Již brzy zahodíme …

košťata a hurá na 1. kolo soutěžního  setkání  o  SUPER babičku  desetiletí  ČR a SR  2013.

Již 1. května se  utkají  v Brně  v Central  restaurantu, na třídě kpt.  Jaroše, od 14. hodin tyto babičky :Milé babičky, bylo mi ctí s Vámi soutěžit. Všechny jste skvělé, mladé duchem i myslí s obrovským smyslem pro humor. Věřím, že tato naše vlastnost je velkou hybnou silou prožít krásný podzim života (i když některé babičky jsou ještě mladé i věkem :-).

Jsem velmi šťastná, že jsem se této úžasné soutěže mohla zúčastnit, zvláště v zimní době, kdy na nás dopadá splín ze špatného počasí a sluníčko rozdává své hřejivé paprsky úplně někde jinde 🙂 Vždy jsem se velmi těšila na další a další otázku, jaká “kulišárna” se na nás chystá 🙂


Za to všechno chci z celého srdce poděkovat organizátorům soutěže, hlavně manželům Tauchmanovým, kteří  nám soutěží “Eurobabička” dodávají energii a radost již po 10 let. Velká poklona před Vašim nápadem, Vašim neutuchajícícm entuziasmem a také láskou s jakou se soutěžím věnujete.
Určitě by si tato soutěž zasloužila velkou propagaci v médiích, aby všechny babičky v republice věděly, že něco takového existuje a mohly soutěže sledovat třeba v televizi. Proč jenom Miss, proč Superstar a jiné Star i MY BABIČKY MÁME SVÉ KOUZLO.

Bohužel jsme v době, kdy se vytratila úcta mladých ke starším a důchodcům. V mnoha článcích a příspěvcích na internetu jsme pro ně prostě odepsaní. Ale my se nedáme. A tímto všem ještě jednou děkuji, že nám umožnili nabýt sebevědomí a dokázat, že nejsme a ještě dlouho nebudeme na odpis 🙂


Moje babička mi vždy říkala: “Holka, ptákoviny a bigbít, to je tvoje parketa” a já se toho držím po celý život.PŘESTO, ŽE SI VELMI VÁŽÍM VÍTĚZSTVÍ, CHCI TÍMTO ŘÍCI, ŽE JSME VYHRÁLY  VŠECHNYPRO SEBE, PRO NAŠE RODINY A NAŠE MILOVANÁ VNOUČÁTKA.

Držím palce všem dalším babičkám v této úžasné soutěži !


 1. Kamil Mládek napsal:

  Konečně někdo něco dělá pro starší generaci!

  Paní vítězka vypadá skromně a na nic si nehraje.To je mi na ni,mimo jiné,velice sympatické.

 2. Naďa Preisslerová napsal:

  Děkuji Vám pane Mládku, jsem sice hravá 🙂 , ale opravdu si na nic nehraji. Prostě obyčejná babča 🙂 Přeji krásný zbytek neděle. Naďa

 3. Květoslava Kohoutková napsal:

  Je úžasné si vyzkoušet něco nového v okamžiku, kdy už si člověk myslí, že ho nic už nemůže překvapit.
  Paní Naďo,napsala jste to za nás všechny, kteří to cítíme stejně jako Vy. Blahopřeji Vám. Určitě si výhru zasloužíte. Je úžasné, že ještě v tomto věku jsme soutěživé a hravé.
  Manželům Tauchmanovým děkuji a samozřejmě jim přeji ještě hodně takovýchto soutěží a hlavně spoustu nových nápadů.

 4. Eliška Lantová napsal:

  Milá paní Naďo, i já se připojuji ke gratulantům. Vaše hravost je vidět ve Vašich očích na fotografiích, ty ohnivé jiskřičky, které prozrazují, že jejich majitelka je pro každou kulišárnu. Zkrátka malá rošťanda ve vážených letech,což je pro naše vnoučátka i blízké krásná a nevyčíslitelná hodnota. Budu se opakovat,ale díky manželům Tauchmanovým můžeme všechny prožívat toto babičkovské vyřádění se s pěknou dávkou oficiality a trochu i popularity-jsme všechny krásné gericelebrity. Těším se na další klání v Brně !:)

 5. Naďa Preisslerová napsal:

  Děkuji Vám Květuško a Eliško za milá slova. V Brně se určitě uvidíme, těším se. Přeji krásný víkend Naďa

 6. Plšková napsal:

  Milá Naděnko,
  jen ještě jednou gratuluji k vítězství a jsem moc ráda, že jsme se po takových letech opět setkaly:-) a při stejných taškařicích jako ” před čtyřiceti lety” – což je skoro nedávno. Celá tato soutěž potvrzuje, že s humerem jde všechno lépe a s podporou ostatních se překonávají snadněji i překážky a těžkosti, které se nikomu nevyhýbají. Mamka i Ivka si váží , že s Tebou na fotografii prezentují “širokou rodinu”. Věřím, že náš přístup k životu jsme dostatečně předaly i našim dětem a vnoučatům. Jen mám obavy, abychom se po 30. dubnu sešly v plném počtu 1. května v Brně. Na košťata bychom měly raději dát autopilota zpět na Brno. Pokud se neuvidíme i s ostatními finalistkami a paní Tauchmanovou někde u čarodějnických ohňů, tak se těším na společenské prostředí v Brně.
  P.S. My ještě ukážeme, že kategorie “senioři”, do starého železa určitě nepatří! Alena

 7. Eliška Lantová napsal:

  Ahoj děvčata, už mám takové to mrnění u žaludku před soutěžením, což u mě znamená trochu trémy, ale velmi se těším na setkání. S příchodem nového jara – nové dovádění. Co nám asi naši Tauchmannovi připraví? Ať to bude cokoli, babči rády zápolí. Elán a soutěživost budeme mít v baťúžku, když nepostoupíme – dáme si pivko na růžku.Tak ahojky 1.5.!

 8. Eliška Lantová napsal:

  Omluva za hrubku – baťůžek má být skroužkem nad u – překlep 🙂

 9. Naďa Preisslerová napsal:

  Milé a super babičky, dnešní den v Brně byl naprosto úžasný, jsem moc ráda, že jsme se sešly a opět dokázaly, že na to máme :-)))BYL TO SUPER DEN DÍKY VÁM VŠEM, KTERÉ JSTE DORAZILY Z RŮZNÝCH KOUTŮ REPUBLIKY, DÍKY VLAĎCE I LAĎOVI, ŽE SE O NÁS TAK VŘELE STARAJÍ. MOC SE TĚŠÍM NA DALŠÍ SETKÁNÍ NA JEDRAŽI…hlavně ať jsme zdravé a stále mladé a veselé.
  Krásné sluníčkové dny Vám všem přeje Naďka

 10. Hanka Matějková napsal:

  Zdravím všechny příznivce eurobabičky,musím se přiznat,že den strávený výletem do Brna, samotné setkání a připravené soutěžní klání bylo super.
  Organizátorům Vlaďce a Ladovi přísluší jako vždy pochvala,za starost o nás všechny.Domů jsme se vraceli plné dojmů,radosti z hezky smyslplně prožitého dne.Hanka z jižních čech

 11. Plšková napsal:

  Babičky i nebabičky, každé setkání soutěžní i nesoutěžní je plné humoru, optimismu a žádného naříkání na neduhy. Při výkonech, které všechny soutěžící v Brně předvedly snad ani žádné neduhy a léta nemáme:-)Žasli by i profesionálové. Perfektní výkon odvedli jako vždy organizátoři soutěže Vlaďka i Láďa. Děkujeme!:-) Jak je vidět z reakce Hanky, tak i když to měla tak daleko do soutěžního města Brna, tak ji neopustil humor. Těším se na setkání na Jedraži a je úplně jedno jestli jako diváci a fandové nebo jako soutěžící.Těším se na vás všechny jako na príma partu 🙂 brňanda Alena

Zanechat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *