Ohlédnutí

Jak by měl vlastně člověk začít psát něco zajímavého pro druhé?

Možná začít mým příjmením „ŠŤASTNÁ“ – podle manžela mám prý tu výhodu, že jsem jedna z mála, která může říct, že je šťastná hned po ránu. A má pravdu, snažím se být příjemná, ostatní přece nemohou za to, že mám špatnou náladu nebo špatně spala. Navíc svoji stále dobrou náladou ty závistivé naštvete .

.
Vystudovala jsem Vysokou školu ekonomickou v Praze,  obor řízení lidských zdrojů a v následujících letech po jejím skončení jsem získala ve stejné oblasti doktorský titul Ph.D. Práce s lidmi se stala mým koníčkem, což považuji za velké štěstí. Více jak 22 let pracuji jako personální manažer v zahraniční společnosti, manžel pracuje v zahraničí, a tak nám líbánky vydržely již 27 let. Máme jednu dceru a tři úžasná vnoučata (3, 5, 7 let). Naši velkou rodinu doplňuje i psí mazlík, kolie Knight. Společné chvíle se snažíme trávit cestováním a poznáváním nových míst.

.
Tím, že jsem se narodila ve znamení Vah, tak respekt k druhým, poctivost a čestnost hrají v mém životě velkou roli. Mým životním mottem jsou slova Hala Urbana: „Život není náhoda, ale volba. Nejdůležitější není, co se děje, ale jak si s tím poradíme.“

.
Psal se rok 2011 a na začátku byla přihláška do soutěže Eurobabička, kterou jsem náhodou objevila na internetu.  V té době jsem už byla babičkou tří vnoučátek a impuls odeslat přihlášku přišel sám od sebe. Následoval telefonní rozhovor s paní Tauchmanovou a pozvaní na první casting. Musím  zmínit, že jsem byla velmi mile překvapena nenuceností celé akce a příjemnou atmosférou celé soutěže, jakou dokázali manželé Tauchmanovi vytvořit. I když nám dodali odvahu pokračovat, nedokázala jsem si ale stále představit průběh, jednotlivé disciplíny a zejména volnou disciplínu. Nastalo tedy období, kdy jsem přemýšlela o něčem, co bych aspoň pro sebe volnou disciplínou nazvala.  Z předchozích ročníků jsem viděla spoustu zajímavých vystoupení, žasla jsem nad odvahou a nápaditostí soutěžících. „Co by mohlo být ještě pro porotu zajímavé?“ – to byla nejčastější otázka v období čekání na vyhodnocení prvních kol soutěže.

.

V té době jsem se přihlásila do taneční školy Bailadora, na hodiny flamenca. Tento tanec mi učaroval svojí důstojností, náročnosti   a vášní, která je vyjádřena v každém pohybu tanečnice. Návštěva kurzu pod vedením zkušené tanečnice flamenca, intenzivní trénink v domácím prostředí nakonec přinesl vysněné ovoce. Nejen, že jsem v roce 2011 získala korunku druhé vicemissis , ale našla jsem nový svět, ve kterém se mohu realizovat a současně i odpočívat.  Flamenco se stalo mým koníčkem a jeho pokročilejší znalost jsem využila i tentokrát ve volné disciplíně v roce 2013,  v ročníku soutěže Super babička desetiletí. Tanec s mantónem je náročný, a i když se může zdát, že člověk mává šátkem jen tak, má tento tanec svá pravidla.

.

V této soutěži jsem se setkala se soupeřkami, z nichž některé jsem dříve neznala osobně. Všechny byly něčím zajímavé a naše setkání, ať už zmíním místní kola, semifinále na Jedraži nebo přípravný kurz ve Východních Čechách před finálem v Písku, přinesla nová poznání, že konkurence je stále připravena a ve střehu, soutěžní výkony budou určitě hodně vyrovnané . Na druhou stranu jsme jedna parta, která se umí bavit, umí ohromit ostatní a když nejde o život, tak nejde o nic.

.

Co řící na závěr?  Vedle věcných cen od sponzorů soutěže si člověk odnáší úžasný pocit někde uvnitř sebe, něco si dokázal,  uvědomil vlastní možnosti a také ambice. Navíc potkal  správnou partu lidí, kteří vás osloví svojí vnitřní krásou a  umí si udělat legraci sami ze sebe. Být babičkou – to je teprve začátek nádherného období, kdy neskládáte ruce do klína v houpacím křesle, učíte ty malé děti životním hodnotám a správným věcem, aby se v životě neztratily.

.
Pocit vítěze je krásný, nejdříve jsem tomu nechtěla uvěřit. Všechna vystoupeni byla tak dokonalá a vyrovnaná! Mě vše došlo až následující den, kdy jsem se o své dojmy a pocity podělila s rodinou, s  mými nejbližšími. Vítězství ale není jen v tom, že získáte titul, máte nádhernou korunku,  ale je to o pocitu vlastního vítězství, zvládnutí vlastní „zkoušky“ a překonat stanovené limity.
Děkuji všem, kteří tuto soutěž vymysleli, těm, kteří umožnili jejich důstojnou realizaci, těm, kteří nás podporovali, naučili profesionálnímu vystupování a těm, kteří s námi vydrželi v období příprav na finále soutěže.

.
Připravuje se další ročník Eurobabičky 2014, přeji tedy všem babičkám – soutěžícím  odvahu, smysl pro humor, štěstí na úžasné lidi,  ze kterých se stanou přátelé a zažít onen pocit vítězství.

http://www.tlc.cz/novinky-superbabicka.html

FOTKY – ohlédnutí  rok 2011 -2013

 1. Eliška Lantová napsal:

  Ahoj Reni,
  ještě jednou Ti přeji, tentokrát elektronicky k Tvému zaslouženému úspěchu v Superbabičce 2013. Moc Ti to na fotkách(i ve skutečnosti) sluší a přeji Ti hodně dalších úspěchů v životě,ale hlavně zdraví, pohodu a mnoho dalších pěkných zážitků přeje babča Eliška ze Šumperka.

 2. Renata Šťastná napsal:

  Milá a věčně usměvavá Eliško, zdravím do Šumperka a moc děkuji za pěkný komentář. Myslím, že jsme si každá odnesla svoje vlastní vítězství někde uvnitř sebe. Doufám, že se ještě potkáme:-)

 3. Petr napsal:

  Pak že není rivalita. Některé soupeřky neunesly tíhu neúspěchu a vítězce ani nepogratulovali.

 4. Renáta Hlobilová napsal:

  Milá Renátko, přeji Ti ke svátku hodně štěstí, zdraví , úspěchů v práci, domácí pohodu a radosti z vnoučátek. Tvoje jmenovkyně Renáta.
  ….pro pana Petra malý vzkaz: Ostatní soutěžící babičkyne nejsme tak nezdvořilé, jak jste naznačil.Všechny jsme Renátce přály hned na “place” OSOBNĚ, což je jistě srdečnější, než se prezentovat na netu!

 5. Spielberk Office Centre napsal:

  Spielberk Office Centre

  11 říjen · Upraveno.

  CONGRATULATIONS!
  The competition called Super grandmother of the decade took place in the city of Písek on 28th September 2013. The finalists had to show their sense of humour, charisma and elegance. The winner became Mrs. Renata Šťastná (working in Spielberk Office Centre). We would like to take this opportunity to congratulate.
  More information about the contest can be found on http://www.eurobabicka.cz

 6. Spielberk Office Centre napsal:

  Spielberk Office Centre

  11 říjen · Upraveno.

  GRATULUJEME!
  28. září 2013 v Písku proběhla soutěž Super babička desetiletí. Finalistky ve čtyřech disciplinách naplno využily svůj smysl pro humor, šarm a eleganci. Vítězkou se stala paní Renata Šťastná (pracující ve Spielberk Office Centre), které bychom rádi touto cestou pogratulovali.

 7. Jarmila z Chomutova napsal:

  Jsem moc ráda, že jsem se před pár lety také zúčastnila Eurobabičky a poznala jsem tak úžasnou kamarádku, jakou se mi stala Renatka. A jsem moc ráda, že završila svoji účast v Eurobabičce tak úžasným oceněním. Je to úžasná ukázka moderní babičky……..

 8. Renata Šťastná napsal:

  Moc děkuji za milá slova, ta vždycky moc potěší.

Zanechat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *