Na finále Eurobabička bude také oceněn nejstarší finalista …

… pan Ambrož Viglašský z Havířova, který bude dekorovat nejlepší babičku nad šedesát let.

Narodil jsem se  na Slovensku 11.12.1928. Obdiv k letcům odmala a touha – stát se jedním z nich – jako pilot. 

Absolvoval jsem příslušné vzdělání i praxi a můj sen se uskutečnil. Založil jsem rodinu  a vychoval tři dcery. Mám 6 vnoučat, stejný počet pravnoučat.
Velmi kritickým se stal pro mně rok 1968, kdy jsem nesouhlasil se vstupem vojsk Varšavské smlouvy a jako nespolehlivý jsem byl od  armády propuštěn a degradován na  vrcholu svých sil i odbornosti…  V roce 1990 jsem byl rehabilitován. Útočiště jsem našel po dlouhém hledání zaměstnání  zase u “modré armády”, ale tentokrát ŽELEZNIČNÍ… Tam jsem  s plným nasazením pracoval až do odchodu do důchodu.
 
Život jsem nevzdal a nevzdávám!!! Absolvoval jsem v 75 letech Univerzitu lll. věku, kde jsem poznal svou současnou přítelkyni a kamarádku Martu. Naučila mě opět dívat se k nebi a její aktivita mě vedla k novým životním postojům…

Mým krédem je NEPŘESTÁVAT ZAČÍNAT  A  NEZAČÍNAT  PŘESTÁVAT…
Proto mě i v mých 83 letech přihlásila do soutěže EURODĚDEČEK 2011 a já jsem její přání splnil. Výsledek v odezvě mezi rodinou i přáteli mi dodal velký impuls ke zlepšení sebevědomí, nálady i radosti, že ještě nepatřím do starého železa, jako ty moje milované “Migy”…

 
 
 

 

 

 1. Libuše napsal:

  Pan Ambrožek s Martičkou jsou krásným párem, který obohacuje své okolí svou moudrostí, laskavostí a přátelstvím. Nezištně rozdávají radost a my jim za to z celého srdce děkujeme. O obou z nich by stálo za to natočit medailónek – videonahrávku, protože jejich prožitý život za to určitě stojí !
  Milí přátelé, děkujeme, že jste.
  Manželé Minolovi

 2. Jiřina Hanibalová napsal:

  Krásný prožitý a dosud stále prožívaný život, máte můj plný obdiv a navíc letec! Miluji letadla, miluji létání a vždy, když vidím nějaké letět, tak k němu vzhlížím a nejraději bych tam seděla taky. I to studium U3V máme společné, dělám už druhou, nejdříve informatiku, teď ekonomiku. Přeji Vám oběma hodně zdraví, pohody a stálou chuť do života.

 3. Jozef Vígľašský napsal:

  Milý stryko.Neviem sa dopatrať Vašej adresy.Veľmi rad by som sa stretol s Vami a s Ivankou a Aničkou.Prosím dajte mi na Vás kontakt.Ďakujem.

 4. Redakce napsal:

  Pan Viglašský je na dovolené. Jak se vrátí, bude se s Vámi kontaktovat.

  REDAKCE EB

Zanechat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *