Medailonek vítězky…

Dobrý den, jmenuji se Jana Mikulcová, je mi 69 let a bydlím v nádherném lázeňském městě Luhačovice.

V soutěži jsem se vystupovala jako “sportovní babička”, protože mám ráda sport, a to v každém ročním období. V jaře a  létě hraju tenis, jezdím na kole, plavu a chodím na túry. Na podzim hraji kuželky, v zimě lyžuji. V kuželkách hraji závodně druhou ligu žen a jsem nejstarší hráčkou v České republice.

Po odchodu do důchodu jsem se přihlásila na Univerzitu Třetího věku Tomáše Bati ve Zlíně, kde jsem slavnostními promocemi ukončila již 5 studijních cyklů.  Ke studiu jsem si vybrala umění a výtvarné obory. Naučila jsem se kreslit, malovat a modelovat. Maluji obrazy a pravidelně se zúčastňuji výstav. Z hlíny modeluji busty svých přátel a rodiny, pokouším se také tvořit ze dřeva.

V Luhačovicích je pestrý kulturní život, který hodně s manželem využíváme. Chodíme na koncerty, do divadel, na plesy a přednášky, tak ani nemám čas myslet na ubíhající léta. Nabitou energii využívám při péči o dům a zahradu s velkou skalkou a s okrasnými květinami, které  jsou mi vždy odměnou za vynaloženou práci.

Jako aktivní sportovní  babička vedu spolu s manželem ke sportu a přírodě také vnoučata. Jezdíme s nimi na hory, k moři a na výlety na kole, a kdykoliv je potřeba, rádi je pohlídáme.

V soutěži “Eurobabička” jsem si dokázala, že i v pokročilém věku se dá žít aktivně, stále něco vymýšlet, poznávat nové prostředí, lidi a angažovat se pro druhé. Získala jsem nové přátele a zdravé sebevědomí. Díky pořadatelům jsem se přesvědčila, že v této soutěži není rozhodující věk, ale chuť do života. Za to všechno jim velmi děkuji.

Missis Eurobabička 2015 Jana Mikulcová.


Videozáznam:

 1. Aleš Došek napsal:

  Gratuluji k zaslouženému prvenství, Aleš

 2. Marek napsal:

  Souhlasím, tato soutěžící má dekórum.

 3. Nina napsal:

  Paní Jano! Gratuluji k zaslouženému 1. místu! Zůstaňte taková jako doposud, a buďte inspirací, či vzorem ostatním ženám.

 4. Jana napsal:

  Děkuji za gratulace, ale věřte, nebylo to zadarmo, poctivě jsem se na každou soutěž připravovala, před vystoupením jsem měla trému, v noci jsem nespala, někdy hlodal i červíček beznaděje. Ale všechno jsem překonala a teď můžu babičkám jen doporučit, aby se soutěže zúčastnily, podpořily svoje sebevědomí, tak jak se to podařilo mě. Stále jsem aktivní a v pohybu a to mě udržuje fit. Těším se na další ročník, jak budu nejlepší babičce dávat korunku. Jana Mik.

 5. Věra Nožičková napsal:

  Moc gratuluji a obdivuji vás. Také nejsem “úplný pecivál” na důchodě. Jezdíme na kolách, hrajeme tenis,jezdíme na běžkách,chodíme s turisty na vycházky, moc rádi cestujeme…,ale nemám odvahu se přihlásit.
  Chtěla bych čichnout k atmosféře soutěže a připojit se k divákům, kteří jsou přítomni této soutěži. Poradíte mi jak na to?
  Zdraví Věra Nožičková z N.Jičína nar. v roce 1948.

  Vzkaz od redakce :
  Paní Nožičková, pokud chcete komunikovat s vítězkou, musíte se zaregistrovat.

Zanechat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *