V sobotu 20. října 2012 lázeňské městečko ožilo.

Do krásného prostředí v podhůří Jeseníků ve Velkých Losinách se sjeli všichni, jejichž cílem bylo vytvořit zábavný pořad s TV Šlágr, se svérázným humorem moderátora pana Josefa Aloise Náhlovského a s nejlepšími soutěžícími finalistkami MISSIS Eurobabičky 2012 ČR a SR.

Zatímco se sjížděly finalistky se svým doprovodem a postupně se ubytovávaly v nejlepším hotelu ve Velkých Losinách – Praděd, TV ŠLÁGR již pracoval. Připravoval sál i techniku na večerní soutěžní pořad MISSIS Eurobabička 2012.

V prostoru určeném pro zázemí soutěžících, celému realizačnímu týmu EB, hudebním protagonistům i týmu z TV ŠLÁGR, bylo poskytováno občerstvení. Točilo se pivo Svijany, vařila se káva, čaj, a to vše od našich partnerů. Přijely nám pomáhat i úspěšné finalistky z minulých ročníků.

V odpoledních hodinách se dostavil šestičlenný tým vizážistek MARY KAY pod vedením paní Dany Jirákové, který měl na starost dokonalý vzhled soutěžících babiček, aby byly celý večer krásné a tím i sebejisté ve svém vystupování.

LD Eliška připomínal mraveniště. Stále se něco přiváželo a nosilo. Probíhaly zvukové zkoušky, nasvěcování a úprava pódia. Pak už byl čas na květinovou výzdobu, který osobně dovezl majitel zahradnictví pan Waniek z Postřelmova.

Zanedlouho se již začali trousit nedočkaví diváci s obavami, aby se na všechny dostalo dobré místečko. Bohužel ne všichni mohli usednout v předních sedadlech v sále.

Vše hotovo, sál se zaplnil do posledního místa. Rozsvěcují se reflektory, moderátor si doupravuje motýlka na krku, ze soutěžících již opadla tréma. Byly krásné, vyrovnané, sebejisté.

Soutěž proběhla velice úspěšně. Ať jsme s výsledky spokojeny,  nebo ne, nic na tom nezměníme, protože v porotě zasedli odborníci na slovo vzatí a poctivě rozhodovali. Byli to hudební protagonisté z TV ŠLÁGR pan Josef Sochor, členové skupiny Progres, Amádeo, zástupci partnerů, finalista Superstar Martin Kurc, předseda poroty a ředitel projektu EB. Vězte, že vítězky si titul zasloužily, byly opravdu nej.

MISSIS Sympatie Ranč Jedraž paní Hana Semerádová z České Lípy,

SUPER BABIČKA a nejlepší nad 59 let paní Milada Winklerová ze Znojma,

na celkově třetím místě paní Ladislava Horáčková z Dubí,

druhá paní Emílie Vránová z Křenovic u Kojetína

a to nejlepší nakonec – vítězka paní Renata Hlobilová z Olomouce,

která získala hlavní výhru destidenní pobyt pro dvě osoby v Itálii od Balance step, poukaz na zboží v ceně 5000 Kč od Blanche porte a poukaz na luxusní prádlo v ceně 1000 Kč od firmy MENADA . Tento poukaz obdržely také soutěžící, které se umístily na 2. a 3. místě. Dále také dárkové koše, které věnoval hejtman Jihočeského kraje, nádherné skleněné poháry od Crystal Bohemia Poděbrady s vybroušeným logem MISSIS Eurobabička a kvalitní kosmetické balíčky vizážistek z MARY KAY. Květiny věnoval majitel zahradnictví pan Waniek z Postřelmova.


Těmto vítězným babičkám byly předány korunky a navíc pro Super babičku byla připravena korunka perníková. Pekla ji sama finalista 2010 paní Božena Dosoudilová ze Zlína, která vlastní titul perníková babička.

A co k tomu ještě dodat? Až ven byl slyšet smích a bouřlivý potlesk, střídající se s linoucími tóny pěkné česko-slovenské muziky. Byla úžasná atmosféra, ale co je důležité si ještě připomenout, že všichni, kdo do této akce dali část sebe, veřejnosti ukázali, že i ženy ve zralém věku mohou byt ještě přínosem pro naši společnost a být tak dobrým příkladem pro svoje děti a vnoučata – že humor, dobrá nálada a pěkné česko-slovenské písničky ještě nevymizely. Načatý večer pokračoval při rautu v hotelu Praděd, kde jsme byli všichni ubytováni. Již v uvolněné atmosféře jsme probírali právě proběhlou soutěž. Zahrála harmonika z Nového Strašecí a cimbálová kapela z Křenovic a ani pan Náhlovský nezůstal pozadu. Vítězka loňského ročníku paní Alena Plšová věnovala šampaňské na slavnostní přípitek jak na pódiu, tak i na rautu pro všechny hosty.


Opět se naplnilo naše motto – přijely jsme jako soupeřky, ale odjíždíme jako nejlepší kamarádky, které se budou moci také setkávat a zapojovat se  do organizování příštích ročníků tak, jako Eliška a Jirka Volmutovi, Vilma Svobodová, Zdeňka Mócová, Eliška Lantová a Alena Plšková.

Velkou zásluhu na této zdárné akci mají všichni naši partneři, protože bez nich by to nebylo a proto jim patří velké poděkování za nás za všechny. Velice si jich vážíme.

Více o partnerech zde:  http://www.eurobabicka.cz/?page_id=30

Poděkování také fotografovi, kterým je pan Marťásek Horák. Soutěž EB nafotil a fotografie daroval Vám všem. Fotografie budou postupně doplňovány.

V krátké době také přidáme videoukázky ze soutěže.


 1. Milena Liptáková napsal:

  Zdravím všechny, kteří jste před týdnem byli na skvělé soutěži.Díky pořadatelům, organizátorům a hlavně všem odvážným babičkám,fotodokumentace parádní, ještě kdyby bylo možno získat nahrný gala-večer??? BABČA MILČA L.

 2. Zbyšek Zapadlo napsal:

  Perfektní a rozsáhlá fotogalerie, muselo to dát hromadu práce. Také mám zájem o DVD nahrávku. V redakci mi řekli, že by měla být v průběhu listopadu v prodeji.

 3. Olga Horáková napsal:

  Ráno po probuzení jsem vzpomínala jaký krásný víkend jsme zažili minulý týden ve Velkých Losinách. Sluníčko, super atmosféra, nádherný sál, skvělé vizážistky, výborně naladěný pan Alois Náhlovský a k tomu jako třešnička na dortu byla i celá moje rodina včetně Elišky.Takové okmažiky si musíme vychutnávat plnými doušky. Ve středu už bylo o něco hůř, protože vnučka Eliška s rodiči odletěli domů do Irska. Ve čtvrtek náš fotograf syn Martin alias Marťásek skončil se zápalem plic v nemocnici. A dnes ráno – když jsem viděla ten sníh, bylo po náladě úplně. Stačilo zavzpomínat, potom vidět Elišku na skypu a za chvíli pojedeme za synem do nemocnice a je zase líp. Nejen vítězkám přeji vše nej, nej hlavně zdraví. Doufám, že se alespoň my “moravačky” brzy sejdem. Pro ostatní Majku a Milenu posílám e mailovou adresu horakova.olinka@seznam.cz. Mějte se všichni moc hezky a užívejte života. Olga H.

 4. Zdeněk z Postřelmova napsal:

  Jsem nadšen ještě po několika dnech co jsem s manželkou byl na finále soutěže babiček ve Velkých Losinách. Nejprve zábavný program jaký již není tak často k vidění. Smekám před výkony soutěžících babiček, které svojí kreativností a nasazením musely zaujmout všechny přítomné a také jistě i televizní diváky. Program , který toto finále doprovázel přispěl k celkovému pohodovému pocitu. Na stránkách soutěže jsem se dozvěděl, že v tomto programu vystupovaly soubory, které jsou pravidelně na TV Šlágr, televizi kterou jsem doposud neznal. Nedalo mi to a nechal si ji naladit. Nelituji, tuto TV stanici sleduji raději než ty ostatní. Nejraději poslouchám vedle Progresu a Amádea, které jsem mohl sledovat na živo také Duo Yamaha, PM BAND, Peterkovu politickou satiru a další

 5. čtenář napsal:

  Naše tradice a kulturní dědictví národa jsou v posledních letech to nejcennější co nám ještě zbývá. Musíme jen doufat, že v záplavě vnucovaných hodnot a životního stylu tzv. vyspělých zemí si naše děti najdou a hlavně stále budou hledat cestu k ryze českým tradicím. Lidové písně nám zaviděl doslova celý svět, tak je nenechme zemřít pod tíhou X-Factorů a jiných rádoby talentových soutěží, které naše tradiční hodnoty jen ubíjejí a deklasují.

 6. František napsal:

  Problém není s těmi soutěžemi samotnými.
  Myslím, že kdyby se tam objevil někdo, kdo by byl schopen lidovou písničku zazpívat aniž by jí “zprznil” více než je přípustné, tak by i mohl vyhrát.
  Jenže o takovou hudbu tak nějak není v komerčních televizích zájem … takže by stejně nevyhrál.

Zanechat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *