Fandíme babičkám…

Jak jsem se stala Eurobabičkou

Článek ke stažení ve formátu pdf zde.

Více v Blesku pro ženy.Celý text si můžete stáhnout zde ve formátu pdf.


Vox populi, vox Dei…

Tým Euro babička o.s. děkuje všem babičkám,

které již prošly touto soutěží a formou komentářů přispívají dobré pohodě v náborové části této soutěže. Ty jenž ještě s přihláškou váhají, tak mohou lépe poznat dění očima babiček  soutěžících předchozích ročníků.

Proto vyzýváme naše respondenty o napsání dalších postřehů, zážitků a prostě vše, co Vám soutěž dala nebo naopak.


Náborová část bude rovněž medializována a to formou výzvy v rozhlase, tisku…. v polovině měsíce dubna.


 1. Jitka Tomanová napsal:

  Již jsem v důchodu, ale stále jsem aktivní.Omlouvám se, že jsem se nenechala natočit, tak alespoň můj názor zde,po shlédnutí Vašeho webu.
  Moc se mi Vaše soutěž zamlouvá.
  Celý život platíme Českou TV a rozhlas.Česká talevize by měla být více nakloněna seniorskému věku,jejich aktivitám a malá zmínka o soutěži babiček by je nezabila. Je to ostuda, kdejakou kravinu tam zviditelňují.
  Ne každá žena kolem 50 má šanci se o takové soutěži dozvědět po internetu. Aktualitu o konání soutěže v TV by určitě uvítaly i jejich rodiny a babičkám by soutěž rádi dopřály.
  Tím zdravím redaktorky EB
  Jitka Česká Lípa

 2. Richard napsal:

  Přijeďte točit k nám na Slovácko, dáme dobré vínko a jak se říká ve víně je pravda.Ženy se zde nevyhýbají žádné zábavě a jak je znám do soutěže se rády přihlásí.

 3. Jan napsal:

  Děláte to dobře, je zde hodně šikovných babiček, ale potřebují do toho trošku postrčit. Samotné nemají kuráž. Jako ta naše. Krásně zpívá, do soutěže by se hodila, ale nemá odvahu.

 4. soutěžící EB napsal:

  Ráda bych zde něco k soutěži Eurobabička.

  Vlastně ani sama nevím jak začít. Snad úplně jednoduše. Tahle soutěž byla pro mě překonáním sama sebe. Na casting jsem šla v den mých narozenin, ani nevím, jak jsem to zvládla, ale postoupila jsem. Semifinále byl zážitek na celý život, nové tváře, nové příběhy a nová přátelství. Samozřejmě, že se to vše dělo ve fofru příprav na finále,ale zvládalo se všechno.

  Kam mě soutěž posunula nebo co mi dala?
  Zvedla mi sebevědomí, překonala jsem sama sebe a důležitá věc , cítila jsem se mladší a atraktivnější.
  Poznala jsem nové přátele a kdybych mohla, půjdu do soutěže EB znovu. Proto se nebojte a neváhejte se přihlásit, je to zážitek, zkušenost i posun v soukromém životě.

 5. Alena napsal:

  Budoucí Eurobabičky,já sama jsem se do soutěže dostala spíše shodou okolností a mou neutuchající vůli soutěžit, jsem prostě soutěživý typ. A dodnes, i když pouze v rodině, neustále vyhledáváme záminky zkusit “to něco”vyhrát. Třeba jen vítězství nad lidskou hloupostí je tak povznášející…nebo kdo dřív doběhne tam a tam, takže si asi dovedete představit, ten náš jeden velký “závod”! A proto babičky, dámy, zkuste to a zúčastněte se alespoň castingů, už tam pochopíte, že to bude velice zábavné.

 6. Eva napsal:

  Nové soutěžící Eurobabičky.
  Zbylo mně v srdci a na duši spousty krásných vzpomínek i pár přátel, pravda po čase jen těch nejvěrnějších, ale takových je vždycky jako milých slov od našich protivníků. Poznala jsem mnoho lidských osudů, šťastných i těch smutných, mnoho ženských tváří a proměn, jak vnějších, tak vnitřních. Poznala jsem prostě partu lidí, se kterými mi bylo moc fajn a pokud bych mohla, nerozhodovala bych se a šla do toho ZNOVA! Neboť, co nezkusíš, nepoznáš a co neznáš, nemůžeš komentovat. A to by byla přece dámy škoda, nesednout si u kávičky a probrat všechno to, co se kolem toho děje a je toho opravdu dost a dost…byl to pro mě krásný rok plný nových věcí a zážitků a čerpám z něho doposud( děkuji Vlaďce a samozřejmě celému týmu děkuji, děkuji..)

 7. Alen napsal:

  Zdravím vás všechny babičky,které jste se dostaly, ať již náhodou,či vám někdo poradil na tyto stránky Eurobabička.Není to tak dlouho,co jsem jsem se také přihlásila spolu s moji již devadesátiletou mamkou na casting.Moje dojmy? Nejsem zrovna soutěživý typ,nikdy jsem se do takových akcí nepřihásila i když celý život tajné snila se nějak prosadit,něco změnit,něco si dokázat,že nepatřím do starého železa.A moje zážitky,ty mně nikdo nevezme,je to taková menší zodpovědnost,spousty legrace,ale člověk tuto soutěž musí brát formou zábavy.
  Takže milé babičky,ničeho se nebojte a zkuste 9.ročník soutěže Eurobabička 2015. No přece,vždyť tam přece nemůžete chybět!!!
  Pokud jste vtipná,máte zdravé sebevědomí a jste tak trochu šik.Ŕíkáte si,že jste nikdy nestála na jevišti,že neumíte držet mikrofon? Já taky ne…..Že jste nikdy nenatáčela video a třeba i nepekla koláče nevadí,všechno je jednou poprvé a je to jenom hra.
  Vždyť,nebudete přece sedět za pecí a loukat ořechy,to necháme ještě těm starším.Tak s chutí do toho,ráda se na vás přijedu podívat.

 8. Olga napsal:

  Chtěla bych přispět také troškou do mlýna. Jsem jedna ze soutěžících, která se dostala do finále minulého ročníku Eurobabička. Nevyhrála jsem, ale není důležité vyhrát, ale zúčastnit se. Když jsem vyplňovala přihlášku, měla jsem smíšené pocity a jaké bylo mé překvapení, když jsem byla pozvána ka Casting a ještě vybrána do finále. Poznala jsem spoustu milých lidí a hlavně jsem si zvedla sebevědomí, že ještě můžu něco dokázat.Život je příliš krátký na to, abycho ho promarnili, musíme si ho užít do posledního dechu. Proto všem babičkám, které se přihlásily do dalšího ročníku držím palce a hlavně, ničeho se nebojte – je to legrace i když trošku trémy a adrenalínu tam je.

 9. Terézia Kornošová- Szabová z Bratislavy. napsal:

  Naše milé Eurobabičky,

  posielam pozdrav všetkým, s ktorými som sa zúčastnila súťaže v roku 2011 o titul Eurobabičky Českej a Slovenskej republiky. Bolo to krásne, plné humoru, zábavy a tanca. Ďakujem, že ešte vždy uchovávate v archíve moje fotografie, takže som stále s vami. Pripadám si tam “mladá”, svieža …

  Po skončení mojej súťaže u vás som sa snažila na Slovensku získať pre Eurobabičku s Českou republikou nejaké dámy, ale žiaľ ani jedna nemala odvahu. Výsledok ale bol, že v Bratislave v jednotlivých mestských častiach vznikli súťaže Babičiek. V jednej som bola aj v porote a robila som im ukážky zo súťaže Eurobabičky.

  Vaša anketa v uliciach sa mi páči, ľudia si uvedomujú, čo pre nich znamená

  babička – detstvo, láskavosť, múdrosť, životnú istotu …

  Prajem vám veľa úspechov vo vašej záslužnej práci,

  Vaša Terézia Kornošová – Szabová z Bratislavy.

 10. Alen napsal:

  Zdravím všechny na tomto porále hlavně přadatele této soutěže.Proč se první EU babička,nemůže představit svým jménem.Zůstat v anonimitě pro ostatní je neférové i když já vím o koho jde.BK

 11. Eliška Lantová napsal:

  Na soutěž. Eurobabička stále vzpomínám s úsměvem v duši. Přihlásila jsem se sama, jelikož mi můj život připadal jaksi stereotypní a bez šťávy. Vůbec toho nelituji, právě naopak, tolik legrace a legálního si zablbnuti jsem od té doby již nezažila. Vyburcovalo mě to k povzbuzení ducha a hledání inspirace k plnění zadaných úkolů. Bavilo mě vymýšlet scénky a kostýmy do volné disciplíny, i když to někdy dalo přemýšlení dnem i nocí. Ráda vzpomínám na spolusoutěžící babičky a taky bylo fajn potkávat zajímavé lidi a známé osobnosti, v mém ročníku uváděl Pepíček Náhlovský. Mám na památku hodně fotek a z vnoučaty je občas prohlížím a s teplým pocitem v srdci vzpomínám. Babicky neváhejte, která jste jen trochu na vážkách zda přihlásit, udělejte to hned a uvidíte kolik ve vás dřímá elánu. Ten by chtěl být využit, tak si to dopřejete, nebudete litovat. 🙂

 12. Blanka neboli BK napsal:

  Na tohle téma se do diskuze zapojuji poprvé a na závěr samozřejmě i se svým podpisem, toť vysvětlení pro Ty, kteří odsuzují anonYmitu :-).
  A hlavně zdravím všechny babičky, které již soutěžily nebo se chystají přihlásit do téhle prima soutěže. Je to skvělý životní zážitek a když se Vám podaří do příprav zapojit i celou rodinu, je to lepší jak tisíc večerů u televize :-). Perfektní organizační tým vytváří skvělé podmínky pro soutěžící a pak jde vše samo :-). Mějte se fajn.
  Blanka, Eurobabička 2014

 13. Alen napsal:

  Zdravím všechny na tomto porále hlavně přadatele této soutěže.Proč se první EU babička,nemůže představit svým jménem.Zůstat v anonymitě pro ostatní je neférové i když já vím o koho jde.
  Sorry Blanko i tak tam má být jméno.

 14. Eliška napsal:

  Milé bábinky, babičky a babči,
  v roce 2008 jsem se této soutěže zúčastnila a od té doby jsem zažila spoustu krásných a neopakovatelných zážitků.Neváhejte a jděte do toho! Ne pro vítězství, ale pro radost a legraci. Věřte, že jí zažijete hodně a budetě mít na co vzpomínat.Budu se na Vás upřímně těšit.
  Eliška Volmutová

 15. Blanka neboli BK napsal:

  Pěkné odpoledne, já své komentáře vždy podepisuji jménem.
  Pokud někdo nedá svoje jméno pod článek, ale sdělí nám něco hezkého a podepíše se jako soutěžící EU, nic proti tomu nemám. Protože celá “EU neboli Eurobabička” 🙂 je zárukou dobré zábavy.
  Blanka, Eurobabička 2014

 16. Eva napsal:

  Psala jsem příspěvek jako první, tak jsem se představila jako soutěžící, (když jsem byla soutěžící) a zřejmě ne tak úspěšná jako Vy, Alen. Co je na tom špatného. Jaký je v tom rozdíl. Někdo se podepisuje jenom přezdívkou. Důležitá je snad emailová adresa.
  V dosavadních soutěžích jméno Alen mě také nic neříká.
  Důležité je napsat po pravdě svoje pocity,kam mě soutěž posunula, čím mě obohatila, nebo co mi dala. To jsem napsala.

 17. Divačka Marie napsal:

  Také ráda Eurobabičku obohatím o moje postřehy.
  Zúčastnila jsem se soutěže Eurobabičky, s panem Náhlovským, v lázních Teplice nad Bečvou, ale jako divák. Natáčela tam tehdy s nimi televize Silvestra. No klobouk dolů, ty dámy byly úžasné,hotové profesionálky a pan Náhlovský k nim tedy seděl. Moc jsme se všichni nasmáli. Vím, že se o tom ještě dlouho v lázních mluvilo.
  Tam jsem poznala co je Eurobabička a od té doby sleduji pravidelně Vaše stránky. Je tam toho dost zajímavého, tak že u nich strávím dost času. Vždy se těším na další soutěžící a říkám si, že už nemůžou být lepší. Tak jsem moc a moc zvědavá.

 18. Bohdana napsal:

  Dobry vecer,
  patrim take mezi soutezici,kteri se zucastnili Eurobabicky 2014,sice jsem nevyhrala,ale vubec nevadi!!!I kdyz jsem stala na jevisti,smutna,ze nemam korunku,prisla za mnou ma dvouleta vnucka a rekla ze stejne jsem nejlepsi!!!!A to je nejvetsi vyhra!!!!Nasla jsem tam kamaradky,ze vseho nejvice bych chtela podekovat publiku,bylo skvele,jako ostatne cela soutez!!!

 19. Hanča Matějková -jižní čechy napsal:

  Krásný slunečný dny všem přeji,i já si uchovávám krásné vzpomínky ze soutěže v roce 2009 kde jsem získala nová přátelství,další zkušenosti a také radost s pocitu plnohodnosti života pracující ženy, mamky a babičky.Tato soutěž každou osobnost musí obohatit,proto neváhejte ženy a vyzkoušejte svoje skryté možnosti,nebudete litovat času věnovaný k realizaci-protože zpětná vazba ze soutěže EUROBABIČKA stojí za to!!!
  Vzpomínka je krásné věno, v každem srdci uloženo i já je mám a proto na soutěž moc ráda vzpomínám jak s fotodokumentace,CD,ale i po soutěžních setkáních. Hanča

 20. Alen napsal:

  Nechtěla jsem se Vás paní Evo,už vím jméno nějak dotknout.Píšete své pocity jako já a že jsem snad byla úspěšnější než Vy?Já se s tím nikde nechlubím. Mě to tedy určitě na atraktivitě a že bych se cítila mladší nepřidalo a pokud Vám ano,nic Vám v tom nebrání se přihlásit znovu,jak píšete.Není důležité vyhrát,ale zúčastnit se.Jinak soutěž pro babičky je výborná,zábavná a jsou tam skvělí lidé,kteří ji vedou,před nimi smekám.A určitě doporučuji všem babičkám si tuto soutěž vyzkoušet.Vždytˇto nikoho nic nestojí,jen trochu té odvahy a tu jistě máte.Zážitky Vám zůstanou na celý život.

 21. Božena Bušková napsal:

  Milé soutěživé babičky,neváhejte a zúčastněte se soutěže .Máte velkou šanci se pobavit,změřit síly s ostatními,navštívíte místa,kde jste ještě nebyla a to vše s prima partou babiček.Těšte se na krásně prožité víkendy,plné legrace,a o tom to přece dnes je..Přeji hodně úspěchů a hodně legrace babička Božena.

 22. Zuzka napsal:

  Jsem dcera jedné ze soutěžících babiček a jenom jsem zde chtěla svěřit to,jak je důležité pořádat soutěže tohoto typu.
  Nikdy jsme nelitovali, že jsme přihlásili naši mamku do výše jmenované soutěže. Vůbec jsme ji nepoznávali, byl z ní jiný člověk. Její život dostal opět smysl,měla se na co těšit, pro koho se hezky obléci. Babička nemusí stále jen hlídat vnoučata. Ale je dobré také někdy své mamce-babičce dopřát něco jiného, odreagování od stereotypu. A to jsme udělali a máme celá rodina z toho dobrý pocit. Proto ostatním doporučujeme(již zde někdo napsal)- Protože celá „EU neboli Eurobabička“ je zárukou dobré zábavy.
  Všechny zdravím Zuzka

 23. Renáta Hlobilová napsal:

  Milé dámy,
  patřím rovněž k těm šťastným, které se zúčastnily této pěkné soutěže.Jsem ráda, že jsem našla v sobě tu odvahu a dostála slibu, který jsem si dala: narodí-li se nám dlouho očekávané vnouče – podávám ihned přihlášku do soutěže! Můj prvorozený vnuk Ric byl pro mne tak silnou motivací, že jsem PRO NĚJ vybojovala 1.místo Eurobabicka České a Slovenské republiky v roce 2012.Škoda, že už nemohu o stejný titul bojovat znovu, neboť obrovskou radost nám dělá i jeho 9ti měsíční sestřička Linda.
  Milé dámy,uvědomme si, že tato soutěž nás velmi příznivě obohatí, zanechá v nás nezapomenutelné zážitky a hlavně píchu našich vnuků, kteří nezapomenou a jistě na naše odhodlání budou vzpomínat i dlouho po té, co mi na tomto světě už nebudeme…

 24. Alen napsal:

  Moc pěkně jste to paní Renato napsala.Díky

 25. Jitka Roudová napsal:

  Milé dámy 45+,

  měla jsem možnost zúčastnit se soutěže i finále Eurobabička 2010.
  Začátek je vždycky těžký, vybojovat v sobě pro i proti, ale podpora dobré
  věci zvítězila a nelituji a mám na co vzpomínat.
  Když se řekne soutěž Eurobabička, mně se okamžitě vybaví neopakovatelný pobyt v hotelu Jalta v Praze, zvlášť jeden z večerů,
  kdy se naprosto neznámé dámy z různých konců republiky sešly v jednom
  z pokojů, povídaly, vyprávěly a bavily se tak, jak by měl vypadat
  večer plný zážitků, na který se nezapomíná. Uvolněná atmosféra, pohoda, smích.
  Finálový večer byl zajímavý, ale už trochu jiný, je to přece soutěž, ale z mnoho dámami jsme v kontaktu dodnes.
  Milé babičky, odložte předsudky a zkuste se přihlásit! Určitě si
  ze soutěže odnesete krásné zážitky, něčemu se i v našem věku přiučíte,
  o některé vlastní zkušenosti se podělíte a zjistíte, že život je krásný,
  i když nám není 20!
  Hodně štěstí v soutěži a moc vám držím palce!

 26. Hanka napsal:

  Vážené soutěžící Eurobabičky.

  Velice krásně píšete o soutěži. Ještě nejsem rozhodnuta zda do toho jít.
  Můžete mi někdo napsat, hrozí tam, že bych se ztrapnila?

  Děkuji Hanka

 27. Naďa napsal:

  Milé budoucí babičky,
  jsem převelice šťastná, že jsem se zúčastnila soutěže Eurobabička v r. 2011. Nejen, že jsem poznala úžasné lidi,také to byla spousta zážitků a nádherných chvil. Do soutěže jsem se přihlásila sama, snad ze zvědavosti, co ještě může člověk ve “středních letech” dokázat. Celá soutěž a další setkání dobíjely energii. Když jsem poznala, co všechno jsou schopny babičky vymyslet, tedy včetně mne…musím smeknout klobouk před všemi. Zážitky na celý zbytek života nejen pro mne, ale pro celou moji rodinu a přátele. Díky Eurobabičce jsem znovu obnovila kontakt s mojí sestřenkou a jejím synem. Když jsem se před mnoha lety přestěhovala a změnil se mi život, ztratila jsem všechny kontakty s rodinou. Její syn mne začal hledat a našel na stránkách Eurobabičky. Obrovská radost, když mi zavolal,že se sejdeme téměř po 12-ti letech. Takže, díky EUROBABIČKO!!! :). Dámy-babičky, která z Vás je alespoň trošku soutěživý typ, ničeho se nebojte, s plným sebevědomím se přihlaste. Vůbec nejde o žádné ztrapňování (Haničko). PROSTĚ JSME TADY, ŽIJEME, DĚLÁME RADOST SOBĚ I OSTATNÍM. CHCEME DOKÁZAT, ŽE VŮBEC JEŠTĚ NEPATŘÍME DO “STARÉHO ŽELEZA” :).
  Držím Vám všem palce a s chutí do soutěže.

 28. Renata napsal:

  Milé dámy, pokud máte smysl pro humor, chuť si hrát a neberete věci příliš osobně(nejde o život), přihlaste se. Předejdete tak možnému pocitu lítosti, že jste neodeslaly přihlášku, když byla příležitost.Věřím, že většina z vás bude mile překvapena, kolik má v sobě nápadů, umu, vtipu a šarmu. Neřešte ostatní, užijeme si to společně!
  Eurobabička desetiletí 2013.

 29. Zdeňka Táborská napsal:

  Milá Hanko,
  mám známou, která se převléká z tepláků do šatů a nešla by nenalíčená k popelnici, vstává za tmy, aby ji manžel neviděl nenalíčenou a neučesanou.
  Pokud vy ráno pohlédnete do zrcadla a zasmějete se ježibabce co na vás kouká a nesledujete jestli vás někdo pomlouvá či ne, máte se ráda a máte ráda legraci a partu stejně starých babek, které si nic nedělají z věku,pak budete mezi námi jako rybka ve vodě.Těším se na vás.Zdena

 30. Alen napsal:

  Paní Hanko i já Vám ze srdce doporučuji se přihlásit,nemáte co ztratit,nemusíte se ničeho bát,bude-li to brát formou hry,spíš získat nové přátele.Zažijete si spoustu legrace a jestli zapomenete nějkou větu,nahradíte ji jinou.Nebo se budete motat dokola jako já,jak se říká h….pod splavem a věřte,že to nějak dopadne.Neváhejte času už moc nemáte a tým EU Vám rád poradí.
  Přečtěte si komentáře,co tu píší babičky,jenž touto soutěží již prošly.A´t už Vás tu vidím,budu Vám fandit.EU č.3

 31. čtenářka Květa napsal:

  Vstoupila jsem do životní etapy,které se říká podzim života, nepřipravena na všechny bolesti i choroby. Ubyla mi energie a vidím, že už nikdy neuskutečním to, co jsem chtěla udělat a na co jsem nikdy neměla čas.
  Proto, dokud ještě nejste v této životní etapě, dovoluji si všem, třeba i novopečeným babičkám připomenout, že to opravdové stáří přijde dříve než se nadějete.
  Proto, můžete-li ve svém životě pro sebe ještě něco vykonat, učiňte to co nejrychleji.
  Třeba právě tato soutěž Vám dá nový smysl života.

 32. Marie WOlfová napsal:

  Čaute holky babičky! Nebojte se přihlásit! Je to docela sranda, poznáte nové lidi a pokud budu mluvit za sebe,zvedlo mi to sebevědomí. A když je mi blbě na duši pustím si v duchu film z finále a hnedle je mi líp 🙂 Do soutěže jsem šla spíše ze zvědavosti a s minimálními ambicemi. O to víc jsem si to užívala. A bylo z toho druhé místo, které mne velmi mile překvapilo 🙂 Takže do toho! Palce vám všem odvážným a správným drží vicemissis eurobabička 2014 Majka Wolfová z Uhlířova 🙂

 33. Marie Starová napsal:

  Vážené dámy.
  V roce 2010 jsem se stala jednou z finalistek. Ani ve snu mě nenapadlo, že se zúčastním finále celostátní soutěže Eurobabička. Korunku jsem nezískala, ale i tak jsem se cítila jako královna. A víte, čeho si nejvíc cením? Poznala jsem nádherné lidičky, jak z řad nás soutěžících tak i z řad milých organizátorů. Máte jedinečnou příležitost se přihlásit do této excelentní soutěže. Neokládejte to na později.Jedná se o přirozenou soutěživost a legrační hravost. Vaše Marie z Frýdku-Místku

Zanechat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *