Vlasta Zemková


Vlasta Zemková

Vlasta Zemková
18.12.1941

     

Jmenuji se Vlasta Zemková. 18. prosince 2022 mi bude 81 let. Narodila jsem se osmá z devíti dětí. Když mi byly čtyři roky, náš rodný dům ve vísce Štáblovice vyhořel. Nově se moje rodina přestěhovala do pohraničí, do obce Svobodné Heřmanice. V roce 1963 jsem se vdala do Hlavnice, koupili jsme si starší domek, a v manželství jsem byla velmi šťastná. Narodily se nám tři děti. Bohužel, manžel těžce onemocněl a zemřel v roce 2008. Nebylo to pro mne lehké, ale přes všechny starosti jsem si udržela svůj elán a optimismus. Mám 8 vnoučat a 3 pravnoučata.

Mým velkým koníčkem jsou společenské akce, kterých se aktivně v obci zúčastňuji, i když můj zdravotní stav není nic moc. Od roku 1999 jsem byla kulturní referent klubu důchodců v obci a v roce 2006 jsem byla členy zvolena předsedkyní. Stále vymýšlím a připravuji různé akce – přednostně z mé hlavy jsou podněty na různá taneční vystoupení, která pak uskutečňujeme s naší taneční skupinou „ Čupr holky a kluci“. Mám již asi 1200 různých kusů kostýmů a doplňků, které sama navrhuji a šiji na svém klasickém šlapacím šicím stroji. Od roku 2006 jsem členkou sociální komise v obci a společně s předsedkyní komise navštěvujeme spoluobčany, kteří dosáhli kulatého či půlkulatého životního jubilea a předáváme blahopřání a dary.  

Myslím, že mým životním posláním bylo starat se o rodinu, ale hlavně rozdávat povzbuzení a radost do života nejen svým vrstevníkům, ale i těm mladším.

Ke své osmdesátce jsem si přála výlet vlakem do Prahy. I přes mé omezení v chůzi syn s rodinou mé přání letos splnili, a já jsem plná nádherných zážitků. Věřím, že ještě stále budu mít elán a chuť žít tak plným životem, jako až doposud.

Kronikářka Klubu důchodců doplňuje:
Co v obci děláme a na čem se paní Vlasta Zemková podílí máte možnost zhlédnout v dokumentu ČT: Hlavnice tančí a zpívá – Náš venkov
Obec Hlavnice – titulní stránka – společenské organizace a spolky

Zanechat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *