Nacházíte se v archivu stránek. Pro aktuální verzi klikněte zde.
Soutěž €urobabička

Reportáž z finále EUROBABiČKA 2009

Finále 2009 Rok uběhl neuvěřitelně rychlým tempem a opět tu máme finalový galavečer IV. ročníku celostátní, oficiální soutěže EUROBABIČKA 2009. Do letošního ročníku se nám přihlásil doposud rekordní počet babiček, více než jeden tisíc.Náročná byla zejména regionální semifinále na která jsme pozvali vybrané soutěžící z Č ech, Moravy a Slezska. Urputně se zápolilo o osm finalových míst. Ty se podařilo získat těmto soutěžícím. p. Hana Moravová z Prahy, Eliška Lantová z Šumperka, Květa Kolínská z Brandýsa nad Labem, Hanka Matějková z Českých Budějovic, Vilma Svobodová z Loun, Vlasta Beránková z Prahy, Anna Kúhrová z Ostravy, Libuše Novotná z Náměšti nad Oslavou. Nevděčnou rolí náhradnice přijala paní Alena Bendáková z Hradce Králové. Ty se vydaly v sobotu 17. října do kouzelných lázní Velichovky, aby se utkaly o titul EUROBABIČKA 2009.

Soutěžní den začal slavnostním přivítáním představitelky lázní Velichovky paní Danou Jirákovou, vedoucí obchodního a marketigového úseku, která uvedla do života projekt INSTITUTE MEDICAL WELLNES, což znamená zdraví prospěšné procedury různého typu, komplexní ošetření pleti obličeje i celého těla, masáže lávovými kameny, thajské masáže, indické masáže hlavy a DUO masáže s použitím kosmetiky značek SOTHYS, THALGO a TRRAKE. Další informace najdete na www.velichovky.cz.
Finalistky mohly využít kosmetických služeb vizážistky paní Jany Turnovské. Kontakt www.zlutakocka.cz. Od 17 hodin začalo s napětím očekávané finále soutěže. Programem, stejně jako v minulém ročníku nás provázel populární ostravský herec, bavič a moderátor pan Pavel Handl. Představili jsme si odbornou porotu ve složení : p. Martin Karlík, televizní stanice RTA
Iveta Šafaříková, Radio OK
Jiřina Tauchmanová, přední česká módní návrhářka
Dana Jiráková, Lázně Velichovky a.s.
Irma Hubačeková, Amcico
Zdeňka Mócová, finalistka loňského ročníku
Vladimír Tauchman, předseda poroty

Program zahájilo osm děvčat vystoupením mažoretek. První disciplina spočívala v představení soutěžících a tradičním rychlokvizu. Ve druhé disciplině bylo úkolem vytvoření a realizace reklamního spotu na produkty našich partnerů. Třetí disciplina byla novinkou. Soutěžící měly za úkol z vylosovaných textilních metráží vytvořit modní návrh v časovém limitu 5 minut. Všechny modely měly vynikající úroveň kreativnosti a provedení, tak že paní Jiřina Tauchmanová, módní návrhářka (není ani vzdálenou příbuznou s pořadateli) nešetřila obdivem a uznáním. Ve čtvrté disciplině jsme si vyzkoušeli role reportérek i tázaných. Naše babičky dokázaly, že jsou schopny absolvovat i náročné tiskové konference. Závěrečná disciplina byla připomenutím I. ročníku z roku 2005. Odehrávaly se někdy i akční scénky komunikace babičky s vnučkou. Připomenu některá témata – potřebuji půjčit 999,- Kč, tu misku, kterou hledáš jsem rozbila, mohla by jsi krmit hada, budu tři dny na rockfestu. Jistě zajímavá a aktuální témata. Velice milým a osvěžujícím dojmem zapůsobila všechna vystoupení mažoretek, pod vedením paní Světlany Veselkové z Jaroměře.
Děvčata, studentky jaroměřského gymnázia, všechny nadchly nejenom ve své obvyklé profesi, ale excelovaly také jako figurantky, při realizaci modních návrhů našich soutěžících. Jejich vystoupení gradovalo v závěrečné disciplině, kde ve konverzační scénce se svojí soutěžní babičkou prokázaly talent, přirozenou inteligenci a herecké schopnosti. Všechny soutěžící, organizátoři, porotci a VIP hosté se shodli, že jejich vystoupení patřila k tomu nejlepšímu a výrazně přispěly k uspěšnému průběhu celé soutěže.
Proběhlo všech pět soutěžních disciplin, které naše finalistky absolvovaly s invencí a maximálním nasazením. Soutěž si užívaly, plný sál diváků se báječně bavil a často aplaudoval spontánním potleskem. K úspěchu finálového galavečera přispěli výrazným způsobem manželé Skořepovi, kteří obstarávali hudební produkci v doprovodném programu mezi jednotlivými disciplinami. V závěrečné fázi obohatily program duchaplnou scénkou loňské finalistky paní Zdenka Mócová a Eliška Volmutová, které bezesporu prokázaly smysl pro humor i herecké nadání. Také se nám představili pánové Martin Procházka a Petr Vaněk, hlavní protagonisté filmu Babička, aneb jak to bylo doopravdy. Oba pánové předvedli propagační scénku z filmu, kterou nás zvou k návštěvě kina a naše finalistky se budou moci osobně zúčastnit slavnostní premiery tohoto jistě pozoruhodného filmu.
Pak začalo vyhlašování výsledků. Nejlepší v kategorii nad 60 let se stala paní Vilma Svobodová.
V anketě EUROBABIČKA SYMPATIE zvítězila paní Anna Kührová.
Před dalším vyhlašováním jsme poděkovali a předali exkluzivní stříbrné přívěsky s logem naší soutěže a s jmenným věnováním p. Zdeňce Mócové a Elišce Volmutové. Ocenili jsme jejich vzrornou reprezentaci soutěže EUROBABIČKA a obětavou pomoc při organizační činnosti. Nebudu vás již více napínat a seznámím vás s konečným pořadím na předních místech finálového galavečera. Třetí místo po zajímavém a napínavém průběhu soutěže získala pro sebe paní Anna Kührová z Ostravy, pouze o jeden bod obsadila druhé místo paní Eliška Lantová ze Šumperka. Absolutní vítězkou IV. ročníku se tala paní Vilma Svobodová z Loun. Přejeme paní Svobodové, aby si titul užívala alespoň tak jako její předchůdkyně p. Eliška Volmutová.
Skončil IV. ročník soutěže EUROBABIČKA 2009. Rád bych poděkoval divákům za skvělou atmosferu, porotě za objektivní rozhodování, našim partnerům za jejich přízeň. Lázním Velichovky za vytvoření optimálních podmínek pro pořádání soutěže a paní Ludmile Balcarové za efetivní spolupráci, osobní přístup a nasazení, vše zvládla bravurně v každé situaci. Panu Pavlu Handlovi za vynikající moderování a všem našim soutěžícím za kreativitu a maximální nasazení. Svým vystoupením oslavily institut babičky, jako dámy vzdělané a inteligentní, která se dokáže orientovat v dnešní hektické době, ale při tom využívá svoji životní moudrost a zkušenosti. Neodpírá si radosti a pokušení. A právě takové jsou naše Eurobabičky, které jsme měli možnost v letošním soutěžním ročníku poznat.
redakce EB
• Autor: Redakce • 19. 10. 2009 • 5801 přečtení • Komentáře: 23 • Přidat komentářInformační e-mailVytisknout článek
Novinky
Databáze neobsahuje žádnou novinku.
Editorial
Měsíc od finálového galavečera je vhodná doba pro první vyhodnocení finále i celého soutěžního ročníku EUROBABIČKY 2009. Můžeme zhodnotit, co se dalo udělat jinak a lépe, nabízí se možnost porovnávat a bilancovat právě končící ročník s těmi předchozími. V tomto směru letošní ročník předčil vše, co bylo doposud u nás v soutěži babiček uskutečněno. Do soutěžního ročníku EB 09 se přihlásilo více než jeden tisíc babiček z Čech, Moravy a Slezska. Pro pořadetele to znamenalo enormní zatížení při základním výběru a organizování semifinálových předkol. Zde jsme se navíc setkali s téměř stoprocentní spolehlivostí a disciplinovaností. To vše zákonitě přineslo vyrovnanost a celkovou vyšší úroveň soutěžících. Významně stoupla společenská úroveň a prestiž soutěže. Příjemně nás překvapil zvýšený zájem sdělovacích prostředků, tisku, rozhlasu i televize. To vše přispělo k další popularizaci a informovanosti o naší soutěži. Získali jsme další důležité kontakty mezi neziskovými organizacemi, které mají aktivity mezi seniory. Další dobrou zprávou je, že se nám podařilo posílit organizační štáb o obětavé a spolehlivé loňské finalistky paní Zdeňku Mócovou a Elišku Volmutovou. Uzavíráme tímto soutěžní ročník 2009 a zahajujeme jubilejní V. ročník oficiální celostátní soutěže EUROBABIČKA 2010.

Redakce
Mediální partneři

Stránky Eurobabička byly vytvořeny prostřednictvím phpRS - redakčního systému. Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.