10. září odpoledne jsme ukončili úvodní ročník soutěže EURODĚDEČEK 2011 …

… do kterého bylo vybráno 19 soutěžících. Původní záměr, že o vítězi rozhodne internetová hlasovací anketa jsme museli pozměnit, protože většina soutěžících dědečků svým přístupem dala jasně najevo, že si přejí plnohodnotnou regulérní soutěž se vším co k tomu patří. Na finále jsme pozvali nejlepších pět z internetové ankety. Byli to pánové Ambrož Viglašský z Havířova, Jan Doležal z Prahy, Josef Čečotka z Ostravy, Jiří Šebek z Kuřimy a Jan Jindra z Českých Budějovic, který se omluvil z rodinných důvodů. Na finálovém pódiu v Kongresovém sále v Lázních Poděbrady soutěžili čtyři dědečkové. Ve třech disciplinách se snažili předvést porotě a divákům co možná nejlepší výkony.

Po zajímavém a napínavém průběhu, který moderovala Eurobabička 2009 paní Vilma Svobodová z Loun, stanovila porota zaslouženého vítěze pana Jiřího Šebka, který se může těšit na hlavní cenu 30 l sud z pivovaru SVIJANY a unikátní cenu od Skláren Bohemia Poděbrady. Všichni soutěžící dostali potravinové doplňky od firmy Vegal Pharma, dekorativní dárky od Skláren Bohemia Poděbrady a pivovaru Svijany. Všem děkujeme za nasazení i předvedené výkony a v příštím roce bychom chtěli v této soutěží pokračovat.

Nebyly nalezeny žádné obrázky

 1. Šebková napsal:

  Vážení a milí,
  děkujeme super organizátorům, manželům Tauchmanovým , za nádherně strávené odpoledne na ” EURODĚDEČKOVI ” v Poděbradech. Adrenalín a nervozita, která doprovázela nejenom soutěžící dědečky, ale i nás, – fandící a podporující našeho dědečka, byla neskutečná a krásná. Jsme moc rádi, že máme vítěze ” NAŠEHO ” prvního EURODĚDEČKA, kterého i doma vnoučátka hned vypusinkovaly.
  Bylo u Vás v Poděbradech nádherně a se zájmem jsme drželi pěstičky soutěžícím babičkám, kterým fandilo i krásné počasí. Disciplíny zvládaly fantasticky. Děkujeme, těšíme se na finále babiček a zdravíme. Šebkovi

 2. Eva a Josef napsal:

  Blahopřejeme panu Šebkovi k vítězství.Přiznejme si upřímně,že všichni zúčastnění dědečkové byli úžasní,sympatičtí, krásně hovořili, ale pan Šebek byl originál, byl prostě jiný a titul mu sedí.

 3. Petr Novák napsal:

  Rád bych uvedl několik poznámek k ukončenému prvnímu ročníku
  Eurodědeček 2011, který mně velmi zklamal. Chyba v žádném případě
  není na straně soutěžících dědečků, ale na straně druhé. Omyly,
  který se orgánizátoři dopustili jsou veliké, neprofesionální a
  troufám si říct i skandální. Jak jinak vysvětlit , že pan Šebek,
  který v Poděbradech 10. září 2011 soutěž vyhrál se jako jediný
  objevil na upoutávce na toto soutěžní klání už o 10 dnů dříve tedy
  31.8.2011? Nebo si myslíte, že nikdo nepoznal, že se jedná o pana
  Šebka? Tím jako by říkal:” přijeďte se podívat, jak vyhraju!” Ani
  jeden z dalších postupujících tuto šanci neměl! Proč nebyly na
  upoutávce fotografie všech postupujících dědečků nebo nebyla použita
  jen ilustrační fotografie? Tím byli ostatní dědečkové znevýhodněni.
  Rád bych věřil tomu, že o tom pan Šebek neměl tušení, ovšem na druhé
  straně si neumím představit, že někdo tímto způsobem zneužije jeho
  fotografií a bez jeho souhlasu. Taky v žádném případě nebylo vhodné
  během soutěže měnit pravidla jak se Vám to hodí. Bylo na začátku
  uvedeno, že jde o internetové klání, je fajn, že bylo změněno, ale
  za další: Rozhodli jste, že postupují první tři s největším počtem
  hlasů a další dva budou vybráni. A najednou znovu vše změníte,
  protože jste vybrali opět pana Šebka – kdyby se neumístil. Jenže se
  umístil, tak na základě Vašich pravidel měl dostat šanci další
  dědeček. Ale to už podle Vás zřejmě nebylo nutné. Vy jste přece měli
  vybráno, Vy už jste byli rozhodnuti kdo bude vítěz, tak proč ještě
  mít starost s dalším postupujícím dědečkem? Neobtěžovali jste nás v
  publiku seznámit s porotou. Celá první řada byla volná – údajně pro
  porotu – ale seděly tam jen dvě ženy. Nikdo tak neví, kdo a kdy
  rozhodoval o vítězi. Nemám nic proti panu Šebkovi, zcela určitě
  sympatický muž, ale jeho protěžování je víc než zřejmé. Možná v tom
  hrají roli sponozoři, ale my jsme se těšili na regulérní soutěž a té
  jsme se v žádném případě nedočkali. A nakonec ještě poznámka. Soutěž
  Eurodědeček a soutěž Eurobabička, která už byla dokonce mezinárodní,
  má určitou úroveň. Mělo by být slušností aby ředitel soutěže
  vystupoval jako ředitel – na úrovni jako všichni ostatní. A k tomu
  zcela určitě patří vhodný oděv – oblek, kravata, boty. Sandále a
  barevné ponožky jsou mimo mísu. Vím, že reakce na můj příspěvek
  budou negativní, ale je mi to celkem jedno, protože já webové
  stránky eurobabiček již mažu ze svých oblíbených. Záleží jen na
  organizátorech této soutěže, kdy se opět vrátí k poctivému
  soutěžení, aby jejich obliba opět stoupala.

 4. Petr Novák napsal:

  Ještě jedna připomínka k Vašemu textu v tomto úvodním příspěvku. Píšete zde:”Na finále jsme pozvali nejlepších pět z internetové ankety. Byli to pánové Ambrož Viglašský z Havířova, Jan Doležal z Prahy, Josef Čečotka z Ostravy a Jan Jindra z Českých Budějovic, který se omluvil z rodinných důvodů. Na finálovém pódiu v Kongresovém sále v Lázních Poděbrady soutěžili čtyři dědečkové. Ve třech disciplinách se snažili předvést porotě a divákům co možná nejlepší výkony.”

  Ať čtu a počítám jak čtu a počítám, žádného pana Šebka v “pěti nejlepších” nenacházím 🙁

 5. cyril napsal:

  Tak koukám, že se tým paní Libuše Novotné z klikání mírně pomátl. Kdyby vyhrál její brácha, lidé věřte, to by bylo chvály od Poděbrad až do Ostravy.

 6. cyril napsal:

  Blázni, zamezila bych jim přístup na Web. Od samého začátku to tu rozvracejí, pak zase mažou med kolem huby. Příspěvek pod názvem ” pan Novák”, to bych nenapsal ani já. Dal bych fotku na web z publika a nechat identifikovat pana Nováka v jaké řadě seděl a k jakému dědovi vúbec patříl.

 7. Jirka a Kateřina napsal:

  Tak pane Novák, kde jste seděl a povídejte jak jste poctivě klikal.To by nás všechny zajímalo. Opravdu skandál, ale přízpěvek pana Nováka.

 8. Martin napsal:

  Vážení, byla to pohoda a ten krásný pulitr, dobré pivečko, vitamíny, co takhle poděkovat.

 9. Jan napsal:

  Jsem pravidelný čtenář doličných stránek. Dovoluji si tvrdit, že jsem velice dobře seznámen s touto fotosoutěží. Pokud se dobře podíváte na fotky všech dědečků, jednoduše zjistíte, která fotka dle kvality a provedení by to mohla vyhrát. Hlasování jste si zfalšovali a pak se objevili nepříčetní klikači, kteří si teď dovolují svými příspěvky zpochybňovat a urážet.Přitom jde jenom o sud piva. Ach ta naše povaha česká. “Když to vítězství nemohu mít já, tak potupím a zostudím všechny kolem.”

 10. Zdena napsal:

  Doopravdy laskaví jsou pouze lidé vnitřně silní a pevní. Ti, kteří se laskavými jeví, jsou obyčejně jen slaboši, a jejich laskavost se snadno změní v bezohlednost,že pane Novák.

 11. ing. Kubát napsal:

  Pane Nováku, jestliže jsou fakta, z nichž úvaha vychází, špatně zjištěna nebo chybná, celá úvaha se zhroutí, nebo vede k nesprávnému závěru. Lze tedy říci, že omyly plynou ponejvíc z nesprávných výchozích informací.

 12. klikačka napsal:

  Přeji všem diskutujícím krásné ráno,
  Nedalo mi to abych tu ještě nenakoukla. V Poděbradech jsem byla-tak si dovolím hodnotit. Jak si ale dovolí někoho soudit a hodnotit pan Cyril-Cyrilka? Jak jsme se dozvěděli zůstal/a někde na nádraží v Kolíně, tak proč tu teď píše, že se někdo pomátl, jak si vůbec dovolujete někoho hodnotit, když jste nic neviděl/a ??? Dědové mu nestáli ani za to, aby přijel/a. Ale teď je chytrý/á. Já bych zamezila přístup na web takovým Cyrilům-Cyrilkám. Jednou píše jako muž, jednou jako žena. To si každý udělá obrázek. Já osobně vidím, že jedině pan Novák a pan Martin v Poděbradech byli. Píši konkrétně. Možná ještě Jirka a Kateřina. Nemyslím, že to je skandál, jen pár lidí má svou další zkušenost. Pan Jan je čtenář (jak sám píše), hodnotí podle fotografií, což neberu. Dědečci byli „na živo“ úplně jiní, takže pane Jan-jakápak povaha česká? Taky nemůžete nic soudit. Paní Zdena má obrovskou pravdu, ti co se nám jeví, jako laskaví nás ve skutečnosti zneužijí ke svému prospěchu. Ale to je i v běžném životě, tak zas moc velký objev to není.
  No a pane inženýre Kubáte, byl jste v Poděbradech? Podle čeho soudíte, že jsou špatně zjištěná fakta? Znáte ta správná? Tak nám je napište.
  Pane Martine, máte pravdu. Jak bylo řečeno jedním z dědečků, vítěz bude mít nejdražší pivo a ostatní mají nejdražší půllitry a vitamíny (snad budou fungovat). Pane Novák a to že to bylo již předem připraveno??? Vždyť to vůbec nevadí, počasí nám přálo, díky za to, že to trvalo takovou chviličku, užili jsme si krásný výlet v Poděbradech. Omlouváme se babičkám, že jsme jim nefandili, ale na to jsme neměli síly. Vážíme si každé krásné chvíle v životě, tak jsme si chtěli lázně vychutnat. Závěr celého našeho týmu – je to zkušenost, měli jsme výlet do Poděbrad (jen tak bychom si tam nezajeli) a čas sám ukáže…..Boží mlýny melou pomalu, ale pořád. I když v dnešní době, nevím, nevím.
  Samozřejmě, že tento příspěvek bude považován za nehorázný, za hnusnou českou povahu, za závist atd. protože náš děda nevyhrál, pro nás pro všechny je stejně nejlepší. Ale to, že nás vítěz měsíc předem zval soutěžit?! To určitě moc v pořádku není. Ale nejde o život. Takže ti, kdo jste tam nebyli, „neřešte, nepřepínejte…..“ ti co jsme tam byli, my jsme viděli, zažili a poznali. Přeji všem krásný den a buďte v pohodě.
  Klikačka
  P.S. myslím, že většina jmen diskutujících jsou fiktivní, tak já jsem klikačka a tohle je můj osobní názor.

 13. Martin napsal:

  Svině ryjou, bude pršet…. Krásné,dlouhé,ubohé a paní klkača seděla po boku pana Nováka? Nebo sem píše pod jinými jmény a je sólista celé siskuze. Jaký má záměr. Všechny rozhodit? “Klikačko” Libuško Novotná, jak se tady prezentujete.

 14. Martin napsal:

  Ještě se omlouvám za siskuze, aby mě něko nenapadl ze jsem se zmýlil a paní klikačko s tím poděkováním to myslím vážně. Ale to Vás asi doma nenaučili.

 15. Crazy napsal:

  Byla to fotosoutěž, nejhezčí fotku měl pan Šebek o tom jsme se všichni shodli. Myslíme si, že i hlasování u něj probíhalo poctivě.Jak se někdo může domáhat, tím že uráží všechny kolem,nějaké spravedivosti,když sám možná mohl být pro podvod ze soutěže vyloučen a tak zvaní “klikači” byli jejich rodina,kteří sem teď píší. Radakce rozhodla spravedlivě a je hulvátské je tady napadat. Ulevovat si můžete i někde jinde. Jen tak pro informaci z našeho spolku odešlo panu Šebkovi přes tisíc hlasů z celé ČR a to postivě. Jak se někdo může pyšnit 40 nebo 50 tisíci hlasů. Hráli jste si někteří jako malé děti a tak se k tomu zřejmě tak přistupovalo. Nebo se snad mohou tito klikači brát vážně?

 16. Marta napsal:

  Milí diskutující,
  způsob “vedení této debaty” zdá se nám poněkud NEŠŤASTNÝM…
  Bereme na vědomí výsledky této recesní soutěže, ale navrhujeme, aby příští volba EURODĚDEČKA 2012 byla omezena věkově (i když někdo může mluvit o diskriminaci) ale lidé nad 80 let nemají šanci s o tolik mladšími rovnocenně zápolit. Chtěla jsem svému příteli Ambrožkovi(83 let) dopřát možnost, aby ještě jednou aktivně vstoupil do společnosti, zapojila jsem do hlasování nejen celé rodiny, ale i přátele, kteří ho znají a PRÁVĚ PROTO, že nikomu z nich nebylo zatěžko pro něj něco udělat, dosáhl hlasů tolik, kolik dosáhl.
  Prosím, nesnižujte důstojnost ani jeho, ani těch, kteří mu FANDILI…Ano, hráli jsme si jako malé děti, ale to je pěkné, že nám to ještě není cizí… Nebo už máme – dle vašich doporučení – opravdu myslet jen na ten “Pelhřimov”??? Kolik let je vašim rodičům, berete je ještě jako rovnocenné partnery nebo se už při jednání s nimi útrpně usmíváte???
  Ambrožkův hlas už není tak silný a zajímavý jak býval, také si mohl “svou řeč” napsat na papír, ale neudělal to a snažil se vše sdělit ZPAMĚTI – i když tomu musel věnovat hodně času… Kdyby byly řeči soutěžících OZVUČENY, bylo by lépe slyšet to, co ze své životní moudrosti chtěl sdělit ostatním…
  Myslíte, že slušnost, galantnost a šarm (viz reakce na vstup do restaurace – otázka “na tělo” ) mají dnes jinou podobu??? Pak se omlouváme,že jsme přihlášením do soutěže všechny ostatní obtěžovali. Marta a Ambrož.
  P. S. Všem sponzorům, kteří věnovali krásné ceny soutěžícím, z celého upřímného srdce děkujeme!!!

 17. Vlaďka Tauchmanová napsal:

  Vážená paní Marto,
  jak jsem Vám slíbila, přečetla jsem si všechny komentáře u Eurodědečka 2011. Potěšena nejsem, někteří diskutující by měli více zvažovat svá slova. Stránky jsou volně přístupné a každý z diskutujících má právo na svůj názor i na své emoce, pokud jsou dodržovány elementární zásady slušnosti a věcnosti.

  S pozdravem
  Vlaďka Tauchmanová
  eurobabicka@seznam.cz

 18. Jitka Roudová napsal:

  Vážení diskutující,

  chtěla bych jen trošku reagovat na vaše připomínky a námitky k výsledkům soutěže Eurodědeček 2011. V Poděbradech jsem byla a byla jsem jedním z členů hodnotící poroty jak v soutěži Eurodědeček 2011, tak při výběru 10 finalistek pro soutěž MISSIS 2011.
  Je úplně jedno, jaká nebo čí fotografie byla na upoutávce pro soutěž, fotografie je jedna věc a osobní vystoupení soutěžících věc druhá. Porota vybrala vítěze, který dle ní byl ten nej .. dle zadání moderní, vtipný. Je třeba toto rozhodnutí respektovat, třebaže se všem nelíbí, ale tak to bylo, je a bude u všech soutěží, které se nedají měřit metrem nebo stopkami. Vítěz je vždycky jen jeden, ale i ostatní
  soutěžící si zaslouží obdiv a uznání, pro své nejbližší budou ti nejlepší
  dědečkové, jaké je možné si přát.
  Všem zúčastněným dědečkům blahopřeji k úspěchu a postupujícím dámám – babičkám přeji pohodu, dobrou náladu a přijeďte se na finále bavit a užívat si!

  Všechny zdraví EB 2010

 19. Hanička napsal:

  Vážení po delší době jsem si najela na stránky okouknout fotky ze soutěže a opravdu mě teda zarazili Vaše příspěvky. To si opravdu myslíte to co píšete? Já jsem ráda, že vyhrál náš dědeček a taky si myslím, že si to zasloužil každý dědeček, který se přihlásil a hlavně každý přihlášený ví, jak si ho jeho rodina váží a má je ráda. Právě proto je přihlásili.
  Pani ” klikačko ” co toto má znamenat? Cituji :
  “Ale to, že nás vítěz měsíc předem zval soutěžit?! To určitě moc v pořádku není. ”
  Myslím, že jste to přehnala. Ani jeden soutěžící se určitě mezi sebou neznal. Přihlásily jsme našeho dědinka podle reklamy v časopisu, kde byla EUROBABIČKA. A že byla vybrána jeho fotka pro propagaci finále na internet? No asi se pořadatelům moc líbila 😀

  Pane Nováku děkujeme za „trefné“ poznámky. Samozřejmě, že soutěž byla trošku rozpačitá, jelikož byla po prvé a hlavně vůbec by z ní nebyla přímá soutěž, ale jen klikání, kdyby si to někteří natolik v příspěvcích nepřáli, až se organizátoři na poslední chvíli rozhodli, že i pro dědečky udělají regulérní. Proto je pochopitelné, že v soutěži byli sem tam mouchy. My jsme jim to rádi prominuli a on si příště vše lépe zorganizují.

  Vážená pani Marto,
  to, co jste udělala je podlé a zlé vůči ostatním dědečkům. Píšete o pravdě, úctě ke stáří a k moudru, ale v příspěvcích do diskuze a v posledním Vašem rozhodnutí VY jste udělala vůči všem ostatním pravý opak. Naši mne učili poctivosti, i když mám možná polovinu let co Vy, tímto jste nám, mladým, nedala ten dobrý příklad. Omluvy a sebelítost aplikuje k psychickému vydírání. A to pan Ambrožek říkal, že se od Vás naučil pozitivnímu myšlení.

  A proč vybrali našeho dědečka? No podle mě byl originální. Dal si práci, aby svoji propagaci náležitě vytříbil. S vnučkou nacvičili malou scénku, která podtrhla jeho představení a to včetně kostýmu.
  Zároveň si myslím, že i ostatní dědečci byli výborní a hlavně že toto si nezaslouží, oni si to hlavně užili překonali sami sebe a zúčastnili se.

  Sláva vítězi a čest účinkujícím.

 20. sany napsal:

  Pani ” klikačko ” co toto má znamenat? cituji :
  ” Ale to, že nás vítěz měsíc předem zval soutěžit?! To určitě moc v pořádku není. ”
  Myslím, že jste to přehnala. Tímto lžete. Ani jeden soutěžící se určitě mezi sebou neznal. Přihlásily jsme našeho dědinka podle reklamy v časopisu, kde byla EUROBABIČKA.

 21. sany napsal:

  ANO, cituji Haničku, jen jsem přidala, že lžete, paní klikačko.

 22. Marta napsal:

  Hani, Hani – no com. Vaše myšlenky se mě nedotkly a posílám Vám je zpět…

 23. Libuše napsal:

  Oo delší době jsem nahlédla do soutěže Eurobabička a dostala se tak na stránky Eurodědečka.
  Lidičky! Já žasnu, kolik je mezi námi nenávisti (!) – tady se nedá hovořit o zdravé rivalitě, zápolení – tady je zloba, neúcta i pohrdání a to vše kazí původní záměr – dobře se bavit a udělat někomu radost… Ano, všichni jsme si tak trochu hráli, fandili…a pak přišel okamžik, kdy musel někdo vyhrát. Pominu teď úsilí všech zainteresovaných (soutěžících i klikačů) a jen řeknu, že “oko televizních pracovníků, i poroty” vidí jinak – musí jít s dobou … a ta dnes předepisuje ” kult mládí, modernost a dravost”- a bude to tak i napříště! Výherci možná budou 40-letý roker a 35-letá babička… Tenhle trend, způsob myšlení, je nám všem vnucován – ale je na nás, jestli se nám líbí nebo ne, zda jej přijmeme.
  Všem dědečkům blahopřeji a přeji jim to nejcennější – pevné zdraví a radost ze života!
  Na závěr chci všechny přítomné nabádat – Lidi, mějte se rádi! Řiďte se heslem – Přej a bude ti přáno – Dej a bude ti dáno.
  Hezký den přeje Libuše

Zanechat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *