Alena Várošová – Mohelnice

Babičky na velikonoční akci – 7. soutěžní úkol
video zde :
Soutěžící mají za úkol vytvořit a nechat se natočit na video  v typické velikonoční situaci  se snahou o co možná nejakčnější záběr.

Maximální  délka  spotu  2 minuty.

Uzávěrka 7. soutěžního úkolu je do 21. dubna / pátek

Video posílejte na eurobabicka@seznam.cz a pokud Vás budou točit na mobil, nezapomeňte připomenout  / točit na šířku mobilu.

♦♦♦♦♦♦

6. soutěžní úkol :


Odpověď:

EET bude mít 4 vlny.Vlastně 2 již běží a další 2 jsou plánovány na r.2018

Výhody

Tím,že se zavedlo EET povede to k sledování a usnadnění výběru daní pro finanční správu,která lépe odhalí,kde by mohlo docházet k finančním únikům a tím i k zlepšení výběru daní u všech podnikatelských činností a určitě to nebudou malé peníze.

Částky se mohou vyšplhat do miliard.

Podnikatelé budou mít snadnější přehled o svém podnikání.,takže budou mít vše pod kontrolouZavedením EET může mnoha podnikatelům pomoct usnadnit zjednodušit a také  zefektnivnit podnikání..

Nevýhody

Zavedením EET může menším podnikatelům  znepříjemnit život tím,že se nestačili na tuto vlnu připravit a že spš nechtěji přejít na EET.,což jim může způsobit komplikace.

Investice na EET jsou nákladné,na obchody si pořídí za pár tisícovek terminály.Může se stát,že za pár měsíců,někdo přijde na to, že EET není dořešena a zase zavedení zruší.A kdo podnikatelům nahradí co do téro akce nvestovaly,kdo jim vrátí vyhozené peníze Třeba si je odpepíší z daní?

Někteří lidé,kteří nepodnikají si myslí,že se jich toto nařízení vlády netýká.Jsou na omylu,investováním do podniků se může projevit zdražením produktů,které se v konečné fázi zaplatí všichni obyvatelé.Jak už se to projevilo zdražením v restauračních zařízeních. Také může ve většině případů dojít k zániku obchůdků,restaurací,služeb a pod.


Ale to stejně my obyčejní lidé a byť rozumné babičky EU neovlivníme a zrdražovat se bude,ať už budou pokladny EET,nebo ne..Český člověk je tvor vynalézavý a určitě přijde na to,aby mu nějaké špinavé peníze zůstaly za nehty /např.služby./

Příkladem jsou skvělí politici,co mají vše ve svých rukou a myslí především sami na sebe!!!


Ve všech vyspělých kulturních společnostech byli starší lidé uznáváni pro svoji moudrost a životní zkušenost. U nejlepších babiček České republiky to platí dvojnásobně.

Zde 6. soutěžní úkol : Bude  přínosem  pro ČR  zavedení EET a jakým ? Nebo opak je pravdou?

Odpověď zasílejte  na email : eurobabicka@seznam.cz –  nejpozději do  19. března  / neděle/


♦♦♦♦♦

5. soutěžní úkol :

Jelikož jste tým nejlepších babiček České republiky, naši partneři i s tím související široká veřejnost  očekávají, že předvedete ještě něco víc.

Proto  soutěžní otázky pro Vás gradují.

Mediálním partnerem 5. úkolu je Rádio Český Impuls.

Nahrajte rozhlasový spot ( zvukovou  nahrávku )- upoutávku, na právě probíhající Super babičku desetiletí speciál ČR,  dle Vaší představy.

Maximální délka spotu je 30 sekund.

Zvukové spoty posílejte na  email eurobabicka@seznam.cz –  do  neděle 5. března.

♦♦♦♦

4. soutěžní úkol :


Odpovězte na 10 otázek a pošlete na email eurobabicka@seznam.cz

do 18.2. (sobota)

1.Savci : Savec, který nemá zuby?

To je naše babička,když si vyndá protézy,na které ji nepomůže už ani blendamed.

2.Rychlost : Co je to maximální rychlost?

Moje maximální rychlost je když nestihnu doběhnout na WC

3.Průjem : Co je to maximální průjem?

Když si nestíháš měnit spodňáry a usteleš si na WC

4.Křížení : Co vznikne spářením světlušky a stonožky?

Vznikne kolona aut jedoucí z mohelničáku v noci s rozsvícenými světly.

5.Fotogeneze : Jak se dá pomocí vody získat světlo?

Nevím, jak vy,ale já umyji na autě světlomety šamponem DIXI znáte to z reklam?

6.Slivovice : Víte, jaký je rozdíl mezi ženou a slivovicí?

Velký,čím víc je slivovice starší,tím je chutnější a po pár kalíšcích žena vypadá mladší.

7.Eskymácké starosti :Jak pozná Eskymák, že zamrzl vzduch?

Letadla se kloužou po krách a eskymákovi ztuhne ——-

8.Děti – naše radost : Proč budujeme pro naše děti socialismus?

Aby se neměly líp jak my.

9.O psychologii blech : Kdy je blecha nejvíc naštvaná?

Když skočí na slona a pak zjistí,že nemůže prokousnout kůži

10.O vyhazování : Když to vyhodíš do vzduchu, je to nic. Když to dopadne, je to tisícovka. Co to je?

Nic-,tisícovky z nebe nepadají,kdyby to něco bylo, koupila bych si na sklízení kombajn a to na lizing.

♦♦♦

3. soutěžní úkol :

Vezou Vám nadměrnou zásilku, kterou s určitostí víte, že jste neobjednaly, ale telefonát od kurýra jasně sděluje, že zásilka je již na cestě. To byl nečekaný, v pořadí již třetí úkol pro babičky. Jak se s ním popraly  si poslechněte  po prokliknutí telefonu. Spustí se zvukový záznam (předem nepřipraveného) hovoru.

♦ ♦
2. soutěžní úkol :
Právě jsem se ustrojila do svátečního oděvu plachetky,mezulánky a fjertochu.Jsem pozvaná
i s dětmi ke kněžně na zámek.


Ztvárněte  vizuálně svojí osobou postavu ,, Babičky“  z knihy od Boženy Němcové a to dle Vaší  představy.

Fotografii se stručným komentářem pošlete do 5. února v příloze na eurobabicka@seznam.cz

1. soutěžní úkol :Ohodnocení od veřejnosti :  jaká je babička Alena Várošová ?

Určitě starostlivá, obětavá, pozorná, pracovitá a hlavně vše řeší s rozvahou. Bála se o svá  vnoučata více jak o své děti, aby se jim něco nestalo, když  je hlídala. Ráda mladým s hlídáním kdykoliv vypomohla, protože jí to umožňovalo její povolání recepční, kdy po dlouhých směnách měla více dnů volna. Hrávala si s kluky na zahradě, chodili do parku, kde je učila lásce k přírodě, hodně jim vyprávěla a učila je básničky. Také jim ráda navařila a upekla to, co mají děti rády.  Pokud byli větší, přicházeli za ní se svými starostmi a vše jim ráda  vysvětlila a poradila. Nyní už jsou to dospělí muži, každý má již své zaměstnání, své sporty a zájmy.

Přeji Vám i soutěžícím babičkám, aby se soutěž vydařila.

S pozdravem.
Brzobohatá S.


 1. Liba napsal:

  Alenka má ráda lidi, umí snima komunikovat, pomáhá jím.

 2. Sašena napsal:

  Alenku znám osobně několik let. Fandila jsem jí na EU v roce 2014 , kde se umístila na třetím pěkném místě. Svým šarmem a krásou a vstřícností okouzlila porotu, i diváky podařilo se jí zúčastnit několika seniorských modních přehlídek,
  vyhrála soutěž pořádanou portálem i60 – byla natočena povídka podle jejího vítězného scénáře „Babka“ .
  Je veselá, přátelská, za svými názory si stojí.
  Velmi bych jí přála vítězství,protože je to žena, která může být vzorem spoustě dalších žen.

 3. Andrejka napsal:

  Alenku jsem poznala na dovolené. Je to super, krásná žena, která neskazí žádnou legraci. Domnívám se, že by bylo dobrou volbou, kdyby tuto soutěž vyhrála a moc bych jí to přála. Alenka je jasným důkazem toho, že žena může být krásná v každém věku. V případě Alenky jde také o to, že krása vychází zevnitř. Hodně štěstí Alenko a doufám, že se tento rok potkáme.

 4. Iva Baná napsal:

  Ali díky, i tobě přeju pěkné soutěžení 😉

 5. DANA napsal:

  Milá Alenko z celého srdce Ti přeji,aby jsi tuto soutěž vyhrála.Jsi žena se srdíčkem na správném místě.Neviděly jsme se asi 56 let,naposledy když jsme chodily do školy.Když jsem Tě minulý rok potkala v Mohelnici,zjistila jsem,že jsi stále ta super kočka,jakou jsi byla i v našem mládí.Hodně štěstí. Dana

 6. Naděžda napsal:

  Alena, jak ji znám je silná osobnost. Je až moc pohodová, skromná a pracovitá. A že má šarm, vkus a je elegantní o tom nikdo nepochybuje. Nerada mluví o své osobě, pokud je si v něčem jistá, jde si za tím. Nikomu se moc nesvěřuje, brání své blízké, ráda překvapuje- převážně pozitivně. Vyzařuje z ní tolik neutuchající pozitivní energie, kterou ráda rozdává kolem sebe a dobíjí i opačně naladěné lidi.
  Je to moc hodná,obětavá, kamarádská a krásná žena. Naděžda Ryšavá

 7. Vláďa napsal:

  Pozbali jsme paní Alenu v nějakých lázních , už se mi to vytratilo z paměti, které to byly ale co v paměti zůstalo nám všem, její aura, její úsměv a smysl pro humor a její smích a vstřícnost. Proto, přejeme právě jí, aby se co nejlépe umístila, prostě si to svým osobitým darem zaslouží. Všchni ti držíme palce nahoru.
  Vláďa s paní a známými.

 8. Marie napsal:

  Alenku jsem poznala,jako člověka na kterého se můžete ve všem spolehnout,nikdy vás nezradí a s radostí pomůže dle svých možností.
  Proto si ji vážím,ale i další lidi z našeho městečka,kteří ji znají vlastně z vystoupení EU 2014 co předvedla v našem KD ..
  Ano,je milá,bezprostřední a přece vyjímečná. Na nic si nehraje je svá.
  Není to jenom úžasná super babička, ale i maminka,manželka,kamarádka, ale hlavně bytost s velkým srdcem a mnoha dobrými vlastnostmi,které hodně lidí v této době postrádá. i Sama ze sebe si dokáže udělat legraci. .Pro své vnuky je to něžná milující,vstřícná babička,která se dokáže přizpůsobit každé situaci a snad každému. dobrému člověku.Co vím nesnáší lež,podrazy a nenávist.
  Myslím,že do této soutěže právem patří,protože už svým přirozeným chováním dokáže zaujmout..
  Mnoho štěstí Alenko!!!

 9. Víťa napsal:

  Báječná ženská,báječná babička

 10. Marie napsal:

  Alča je spolužačka a přítelkyně je svá a na nic si nehraje je obětavá a umí udělat legraci na srazech se podílí velkou měrou do táto soutěže patří bezesporu hodně štěstí Alo

 11. Blanka Křížková napsal:

  Alenko, dík za milá slova, jsem ráda, že se spolu zase uvidíme a popovídáme jako naposledy. Hodně štěstí.

 12. Vladka napsal:

  Alenka? Tak to je především krásná žena s velkým širokým srdcem,nádherná a lidská bytost,která nikdy nikoho nezarmoutí,která je vstřícná, dobrá a milá.Je to vynikající máma, manželka, babička,ale také skvělá dcera, velmi pečlivě se stará o svou, již hodně starou maminku.Na nic si hlavně nehraje, je přímá, odvážná, nesnáší podrazy a lži. Do této soutěže na tyto stránky právem patří a já jí přeji jen to nejlepší s velmi dobrým umístěním v této soutěži.
  Vladka.

 13. Jana napsal:

  Paní Várošovou jsem poznala jako svoji velice milou zákaznici. Je neuvěřitelně činorodá a aktivní, což jí jistě pomáhá při udržování vitality a krásné vizáže. Moc fandím 😀

  Jana

 14. Majka Wolfová napsal:

  Alenko, to jsi fakt ty???

 15. Danča napsal:

  Paní Várošovou
  troufám si říct že ji velmi dobře znám.
  V jejím případě, pokud by jsme nepřipustili věk a vnoučky, které miluje, nemá s ní slovo babička nic společného na babičku vypadá neuvěřitelně mladě �i když už by mohla být i prababička
  Proto jsem se rozhodla jí napsat,komentář jaká tohle je užasná proměna,
  několikrát jsem se na fotku(Boženy Němcové)koukla.

  Je to především milá,příjemná paní,,která svou přirozenost snad dostala už v kolébce do vínku,Dodává hodně lidem pozitivní energii jen jejím úsměvem.

 16. Vaaa napsal:

  Alena je krásná. Není to babička ale kočka…mňau, mňau…..)
  Držíme palce.

 17. Vaaa napsal:

  ..tak konečně jsem přišla, kde rozkliknout foto Aleny Várošové…je nejhezčí…ale kam jí dát hvězdičky opravdu nevím…poradí někdo??

 18. Kamil napsal:

  Asi se Vaaa moc nevyzná. Mimochodem,hlasuje se v anketě, hvězdičky jsou tak pro děti.

 19. Jana napsal:

  Vaaa se vyzná,Alena je bezkonkurenční!

 20. Ivča napsal:

  Tady se někdo chvástá. Jak může někdo takto hloupě psát. Všechny soutěžící jsou bezkonkurenční. Ale mám pochybnosti o Vaaa ☺

Zanechat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *