1. Veronika Kunová napsal:

  Svou kolegyni Marii, které neřekneme v kabinetě jinak než Maruška,znám jako noblesní a vzdělanou dámu, která se jak ke studentům, tak k ostatním chová velice laskavě. O své rodině mluví s nesmírnou láskou a úctou, zejména o své dceři, oční lékařce: takový postoj a názory by jí mohl závidět leckdo z nás. Je velice ráda, že může být nablízku svému vnoučkovi, pomáhat s ním a vidět ho vyrůstat; neznám nikoho, kdo by si vážil života tak, jako ona – musela totiž překonat leckterá trápení…

 2. Jarka Janovcová napsal:

  Moudrost, vzdělanost a ochota předávat tyto hodnoty druhým, je tím největším darem lidského života. Ne každý je ochoten a schopen toto činit. Vztah k humoru a lidskosti jsou ty největší pomahači v tom, abychom zůstali zdravými a poctivými lidmi. J.J.

 3. Katerina Buresova napsal:

  Maruska je clovek, ktery je zdvorily a mily za kazdych okolnosti, je velmi vzdelana a nesmirne trpeliva se svymi studenty, je milujici matkou i babickou, skvelou kamaradkou i kolegyni. Kez by bylo na svete takovych lidi vice…

 4. Oskar Reif napsal:

  Paní Marii jsem poznal jako velmi statečnou a obětavou ženu.
  Myslím, že i role babičky je pouze přirozeným a příjemným vyvrcholením
  jejího nesnadného života, který prožila. A nepochybuji, že i tuto roli
  zvládá s noblesou a bravurou, které jsou jí vlastní.

 5. Iveta - dcera , maminka vnoučka Jeníčka napsal:

  Naší babičce Majce neřekne malý Jeníček jinak než babička “kaši”, protože mu vaří výbornou krupicovou kaši, kterou Jeníček spořáda pěkně celou dokolečka od kraje až doprostřed, tak jak se má. Jeníček je pro ni hvězdička, který svítí a která přišla v pravý čas. A já doufám, že zůstanou stále stejná dvojka, jako jsou nyní.

 6. Alena Bartíková napsal:

  S Maruškou se známe neuvěřitelných 66 roků.Prožily jsme spolu krásné dětství v horském městečku Tanvald na Severu Čech.I když se pak naše místa bydliště změnila,nadále jsme se současně i se svými rodiči navštěvovaly.Rodiče již “odešli “, naše přátelství ale pokračuje dál.Svým radostem i starostem – kterých nebylo málo nasloucháme. A právě to je ta největší kvalita lidského života -umět naslouchat.

 7. Miloš Dědič napsal:

  Jestli mohu, rád dám svůj hlas Marušce Havlíkové, která má citlivou duši
  a laskavé srdce. Je to mimořádná žena. Poznal jsem jí osobně minulé léto 2011 v lázních Třeboni, ještě za přítomnosti režiséra Olega Reifa.
  Když vypráví o své rodině, především o svém vnoučkovi, tak jí září oči.
  Určitě je to výborná babička a má mou plnou důvěru. Velice si jí vážím pro její charakter a dobrou povahu. Dávám jí svůj hlas velice rád a přeji
  jí od srdce jen to nejlepší na další životní cestě.

 8. Iva napsal:

  Majku znám dlouho, hodně dlouho…Byla mojí učitelkou na základní škole, později jsme se spřátelily. Je milá, vzdělaná, velice kultivovaná, obětavá, citlivá a hlavně lidská. Je dobrou pedagožkou, dobrou mámou, fajn kamarádkou a jistě i skvělou babičkou.

 9. Romana Hladíková napsal:

  S paní Maruškou se známe již mnoho let a ode mne získává hned 1000 hlasů. Odeslat však mohu jen jeden a činím tak s láskou, kterou si ona zaslouží. Je to laskavý a čestný člověk, který rád rozdává úsměvy, váží si neskutečně nejen své rodiny, ale také svých přátel. Vystupuje s noblesou jí vlastní. Maruško, přeji Vám štěstí v celém životě. Vaše výhra je ve Vás, je to Vaše krásné a obětavé srdce. Za to, jak jste dokázala naplnit život štěstím nemohoucímu a přesto vnitřně silnému a krásnému člověku, Vám patří požehnání z Vyšších sfér. Zůstáváte pro mě přítelkyní na celý život, ať už mě a moji rodinu kroky zavedly a ještě i zavedou do jakékoliv cizí země.

 10. Josef František Walter... napsal:

  Nepatřím, bohužel, k těm, kteří měli či mají to štěstí, znát paní Marii celé roky ne-li přímo desetiletí. Přesto na mě od samého počátku naší poměrně krátké známosti působila jedinečným dojmem charismatické, noblesní, kultivované a vzdělané ženy. Jsem vždy velmi vděčný za každé setkání s touto osobitou dámou, neboť tato “dostaveníčka” jsou díky paní Marii vždy plna moudrosti, životního nadhledu, pohody, dobré nálady, vlídnosti, laskavosti i neobyčejně obyčejné ryzí lidskosti.
  Díky, díky, díky, paní Marie, za Vaše přátelství. Máte můj hlas.

Zanechat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *