Jako první představujeme …

společnost přátel cvičenek a cvičitelek telovýchovné jednoty z Hradce Králové

Být mladý umí každé tele.
Umět stárnout, to je kumšt,
.
napsal kdysi Karel Čapek. S přibývajícími léty tomu sloganu stále více rozumím. Ne každý z nás starších je právě umělec a znalec kumštu – tak proto někdy potkáváme ty stále zamračené tváře, věčně nespokojené a na všechno a na všechny reptající jedince. Asi se zapomněli dívat kolem sebe a ani se nesnaží tomu náročnému umění – umění stárnout – alespoň trochu přiučit. Jednou z cest, jak toto umění zvládnout, je společnost přátel, se kterými si rozumíme, a s nimiž se umíme zasmát – někdy i sám sobě, když se začínáme brát vážně. Takovou partou „príma bab“ jsou cvičenky a cvičitelky v naší tělovýchovné jednotě. Často životem zkoušené i zraňované šedesáti- a sedmdesátileté „mladice“ si zachovaly správný náhled na život. „Faldíky“a vrásky nosí s hrdostí a procvičují pravidelně se svými vrstevnicemi stále méně pružná a ohebná těla i kolena. Následně po cvičení v tělocvičně při kávičce nebo dvojce dobrého moku procvičí i svoje pusy. A ještě jednu životní roli lze v babičkovském věku „zahrát“ – zacvičit si společně se svými vnoučaty.
.
Hlavně když DUCH je v pořádku a KRÁČÍ DÁL……
Hanka Procházková – Hradec Králové
.
 1. Pavlík napsal:

  Zajímavý spolek a prezentace spolku krátká ale výstižná, pěkně napsné.
  Pročítám si to stále dokola a co věta, tak pravdivá. Psal to člověk, který má ledacos za sebou a snadhledem pořistupuje k životu a bezesporu je platným členem pro tuto společnost.Tento příspěvek, umění stárnout,by si měli přečíst všichni mladí, možná by se jim to zaznamenalo v paměti a více s úctou by přistupovali ke stáří, protože stárnout je přece umění….

 2. Karel Tokoš napsal:

  Jako stádo tato společnost, prahne po krvácích, stačí si jenom zjistit o jaké programy je zájem. Samé filmy, počítačové hry,kde se zabíjí.
  Lidé se už neumějí bavit,děti se posadí k počítači a je vystaráno.
  Pak chcete aby nyla nějaká úcta ke stáři,když se mediálně propaguje hlavně to,co jsem již zde zmínil. O seniorech se média můžou poprat, jen když někoho zamordují.
  Zkuste mi to vyvrátit, že to není pravda.

 3. Kamil napsal:

  Máte možná pravdu pane Tokoš ale doba jiná. Není tolik času, každý musí makat, aby uživil svoji rodinu a pak není ani pomyšlení na zábavu. Člověk utahaný za ten den pak u televize pospává a je celkem jedno co tam je.

Zanechat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *