Že někdo napíše na tyto stránky…

Zdraví vás všechny čtenáře tohoto portálu. Že někdo napíše na tyto stránky,tak si zároveň podepisuje i svůj ortel, ať už s kladnými, či hlavně negativními komentáři. Někdy se objevují až nechutné příspěvky.Tak už to v životě chodí s tím musí dotyčný počítat

Celý život jsem se nezúčastnila nkdy žádných veřejných akcí. Ať už se jednalo o schůze, kina, divadla, koncerty, přednášky, plesy. Ani nebyly dříve takové možnosti se někde přihlásit.Časopisy jsme nekupovali. Díky tomu, že mně známá přeposlala webové stránky Eurobabičky. Bylo rozhodnuto..

Co mně přinesla soutěž EB 2014 ?

Chtěla jsem si na stará klena vyzkoušet, co vlastně tato soutěž obnáší, také zvídavost a nelituji. Nebýt soutěže, tak bych si ani netroufla mluvit veřejně na mikrofon. Složit nějakou báseň,scénku, tančit, kde mne sleduje bystrým zrakem sousta lidí a najednou jsem se divila a ne jenom já, kde se tento elán a zdravé sebevědomí bere.

Poznala  jsem spoustu nových lidí, dokázala jsem říct co se mi líbí a nelíbí.

Před soutěží na které jsme se každá prezentovaly psaly místní noviny,o mně nikdo nevěděl,že se nějaké soutěže zúčastním.Tak i po soutěži psali místní noviny jako o každé ze zůčastněných EU ,to je snad samozřejné. Ale já se nerada chlubím, prásla to na mne kamarádka,tak jsem ani nehlesla, že i se mnou byl v našem Kůlturním středisku veden rozhovor na téma Eurobabička a na stránky jsem to nedala.. Každá ve svém bydlišti se stala na chvilku známá a populární a koho by to nepotěšilo?.

Začátkem prosince 2014 jsem byla pozvána na Setkání seniorů v blízkých Lošticích,abych jim předvedla moji scénku z EU, kde byl pozván známý bavič Franta Uher.. Celkové vystoupení mělo dle pravidel EU trvat něco kolem tří minut,jak to bylo na soutěži stanoveno, možná jsem to přetáhla tancem o minutu. Ale liidem se to zdálo příliš krátké, ale bylo po všem. Zůčastnilo se tam asi 138 obyvatel.

Pak se u mne skoro rok nic nedělo, tašku po představení i s rekvizitami a oblečením jsem zavřela do skříně ve sklepě a tam skončilla.

Asi před měsícem, mně volali, viděli mne někde v TV Regina ,zda bych nemohla svou scénku z EU 2014 zopakovat na Společenském večeru u nás, kde jako hlavní host vyspupoval profesionál Milan Drobný, mažoretky a po dva dny,že mne do týdne zavolají.Tak jsem kývla a měsíc se nic nedělo, tak jsem se na nic nepřipravolala a dva dny před večerem se omlouval šéf, že jeho podřízená byla na měsíc mimo zemi a že se včera vrátila, museli to projednat s ředitelm a tak jestli zítra přijdu a pozítří. Slíbila jsem jim to, letěla do sklepa pro tašku, vyvětrala oblečení, protože to mělo tu správnou zatuchlou vůni, trošku si oprášit scénku.  Na prvním Společenském večeru pro seniory byo přítomno před 270  lidí z okolních vesnic a já doplňovala scénu doma,abych vyplnila cellých 10 minut, které jsem tam měla vyhrazeny.. Jenom jsem si říkala,nemůžu si udělat ostudu.Druhý večer v pátek jsem měla vystoupení ještě jednou a to už jsem o sobě nepochybovala ani minutu a věřila jsem si a moc..

Náš  Kulturní dům praskal ve švech v hlavním sále, ve dvou přísálích na galerce a dalším patře.bylo  kolem 400 osob  z Mohelnice.
Pár nezapomenutelných okamžiků v mém životě udělalo své. Dokázala jsem si,že nepatřím ještě do starého železa,že mám ráda lidi a mohla jsem je pobavit a rozesmát a to bylo mým cílem.Vidět, ty mnohem starší seniory, než jsem já, ty jejich rozesmté oči v jejich vrásčité tváři se zrcadlil úsměv. Všichni se zaujetím poslouchali, sledovali a tleskali a to bylo jejich poděkování, kterého si nesmírně vážím a do smrti na tento zážitek nezapomenu. No a jak to dopadlo?
Myslím na očekávání skvěle, však posuďte sami, že jsem se této akce nezůčastila nadarmo, ale zadarmo za občerstvení..

Přikládám zde své video z letošního Společného večera seniorů:


video 2   –  situační komedie:


Jenom jsem chtěla vzkázat babičkám, nebojte se ničeho. Ztratit nemůže nic, ale můžete mnoho získat. Nemyslím tím zrovna věcné dárky, ale hlavně zkušenosti, přátele a zdravé sebevědomí. Již teď již se můžete přihlašovat na 10.ročník EU 2016 a pokud jste komunikativní, vtipná a ta trochu šik, tak tam rozhodně nesmíte chybět Že jste nikdy nestála na jevišti, nedržela mikrofon a nenatáčela na videokameru. Já taky ne,všechno je jnou poprvé. Budete mít neskutečně krásné vzpomínky, které vás budou provázet po celý život a nikdy na ně  nezapomenete a to mi věřt.
Všechny babičky, inspirovaly jste se tak trochu?
Tak už vám v cestě přece nestojí nic…..

jedna z Eurobabiček r.2014 Alena Várošová

Příspěvky nejsou redakčně upravovány.

 1. Zdeňka Vítková napsal:

  Paní Aleno,pod Vaše slova, že v soutěži nemůže člověk nic ztratit a vzpomínky Vás budou provázet celý život a nikdy na ně nezapomenete se mohu podepsat souhlasně a s tučným písmem, kdyby to tu šlo.Vlastním jednu Vaši moc hezkou fotografii z letošního finále, třeba se k Vám někdy dostane.Přeji hezký adventní čas !

 2. Ctirad napsal:

  Každopádně je to další koukatelný kousek z EB, což mě v úrovni naší filmo-tele-tvorby dost těší.
  A jen tak mimochoem, paní Várošová to je baba, moc ji to sluší.

 3. Kamil napsal:

  Píše, že nic neuměla a je z ní hotová herečka. Jak to děláte?

  Moc pěkné.

 4. Hana Svobodová napsal:

  Paní Alenko, byla jste mou favoritkou už ve Skřivanech, pořád si držíte svou úžasnou formu a svým povídáním můžete mnoha ženám dodat sebevědomí, takže se s chutí přihlásí do soutěže Eurobabička . Je to zřejmě skvělá zkušenost. Držím Vám v dalších aktivitách pro EB palce. Hezké vánoční svátky !
  Hana Svobodová

 5. Alen napsal:

  Paní Zdeňko,děkuji za Váš pěkný komentář.
  Také děkuji panu Ctiradovi,to víte pane Kamile, člověk je učenlivý tvor.
  A Vám paní Svobodová taktéž děkuji,jste upřímná a ochotná žena plná energie a moc Vám přeji,ať pokračujete ve Vašich aktivitách s Vašimi seniory ve zdraví a moc je pozdravujte.

 6. Kamil napsal:

  Každý by to nemohl. To mi věřte. Máte talent, to je více než jasné.
  Vás a většinu soutěžících bych angažoval do nějakého filmu. Divím se, že Vás ještě nikdo neoslovil. Nebo snad ano?

 7. Alen napsal:

  Pane Kamile,jí bych mohla hrát,jen starou Kelišovou,nebo Kropáčkovou ve filmech od Zdeňka Trošky a ty role už jsou obsazené.A nevíte,kdo by mě tak náhodou chtěl?

 8. Ctirad napsal:

  Nebuďte tak skromná. To by se našla lepší role. Třeba jak hajný o ženu přišel.

 9. Alen napsal:

  Tak to nezám pane Ctirade jedině,že by mne hajný zastzřelil a zrovna nechal sežrat vlky.Sice morbidní,ale také role.

Zanechat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *