Mimořádná zpráva z finále EUROBABIČKA 2010

Vážení přátelé a příznivci soutěže EUROBABIČKA.

Přinášíme Vám základní informace z finalového galavečera, který proběhl v pátek 4. února v reprezentačním sále brněnského Besedního domu. Eurobabičkou ročníku 2010 se stala paní Jitka Roudová z Plzně, na druhém místě se umístnila paní Iva Syrovátková z Rokytnice v Orlických horách, třetí skončila paní Božena Dosoudilová ze Zlína, která navíc zvítězila v internetové anketě Eurobabička sympatie.  Vítězkou kategorie nad šedesát let se stala paní Hana Procházková z Hradce Králové. Toto jsou základní informace z finálového galavečera, který moderoval  Honza Musil , vystoupil  Láďa Kerndl, taneční chlapecká skupina  ILMA z Turnova a další. Budeme se snažit v co možná nejkratší době Vás podrobně informovat reportážní zprávou o průběhu finále s kompletní fotogalerií.

Redakce EB

 1. Jakub napsal:

  Finále se líblo moc.
  J.

 2. Pavel napsal:

  Myslím si, že porota rozhodla správně! Vítězka se zdá velmi sympatická! Celý průběh soutěže jsem nezaujatě sledoval a vítězka měla opravdu jedinečný postoj k jednotlivým úkolům, se kterými se poté bravůrným způsobem vyporádala! Moc p. Roudové gratujuji, k této gratulaci se přidává i celý náš pracovní kolektiv.

 3. Ivana napsal:

  Šaty a boty měly babičky nádherný, ale jinak soutěž byla velmi ubohá a nudná a babiček mi bylo upřímně líto, a vítězka? No, na svůj věk nic moc….zachránil to moderátor večera Honza Musil, který je opravdový profesionál!

 4. Dana napsal:

  A čím se zabýváte vy Ivano. Pokud jenom nesedíte u počitače a nekritizujete práci druhých.

 5. Vlasta napsal:

  Myslím, že takových akcí by mohlo být více, finanční výtěžek jde na dobrou věc a jedině mě mrzí, že nebyl žádný televizní přenos, protože by se mohlo potěšit více diváků, kteří neměli možnost jet až do Brna.

 6. Magda Černá napsal:

  Ivano máte pravdu, finále soutěže bylo nudné, ale bylo zejména zásluhou pana Musila, který neumí nic jiného než svůj ranní pořad na ČT 1, který také začíná nudit. Babičky nemusíte litovat, užívaly si to a předváděly skvělé výkony.

 7. Ivana napsal:

  Milá Dano, nekritizuji práci druhých, jen upozorňuju na nedostatky. Toho večera jsem se zúčastnila, pozorovala, hovořila s finalistkami…a vítězná babička, šedá myška celého klání, obdarovala před přenosem porotu flaškami slivovice a jaké bylo překvapení, že zvítězila! Tak asi tak. Jinak proti soutěži nemůžu nic špatného napsat, jen by to chtělo trochu šťávy a organizace.

 8. Ivana napsal:

  Milá Dano, nekritizuji práci druhých, jen upozorňuju na nedostatky. Toho večera jsem se zúčastnila, pozorovala, hovořila s finalistkami…a vítězná babička, šedá myška celého klání, obdarovala před přenosem porotu flaškami slivovice a jaké bylo překvapení, že zvítězila! Tak asi tak. Jinak proti soutěži nemůžu nic špatného napsat, jen by to chtělo trochu šťávy a organizace.

 9. Ivana napsal:

  A Magdo Černá, nemohu s vámi souhlasit, byla jste přítomna na celém večeru? Právě jediný Honza M. se choval profesionálně a zachraňoval různé situace. Ale je to váš názor…který vám neberu. Babičky jsem litovala, pro tu neorganizovanost, pro prostoje, zmatky – že to všechno ve svém věku ustály….

 10. Magda Černá napsal:

  Dobrý den Ivano, tak mi připadá, že jste také okoštovala slivovici od vítězky ale jistě jste byla na jiné akci s panem Musilem.

 11. Pavel napsal:

  Na finalovém večeru jsem byl přítomen a musím konstatovat, že výsledky mě také překvapily, zelména první dvě místa. Je-li pravda co píše Ivana o těch lahvích, hodně by to vysvětlilo. Nebyla by to dobrá vizitka pro celou akci.

 12. Zdena napsal:

  Paní Ivano, v porotě jsem byla, slivovici nedostala,jen kytičku od pořadatelů.Vzhledem k tomu že jste tak dobře informovaná, určitě máte i fotodokumentaci ať se nedohadujeme, fotit se tam mohlo neomezeně, tak co takhle foto jak vítězka dává úplatky…jinak je to pro mě jen hloupá pomluva.Zdena

 13. Anys napsal:

  Přeji všem diskutujícím hezký večer. I já byla členkou poroty, slivovičku jsem nedostala a nevěřím, že by to vůbec některou babičku napadlo dávat něco porotě. Moc mě potěšila kytička, kterou jsme dostali jako pozornost. Ta snad paní Ivaně nevadí. A přidávám se ke Zdence, že to je jen hloupá pomluva. Tahle soutěž vznikla z nadšení pár jedinců, kteří ji stále zdokonalují, vymýšlejí nové a nové věci, aby se babičky mohly trochu pobavit. A bavily se i jejich rodiny. Mohu říci, že ani my jsme do vyhlášení neznali vítězky. Každý se rozhodoval sám a hlasy se pak sčítaly již bez nás. Ale jak řekl klasik – ZÁVIST SI MUSÍŠ ZASLOUŽIT. Pro mě je tato diskuse ujištěním, že si eurobabička vede dobře, vzbudila závist a jsem ráda, že mohu být členem týmu, který připravuje další ročník. Děkuji všem diskutujícím, že se o soutěž zajímáte. Je to pro všechny organizátory motor, který nás žene vpřed. Těším se na další ročník eurobabičky 2011. Anys

 14. Michaela napsal:

  Dobrý den,
  sice je mi teprve 13 let, ale myslím,že Eurobabičkou 2010 byla zvolena nesprávná babička. Byla jsem v hledišti a upřímně si myslím, že paní Jitka Roudová i podle ostatních neměla na to, vyhrát …. 😀 Proti babičkám na 2. a 3. místě nic nemám, protože se mi velice líbily a myslela jsem si, že dopadnou tak nějak, jak dopadly… paní Hana Schederová nebo paní Květoslava Kohoutková by si měly stoprocentně zasloužit lepší umístění,jelikož na první i poslední pohled byly velice sympatické dámy 😀

 15. Dana napsal:

  Milá Michaelo.
  jak říká přísloví,přej druhým a bude přáno i Tobě. Já vím, že ve svých 13 letech je pro Tebe nejlepší jen ta tvoje babička.Pamatuj si, kdo neumí prohrávat neměl by se hlásit do žádné soutěže. Vítězka je opravdovou dámou a vítězství si zasloužila.Tvoje babička by si určitě nepřála, aby jsi psala do diskusí a znevažovala výsledky poroty.Raději se věnuj záležitostem, které patří k Tvému věku.

 16. Hančí napsal:

  I ja jsem se zůčastnila semifinale,měla jsem taky svou faforitku ale nepřísluší mi kritizovat práci jiných,každý jedná dle svého nejlepšího přesvědčení,v životě to tak chodí,že né vše je tak jak bychom si přáli mi, a proto je to soutěž,zdravím od Budějovic

 17. Eliška Lantová napsal:

  Dobrý večer vespolek !
  Ztotožňuji se s názorem Hančí, i já jsem se byla účastnicí už jen finále, znala jsem jednu z finalistek a jí velmi fandila,ale dopadlo to jinak – za což nemohu nikoho napadat. V porotě bylo více názorů na vítězku,je to jako např.v hodnocení kraobruslení – hlas porotce, hlas Boží a že by se zde jednalo o podplácení slivovicí? Hlavně šlo o to, aby si babičky vyzkoušely na co stačí,pobavily se a už úspěch byl,jak se výše píše, že měly odvahu a chuť se do soutěže přihlásit. Přeji organizátorům a všem ,kdo se podílí na této soutěži mnoho sil a nadšení do dalších ročníků,ať se babičky mohou bavit. Ty v r.2010 byly všechny skvělé !(P.S. finanční odměnu bych já osobně věnovala nadaci pro výzkum rakoviny)Ale je to věc názoru.

 18. Libuše napsal:

  Soutěžila jsem v roce 2009 a byla ve finále (někde 4-8 místo), užily jsme si legraci a bylo to fajn. Letos jsem se byla podívat v Brně na finále, bylo úplně jiné – perfektní, na úrovni. Babička, která vyhrála (taky jsem jí netipovala) byla hned od začátku jiná. Už při prvním příchodu se odlišovala – seběvědomá, hrdá, jistá si sama s sebou. Snad to ani nedokážu přesně vyjádřit, ale zkrátka ale musela člověka zaujmout ať chtěl, či nechtěl. Někomu se to může líbit, někomu né. Mně se to líbilo a zřejmě i porotě. Ale nemá cenu kvůli toho čeřit vodu. Přece proto je 12 finalistek a všechny mají stejnou šanci. Každému musí být jasné, že všechny nevyhrají, ale proč hned hledat problém někde v uplácení, podvodech, atd??? Všechny byly a jsou supr ale nej.. bude vždycky jen jeden. Tak se s tím smiřte, podporujte dobré věci a už se radujte z dalšího ročníku. Přeji všem pěkný den.

 19. Libuše napsal:

  A ještě vzkaz pro paní Jitku Roudovou – výherkyní. Nenechte se otrávit hloupými řečmi a užijte si svoji slávu až do poslední kapky. Ale jsem přesvědčená, že Vy si z toho hlavu neděláte. Lidí jsou různé – řekl Werich. Jste první, vítězství je Vaše a ostatní ať se třeba postaví na hlavu. Přeji mnoho štěstí, zdravíčka, spokojenosti.

 20. Jarda napsal:

  Napsala jste to pěkně pani Libuše. Už při prvním příchodu se odlišovala –seběvědomá, hrdá, jistá si sama s sebou .Má v sobě něco víc než ostatní. Pravá královna všech babiček.

 21. Blanka napsal:

  Myslím,že v této soutěži nešlo o vítězství, ale o to, aby se babičky pobavily. Patří jim obdiv za to, jak jsou ve svém věku energické a hlavně mají zájem se bavit a jít třeba i do takovéto soutěže. Určitě si to všechny užily a ať už vyhrála ta anebo ona, je to vlastně jedno. A obdiv také organizátorům – byla to spousta práce a stráveného času, a to za účelem podpořit nadaci na výzkum rakoviny. Vy, co tu kritizujete ať už Honzu Musila či kohokoli jiného, co Vy sami děláte pro podporu dobré věci a navíc zadarmo?
  Mimochodem, byla jsem také členkou poroty a žádnou slivovici či jiný úplatek jsem nedostala. O vítězce rozhodlo sčítání jednotlivých( tajných) hlasů, takže mohu říct, že bylo opravdu spravedlivé. Je třeba podotknout, že porota se s finalistkami setkávala delší dobu a určitě při hlasování zohlednila nejen finálový večer.

 22. Jitka napsal:

  Všechny příspěvky jsem si přečetla se zájmem i obavou. Z některých mně bylo hodně smutno, jiné mě naopak potěšily. Stejně jako většina finálových babiček jsem stále před mikrofonem, na jevišti, před porotou a lidmi v sále poprvé v životě. Každá jsme se s tím musela “poprat” po svém. Ale jak to v životě chodí – nemůžeš se zavděčit lidem všem. Na finálový večer do Brna jsem se přijela bavit, poznat dosud nepoznané a přispět na dobrou věc. To jsem si splnila. A vítězná korunka? To bylo štěstí na závěr. Přeji všem moc a moc zdraví, pohody a spokojenosti.

 23. Libuše napsal:

  Elišce – možná se pletu, ale mám dojem, že se nejedná o finanční poukaz, ale vítězky dostaly poukaz na týdenní pobyt a jestli se nepletu je to Frankův dvůr. Ať si ho vítězka ve zdraví užije.

 24. Hanka napsal:

  I já jsem se zúčastnila finále v Brně, poznala jsem spoustu fajn lidí a za to jim dík, byla to taneční skupina ILMA, klucí byli naší velkou oporou, byli velmi galantní a hodně nám na podiu pomohli a nakonec nás to i s nimi bavilo. Dále produkci, která kolem nás lítala celý den. Kadeřnice,kterým se podařilo udělat z každé babči tu hezkou ženu na finálový večer, dále líčení Mary Kay a velmi pohodový přistup všech těchto lidí. Na podiu to byl určitě stres a Honzovi Musilovi se podařilo vše nadlehčit. Byl bohužel jediný, který se rozloučil se všemi babičkami, at byla první nebo dvanáctá. Už bych se nikdy nepřihlásila do takové soutěže, pro mě to bylo zklamání. Zazněly tam výroky, vy jste nemohla být nikdy Eurobabičkou, nebo ne každý ksicht je sympatický. A tím bylo řečeno vše. Takto se nechová profesionál.

 25. Eliška napsal:

  Libušce – díky za uvedení na pravou míru – že výhra je dárkový poukaz na pobyt. Teď to vidím i na fotce, já jsem při předávání cen přes ten potlesk neslyšela a bylo mi tak trochu divné,proč finance nejdou Nadaci na výzkum rakoviny. Velmi se omlouvám a také přeji příjemný pobyt oběma babičkám, které tento pobyt vyhrály. Jsem to já ale popleta! 🙂

 26. Zdenka napsal:

  Přejeme Jitce hodně zdraví a radosti s vnučkami, výhru si určitě zaslouží. Někdo prece musí vyhrat a pro ostatní ,kdo se neumístnil se to zdá nespravedlivé. Vždyť to byla soutěž!

 27. Hana napsal:

  Sledovala jsem komentáře k soutěži, které jsem se také byla přítomná. Domnívám se, že měly být květinou nebo drobným dárkem oceněny nakonec všechny finalistky, které se o úspěch večera zasloužily. Každá babička byla zvláštní osobností.Porota měla těžký úkol a v každé soutěži bude mít “svůj” pohled a kriteria hodnocení. Přejme úspěch vítězce i dalším vyhodnoceným babičkám! Možná v příštím ročníku EUROBABIČKA 2011 budou preferována jiná “babičkovější” kritéria – aby soutěž nezůstala u vnější stránky hodnocení soutěžících, které na jeden večer upravují profesionálové včetně zapůjčených krásných toalet.

 28. soutěžící napsal:

  Paní Hano, všechny soutěžící jsme dostaly kvalitní sportovní oblečení, a další dárky, to je absurdní co jste jste napsala.

Zanechat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *