Soutěžní otázka třetí…

Komentáře jsou uzavřeny, porota rozhodne.

Tato soutěžící  odpověděla  jako třetí  na třetí  otázku 29.8. ve 8.46 hodin úkol byl předložen 28.8. 2018


1./   Upřímnost
2./   Lehkomyslnost

Krásné dny,ještě dosud hřejícího sluníčka  přeje AlenaSoutěžní otázka třetí a poslední. Na zodpovězení máte 2 dny – do čtvrtka.

Porota hodnotila odpověď na 3. otázku 


V barokním skvostu na severovýchodě Čech – v Kuksu, ve zdejším dochovaném hospitalu, nechal vystavět z počátku 18. století hrabě Antonín František Špork z dílny Matyáše Bernarda Brauna, barokní sochy alegorie ctnosti a neřesti.


Vyberte dvě sochy ( stačí název) které dle Vás nejlépe vystihují Vaše charakterové vlastnosti. Jednu ctnosti a jednu neřesti .


——————————————————————————————————————————–


Soutěžící  odpověděla  jako druhá  na druhou otázku 25.8. ve 13 hodin úkol byl předložen 23.8. 2018


Dnešní mládež se má o mnoho lépe, jak jsme se měli my. Je to dobou, nebo výchovou?

Ale  přesto se domnívám, že v naší době byli lidé přívětivější, milejší, pomáhali si vzájemně, no prostě měli k sobě blíž.Nepanovala nikde zášť a závist.

My jsme  rodičům pomáhali  i když jseme si museli plnit své úkoly.  Každou korunku jsme si museli zasloužit prací a měli jsme nepatrné kapesné. Učili nás šetřit, připravovali nás na život, abychom neměli dluhy,..

Dnešní rodiče po dětech žádnou  práci nevyžadují,takže dnešní mládež se necítí, aby pomáhala,když nemusí. Mají na co si vzpomenou značkové oblečení, peníze, různé nevhodné druhy zábavy, vše vidí ve filmech a rodiče mnohdy ani nevědí, zda jejich dospívající dítě chodí do školy, nebo kde vlastně je. Dříve jsme si nedovolili rodičům odporovat a odmlouvat, doma, ani ve škole. Dnes dnešní mládež se baví jinak hlasitá muzika , nějaký ten alkohol a fet, chovají se jako kdyby jim všechno patřilo. Ničeho si neváží, jsou vulgární a drzí k starším osobám i někdy na rodiče. Mnohdy neovládají&ia cute; ani  pravopis, což je špatné.

To vidíme, jak stoupá agrese u mladistvých a kriminalita.

Samozřejmě nejsou všichni stejní, Jsou i tací, kteří jsou pořádní, samostatní,schopní, ambiciozní lidé a ti mohou být příkladem pro ty ostatní a rodiče z nich mohou mít radost.

Vzpomínáte si přátelé, jak jsme v dětství sedávali s rodiči,  po večeři u stolu a povídali si? Času ani tenkrát moc nebylo, ale rodiče s námi komunikovali. Dnes sedí rodiče u televize, přepínají kanály nebo se věnují svým zájmům. Děti- mládež sedí sami u vlastní televize ve svém pokoji, kde mají, svůj počítač, notebook nebo taky tablet.

Naše cesty, aniž bychom chtěli, se rozcházejí, nemáme čas s nikým komunikovat a ani se nám už nechce.

Ztratili jsme se a jestli se nenajdeme, bude nám jednou moc smutno a těžko.

Myslím, že v dnešní uspěchané době, máme každý svých starostí nad hlavu. Negativní energie na nás číhá na každém kroku a obklopuje nás ze všech stran nervozita každodenní všednosti.

Že by se z nás nějak vytratila radost? Radost z toho, že jsme zdraví my i naše rodina, přátelé, kamarádi?

Přeji všem, ať máme radost z běžných maličkostí, těšme se  každý den,na ten nový, co přinese,ať jsou to jen a jen dobré zprávy

Alena


Porota hodnotila odpověď na 2. otázku


Upozornění :

Copyright Eurobabička. Stahování, kopírování a veřejné šíření textů a fotografií z webu EUROBABIČKA bez písemného souhlasu redakce je zakázáno. Všechna práva vyhrazena.


Soutěžní otázka druhá :

Občas slýcháváme povzdechy – to by se za našich mladých časů stát nemohlo apd.

Napište, v čem je současná mládež jiná, lepší nebo horší než jsme byli  my.

—————————————————————————————————-Soutěžní otázka první :

1. V redakci máme nabídku na konkurz hlavní roli ve filmech
a) Lásky Gusty Fučíkové       b)  Mata Hari – osudový omyl          c)  Návrat na staré bělidlo
.
v odpovědi napište, ve kterém filmu byste ráda obsadila hlavní roli a proč.

Odpověď:

Soutěžní odpověď: za B
Určitě bych si chtěla zahrát představitelku hlavní role ve filmu Mata Hari – osudový omyl.
Ovšem musela bych  sí dopodrobna  nastudovat její scénář,vžít se do jejích povahových vlastností,které se mé povaze,chování a zvyklostem,ani za mák nepodobají.

Proč?
Snad vizuálně a pohybově bych k tomu měla všechny předpoklady.
Jednak by mi ta role byla nejbližší

S pozdravem krásné dny přeje
Alena

Porota hodnotila odpověď na 1. otázku

—————————————————


Ani v letošních prázdninových vedrech si naše soutěžící neodpočinou od povinností, které jim přináší Dáma roku 2018. Jejich dalším úkolem bude odpovědět na tři přiměřeně náročné otázky. Odpověďmi si mohou v blížícím se závěru soutěže vylepšit svoje postavení.


…sólo pro každou soutěžící zvlášť. Paní Alena  před fotoaparátem, v rychlokvízu a ve své módní přehlídce.


Video zde: