Nacházíte se v archivu stránek. Pro aktuální verzi klikněte zde.
Soutěž €urobabička

Spolupráce přes Krušné hory

Přeshraniční spolupráce Lounští senioři mají již 6 roků přátelský kontakt se Senior klubem v Zschopau, který je součástí sociální péče - Vollksolidaritët a vede ho Birgit Demmler (blondýnka vedle paní Svobodové). Na tradiční Adventním setkání dne 8. 12. 09 v Zschopau přišel seniory pozdravit i starosta města Klaus Bauman. Setkání proběhlo ve velice přátelském ovzduší a s německo-českým programem.

Na dalších fotografiích vidíte náš lounský taneční dětský pár Terezku Sailerovou a Martina Batalu, jsou držitelé 4 bronzových medailí dvě v Čechách získali a dvě v Drážďanech. Na fotografiích s balíčky jsou naši přátelé již shora jmenovaní a v balíčkách je tradiční typické vánoční cukroví, které upekly naše seniorky pro své přátele. Také máte možnost vidět prostřený vánoční Mikulášský stůl s typickou německou vánoční štolou a dárečky pro každého přítomného. Na dalších fotografiích jsou naši tanečníci a v pozadí lounské seniorky připravení zatančit naše národní tradiční tanečky (červený šátečku, pletla v kytku) za zpěvu všech 42 přítomných českých seniorů. Akce skončila za společného zpěvu vánočních koled. Byla to opět velmi vydařená akce.
Senioři děkují všem příznivcům a dárcům včetně Městského úřadu v Lounech a redakci Lounského PRESSu za vše, co pro ně v letošním roce udělali a přejí spokojené a klidné vánoce a do roku 2010 přejí všem lidem klid, pohodu a toleranci ve zdraví.

Za seniory Vilma Svobodová, manažerka


• Autor: Redakce • 15. 12. 2009 • 2673 přečtení • Komentáře: 3 • Přidat komentářInformační e-mailVytisknout článek
Novinky
Databáze neobsahuje žádnou novinku.
Editorial
Měsíc od finálového galavečera je vhodná doba pro první vyhodnocení finále i celého soutěžního ročníku EUROBABIČKY 2009. Můžeme zhodnotit, co se dalo udělat jinak a lépe, nabízí se možnost porovnávat a bilancovat právě končící ročník s těmi předchozími. V tomto směru letošní ročník předčil vše, co bylo doposud u nás v soutěži babiček uskutečněno. Do soutěžního ročníku EB 09 se přihlásilo více než jeden tisíc babiček z Čech, Moravy a Slezska. Pro pořadetele to znamenalo enormní zatížení při základním výběru a organizování semifinálových předkol. Zde jsme se navíc setkali s téměř stoprocentní spolehlivostí a disciplinovaností. To vše zákonitě přineslo vyrovnanost a celkovou vyšší úroveň soutěžících. Významně stoupla společenská úroveň a prestiž soutěže. Příjemně nás překvapil zvýšený zájem sdělovacích prostředků, tisku, rozhlasu i televize. To vše přispělo k další popularizaci a informovanosti o naší soutěži. Získali jsme další důležité kontakty mezi neziskovými organizacemi, které mají aktivity mezi seniory. Další dobrou zprávou je, že se nám podařilo posílit organizační štáb o obětavé a spolehlivé loňské finalistky paní Zdeňku Mócovou a Elišku Volmutovou. Uzavíráme tímto soutěžní ročník 2009 a zahajujeme jubilejní V. ročník oficiální celostátní soutěže EUROBABIČKA 2010.

Redakce
Mediální partneři

Stránky Eurobabička byly vytvořeny prostřednictvím phpRS - redakčního systému. Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.