Nacházíte se v archivu stránek. Pro aktuální verzi klikněte zde.
Soutěž €urobabička

Reportáž z Loun

Louny Redakce soutěže EUROBABIČKA a stejnojmenných webových stránek navštívila ve čtvrtek 27. listopadu město Louny. Přijali jsme pozvání paní Vilmy Svobodové, úřadující vítězky naší soutěže a také oblíbené a populární občanky svého města.

Paní Vilma nás provedla historickým centrem Loun, zasvědceně hovořila o pamětihodnostech, nás uchvátil zejména pohled na panorama Českého středohoří. Už dříve jsme se dozvěděli, že paní Svobodová řídí velice aktivní klub seniorů, který se může pochlubit dlohodobou pestrou a zajímavou činností a nyní jsme se o tom přesvědčili na vlastní oči.
Klub pořádá pravidelné schůzky, provozuje jazykový kurz němčiny, organizuje besedy a přednášky, výstavy člověk v přírodě, výlety po okolí i do ciziny, prostě plně je to plně funkční klub, který by mohl být příkladem pro ostatní. Bylo pro nás potěšením, že jsme se mohli zúčastnit klubové schůzky. Byli jsme srdečně přivítáni ve zcela naplněném sále. Svoje vystoupení jsme zahájili stručnou informací o naší soutěži, začátcích i plánech do budoucna, pokračovalo se diskuzí ve které jsme odpovídali na všetečné otázky přítomných, zejména o finálovém galavečeru.
Paní Vilma Svobodová hovořila o svých dojmech ze soutěže. Setkání trvalo skoro dvě hodiny za přítomnosti reportérů regionálního a krajského tisku. Chtěli bychom poděkovat za milé dárky a příjemné odpoledne.• Autor: Redakce • 30. 11. 2009 • 3360 přečtení • Komentáře: 2 • Přidat komentářInformační e-mailVytisknout článek
Novinky
Databáze neobsahuje žádnou novinku.
Editorial
Měsíc od finálového galavečera je vhodná doba pro první vyhodnocení finále i celého soutěžního ročníku EUROBABIČKY 2009. Můžeme zhodnotit, co se dalo udělat jinak a lépe, nabízí se možnost porovnávat a bilancovat právě končící ročník s těmi předchozími. V tomto směru letošní ročník předčil vše, co bylo doposud u nás v soutěži babiček uskutečněno. Do soutěžního ročníku EB 09 se přihlásilo více než jeden tisíc babiček z Čech, Moravy a Slezska. Pro pořadetele to znamenalo enormní zatížení při základním výběru a organizování semifinálových předkol. Zde jsme se navíc setkali s téměř stoprocentní spolehlivostí a disciplinovaností. To vše zákonitě přineslo vyrovnanost a celkovou vyšší úroveň soutěžících. Významně stoupla společenská úroveň a prestiž soutěže. Příjemně nás překvapil zvýšený zájem sdělovacích prostředků, tisku, rozhlasu i televize. To vše přispělo k další popularizaci a informovanosti o naší soutěži. Získali jsme další důležité kontakty mezi neziskovými organizacemi, které mají aktivity mezi seniory. Další dobrou zprávou je, že se nám podařilo posílit organizační štáb o obětavé a spolehlivé loňské finalistky paní Zdeňku Mócovou a Elišku Volmutovou. Uzavíráme tímto soutěžní ročník 2009 a zahajujeme jubilejní V. ročník oficiální celostátní soutěže EUROBABIČKA 2010.

Redakce
Mediální partneři

Stránky Eurobabička byly vytvořeny prostřednictvím phpRS - redakčního systému. Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.