databáze neobsahuje žádnou novinku.
Editorial
Měsíc od finálového galavečera je vhodná doba pro první vyhodnocení finále i celého soutěžního ročníku EUROBABIČKY 2009. Můžeme zhodnotit, co se dalo udělat jinak a lépe, nabízí se možnost porovnávat a bilancovat právě končící ročník s těmi předchozími. V tomto směru letošní ročník předčil vše, co bylo doposud u nás v soutěži babiček uskutečněno. Do soutěžního ročníku EB 09 se přihlásilo více než jeden tisíc babiček z Čech, Moravy a Slezska. Pro pořadetele to znamenalo enormní zatížení při základním výběru a organizování semifinálových předkol. Zde jsme se navíc setkali s téměř stoprocentní spolehlivostí a disciplinovaností. To vše zákonitě přineslo vyrovnanost a celkovou vyšší úroveň soutěžících. Významně stoupla společenská úroveň a prestiž soutěže. Příjemně nás překvapil zvýšený zájem sdělovacích prostředků, tisku, rozhlasu i televize. To vše přispělo k další popularizaci a informovanosti o naší soutěži. Získali jsme další důležité kontakty mezi neziskovými organizacemi, které mají aktivity mezi seniory. Další dobrou zprávou je, že se nám podařilo posílit organizační štáb o obětavé a spolehlivé loňské finalistky paní Zdeňku Mócovou a Elišku Volmutovou. Uzavíráme tímto soutěžní ročník 2009 a zahajujeme jubilejní V. ročník oficiální celostátní soutěže EUROBABIČKA 2010.

Redakce
Mediální partneři

Stránky Eurobabička byly vytvořeny prostřednictvím phpRS - redakčního systému. Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.