Již Vám zde představujeme…

…které babičky poslala porota, také i veřejnost, svými hlasy do semifinále soutěže MISSIS Eurobabička 2012 České a Slovenské republiky, jenž proběhne poprvé v Ústeckém kraji.
Semifinále se bude konat v sobotu 8. září od 15 hodin v Litoměřicích na lodi Porta Bohemica 1. Během plavby se utkají tyto babičky, které postoupily z regionálních castingů. V zábavné, ale přiměřeně náročné soutěži budou soupeřit o postup do finálového galavečera, přitom využijí svůj smysl pro humor, šarm a eleganci. Nad letošním ročníkem soutěže převzala záštitu hejtmanka Ústeckého kraje paní Jana Vaňhová.
Zveme všechny, kdo si nechce nechat ujít tuto unikátní jízdu, nabitou dobrou zábavou, soutěžní atmosférou a to vše za účasti televizních kamer Česko-Slovenské televize Šlágr, která se stala generálním mediálním partnerem soutěže MISSIS Eurobabička.
Loď Porta Bohemica I pojme celkem 300 osob, ale do soutěžního prostoru se vejde pouze 100 osob, proto je nutné si pro doprovod i veřejnost místa co nejdříve rezervovat ZDE :
e-mail : stribrny@catering-de.cz
tel : 602 281 626 , 737 474 208
Blahopřejeme těmto postupujícím semifinalistkám:

Emílie Vránová – Kojetín
Svůj volný čas využívá sportováním různého druhu, ochotnickým divadlem a o víkendech se věnuje vnoučatům a své 84 leté mamice. Její oblíbený herec je pan Donutil a herečka paní Bohdalová. Zpěváka Karla Gotta a zpěvačku Hanu Zagorovou miluje již od dětství. Ke štěstí ji nechybí vůbec nic, pokud jsou její nejbližší zdrávi a nestrádají.
A kdo doprovodí paní Vránovou v případě vítězství? Určitě manžel, který se dokázal postarat o tři dětí i o ni, když jí bylo nejhůř. Jsou spolu 29 let a má ho moc ráda.

Renáta Hlobilová – Olomouc
Pracuje jako učitelka v mateřské škole, ráda zpívá, tančí, sportuje -jezdí na inline bruslích, na koních, na kole, ráda plave. Je veselá, společenská, má ráda humor a změny. Chce si dokázat, že seniorský věk je jen datum v kalendáři. Oblíbená herečka paní Maciuochová, zpěvačka Leona Machálková. Píseň ,,Já chci být jen svá.”
Má ráda koně a tak i volný čas tráví u koní – jízda v terénu. Relaxuje nejraději na pláži u moře.
Ke štěstí ji ještě chybí vyhrát v soutěži Eurobabička. Pokud by vyhrála, doprovodil by ji manžel.
.

Jarmila Janovcová – Bechyně

Volný čas, který má, věnuje psaní poesie, zpěvu, muzice, četbě, cestování po vlastech českých. Její oblíbená herečka, Helenka Růžičková, nadále zůstává v jejím srdci, i když hraje na jiném jevišti. Herec Jan Werich, zpěvačka Hana Hegerová, ze skupin Olympic. Oblíbené zvířátko je její kočička Jájinka.
Ke štěstí ji nechybí nic, jen zdravý člověk je šťasten, takže aby byla šťastná, potřebuje zdraví nejen pro sebe , ale i pro své nejbližší. Nejvíce se zasmála, když vnouček (čtyřletý) chtěl, aby mu pěkně od podlahy zazpívala Kabáty.
Do Itálie, pokud se usměje štěstí, by samozřejmě jela se svým manželem.

Jiřina Fenclová – Dneboh u Mnichova Hradiště

Volný čas věnuje přátelům a víkendy souboru Furiant. Oblíbený herec – Karel Roden, zpěvák – Karel Gott, a všechny lidovky. Labradorka Bára a osmák Čipík jsou její oblíbená zvířata. Ke štěstí ji nechybí vůbec nic, hlavně nepotkávat blbce. V poslední době se nejvíce zasmála její asistentce, když mlátila do velké kalkulačky a divila se, proč jí nefunguje numerická klávesnice na počítači. Tak jí poradila, ať si posune ruku.

Případně na desetidenní pobyt pro vítězku do Itálie ji doprovodí její devitiletá dcerka Anna-Marie.

Milada Winklerová – Znojmo

Moc volného času nemá, protože jezdí jako průvodce celý rok na pobytové zájezdy pro seniory. Baví je s harmonikou, organizuje pro ně fakultativní výlety na pobytech. Oblíbený herec – Václav Vydra, Jiřina Bohdalová, všechny moravské dechovky a jejich písničky, cimbálovky a vše u čeho se dá od srdce zazpívat.
Má ráda psy a kočky – zatoulanému psovi, kterého někdo vyhodil z auta, před 14 dny poskytla domov. V podstatě je šťastná, dělá to, co ji baví, stále je mezi lidmi a vzájemně si předávají pozitivní energii.
Kdo by ji doprovodil v případě výhry? Možná nejmladší dcera nebo kamarádka.

Ladislava Horáčková – Dubí

Svůj volný čas věnuje sportu, tančí v muzikálu, vede kroužek mažoretek. Čas si také vyhradí pro svá vnoučata. Oblíbeným hercem je pan Donutil a zpěvák Karel Gott s písní Čau lásko. Nejmilejším zvířetem je pes.
Ke štěstí jí chybí láska. V poslední době se nejvíce zasmála svým vnoučatům.
V případě vítězství ji do Itálie doprovodí její sestra.

Marie Alexandrová – Písek

S vnučkou Šárkou a dcerou jejího přítele Betynkou a to kdekoliv… u vody na rybách, na výletech po hradech a zámcích, v lese, na hřišti… tráví svůj volný čas. Oblíbenou herečkou je Eva Holubová, zpěvák – Pepa Vojtek a skupina – Kabát, píseň – ,,V pekle sudy válej.” Nejmilejší zvíře je pes.
Osobně ke štěstí jí nechybí nic; je obklopena lidmi, kteří ji mají rádi, je zdravá a co víc si člověk může přát? Směje se od rána do večera, ale v poslední době ji nejvíc rozesmál dealer marihuany, který šel na policii udat svého zákazníka, že mu za zboží nezaplatil.
Kdo by ji doprovodil v případě vítězství? Její přítel.

Božena Bušková – Nové Strašecí

Miluje zpěv, tanec a veselé pohodové lidi. Celý život se pohybuje hlavně v žánru folklor. Hudebně je založená i celá rodina. Manžel hraje téměř na vše a její syn úžasně hraje na cimbál a zpívá. Z herců obdivuje třeba paní Bohdalovou, nebo pana Donutila. Volný čas tráví s vnoučaty, dále pak cyklistika, zpěv a tanec. Ke štěstí ji dostačuje zdraví celé rodiny a jejich blízkých. V poslední době se nejvíce zasmála svým vnoučatům.
Kdyby se ji týkala výhra, tak by určitě jela s manželem.

Olga Horáková – Přerov

Má ráda přírodu, zejména zahradu, květiny. Není nad sobotní slunečné ráno s kávičkou a svými blízkými na dvorku pod pergolou a s rozkvetlými muškáty, begoniemi.
Z hereček má ráda Elišku Balzerovou, Zlatu Adamovskou a Meryl Streep. Zpěváka Karla Gotta a jeho přezpívanou písničku Být stále mlád. Skupinu Kabát – písničky Šaman, Divá Bára a i ty novější – Burlaky… Ze zvířat se ji líbí nejvíce psi.
Volný čas přes týden téměř nemá. Proto si víkend někdy prodlouží a letí za vnučkou do Irska. Se všemi je to pak nejkrásnější dovolená. Ke štěstí ji nejvíce chybí vnučka Eliška, i když se vidí přes Skype, není nad osobní návštěvu, pomazlení se. Musí ale zmínit, že mají všichni štěstí, že jsou zdraví.
Snaží se smát každý den. Na casting ji doprovodili kolegyně a syn. Tam se v průběhu i po castingu opravdu ze srdce nasmáli. Moc se jim to líbilo.
Pokud by vyhrála pobyt do Itálie, doprovodil by ji syn.

Milena Liptáková – Louny

Miluje život, děti, vnučky a dobré lidi okolo. Říká, že vždy z každého životního kotrmelce se člověk musí poučit a jít dál, být vzorem pro druhé a vážit si každého dne, kdy tady jsme.
Oblíbenými herci jsou Petr Haničinec a Stella Zázvorková. S oběma hrála v tv pořadech. Karel Hašler – Ta naše písnička česká. Má ráda pejsky, kočky, ptáky i ostatní živou přírodu. Volný čas využívá k vodním radovánkám, jízdě na kole, turistice.
Ted už ji vůbec nic nechybí ke štěstí, je spokojená s tím co má, ale prošla si těžkými cestami (přišla o zdraví, domov, práci a hlavně svého malého syna, zažila úřední šikanu a domácí násilí).
Nejvíce se nasmála ,,moudrostem ” své tři a půlleté vnučky Viktorky. Je velmi vnímavá, zvědavá a má vlastní názory na důležité věci.
Že by mohla vyhrát pobyt v Itálii, na to prý raději ani nepomyslí.

Jiřina Hanibalová – Ostrava

Procestovala všechny světadíly (samozřejmě částečně). Miluje vůně – v Řecku pod Olympem, kde každý den vyběhla do lesů, do kopců, kde ji vždy už zdálky přitahovala vůně tymiánu, v Africe vůně jasminy (obdoba našeho jasmínu).
Má tisíce knih a to je využití jejího volného času, ale jenom v noci, ve dne stačí přečíst jenom noviny. Volné víkendy nezná už od doby, kdy byla v divadle, čas je její nepřítel.
Oblíbený herec, herečka… Milovala staré herce- pana Wericha, Rudolfa Hrušínského, Radovana Lukavského. Nemá ráda mladé herce s jejich vulgarismy, na to si nezvykne a taky se na ně nedívá. Se zpěváky je to totéž. Výborný je Štefan Margita, Eva Urbanová, Karel Gott a ještě mnoho dalších.
Oblíbená zvířata jsou šelmy, například tygři s jejich nádhernými plavnými pohyby.
Co ji chybí ke štěstí? Nepohrdla by nějakou výhrou ve sportce, něco by dala rodince a pak by cestovala s manželem, třeba na Waikiki.
V poslední době se nejvíce zasmála sama sobě.
Kdo by ji případně doprovodil do Itálie – cestuje vždy s manželem, mají společné zážitky a pak společné vzpomínky.
Co se týká případného vítězství, je realistka, vidí zde několik vážných adeptek na tento titul, ale byla by šťastná, kdyby se dostala do semifinále.

Jana Beranová – Dubňany

Je již sice prababička, ale stále se smyslem pro humor, dobrou náladou. Ráda chodí na procházky se svým psem, miluje moře a sluníčko. Také se ráda pěkně obléká. Oblíbený herec – Nicolas Cage, herečka – Julia Roberts, zpěvák Karel Gott a skupina – Olympic. Písně různé, třeba Okno mé lásky. Nejmilejší zvíře je pes – její Bára.
Ke štěstí jí chybí domeček se zahrádkou, nebo chatka s bazénem. Nejvíc se zasměje se svým psem, nebo když přijdou její děti s rodinami, to je vždy spousta legrace.
Případné výhry – pobytu v Itálii, by ji doprovodil přítel.

Stanislava Koucká Nodlová – Praha

Povoláním je fotograf, grafik a marketingový specialista, což ji činí ženou maximálně vytíženou prací. Vnoučátka jsou pro ni nádherné odpočinutí. Její ostatní zájmy mimo lyžování jsou divadlo, poezie, kytara, skládání textů k písničkám a v neposlední řadě rychlá silná auta.
Oblíbený herec – Jan Werich, herečka – Iva Janžurová, Jiřina Jirásková, Jiřina Bohdalová. Zpěvák – Wabi Daněk, zpěvačka – Hana Hegerová , skupina – R.E.M., píseň – Variace na renesanční téma (Vláďa Mišík). Zvíře – jednoznačně pes Beník (to by jí neodpustil; kdyby přiznala, že je to žirafa, tak mu to neprozraďte…)
Ke štěstí ji ještě chybí, aby byla zdravá její vnučka Vendulka. Kdy se v poslední době nejvíce zasmála? Doufá, že na EUROBABIČCE bude důvod.
Na desetidenní pobyt pro vítězku by ji případně doprovodila dcera.

Hana Semerádová – Česká Lípa

Založila úspěšný projekt – na pletení ponožek pro potřebné – humanitární pomoc – “Duhové pletky.” Ponožky se upletou, vydraží a peníze vybrané z dražby se používají pro Charitu (humanitární účely). Ovládá Hlubinnou regresní terapii, kterou léčí. 15 let studuje na ezoterické škole v Praze alternativní medicínu. Ráda cestuje, sportuje… rybolov, šachy.
Osobnosti – Matka Tereza, Milan Calábek, Míla a Eda Tomášovi. Zpěváci – Javory, Edith Piaf, Písně Velryb, Hradišťan. Oblíbené zvíře – pes, kočka, angorský králík.
Ke štěstí by ji stačil čas na dokončení rozpracovaných projektů (Parky Souznění, Projekt Angora). V poslední době se nejvíce zasmála svému tříletému vnoučkovi Martínkovi.
V případě výhry by ji do Itálie doprovodil přítel.

Blahopřejeme těmto postupujícím semifinalistkám:/span/divhr //strong

 1. Lucie Lázničková napsal:

  Přála bych vítězství Jarce Janovcové, dýchá z ní optimismus a radost ze života, který někdy není lehký, ale kdo zná a umí žít je o to bohatší, protože jeho dny jsou protkány láskou a úctou k sobě a lidem, které má rád. Lázničkovi

 2. Olga Horáková napsal:

  Děkuji všem za hlasy a přeji krásný zbytek prázdnin

 3. Renáta Hlobilová napsal:

  Děkuji všem, kteří mě podporovali po celou dobu a také těm, kteří v tom závěrečném finiši (do 31.7.) obětovali svůj čas a oběhli všechny internetové kavárny !!!!Díky, můj zlatý zeti.Renáta.

 4. Marie Alexandrová napsal:

  Děkuji všem,kteří mě v této soutěži podporují a všem,kteří mi poslali hlas.

 5. Milena Liptáková napsal:

  zdravím milé babičky a fakt se moc těším na setkání se všemi , které jsou hrdými a stále mladými . Milena Liptáková

 6. Jiřina Fenclová napsal:

  Vřelé díky všem, kteří mě podpořili a poslali svoje hlasy. Bez vás bych to, přátelé, nevládla. Ještě jednou moc, moc všem děkuji!!!

 7. Božena Bušková napsal:

  Děkuji Všem za podporu a za hlasy,které mi poslali.Moc se těším na setkání v září na lodi.S pozdravem Bušková

 8. Lucie Lázničková napsal:

  I já se připojuji s poděkováním všem , kteří mi poslali své hlasy.
  Bez podpory bezva lidí,
  sotva každý člověk vidí,
  co skrývají všechna slova,
  kterými můžem hory zdolat.
  Dávám Vám všem teďka sbohem
  mě čeká výměna oken. J.

 9. Lucie Lázničková napsal:

  Ta Lucie Lázničková je moje třináctiletá vnučka, u které jsem teď ubytovaná – na výměnku, proto je toto z jejího počítače, který jsem teď tady otevřela a vidím, že už mi tam něco napsala – moje kočka milá. Zdravím všechny a přeji všem, aby se vám dařilo. J.

 10. Jiřina Hanibalová napsal:

  Moc zdravím všechny a děkuji všem, kdo mi poslal hlas, mé rodině a všem známým i neznámým a těším se na semifinále. Ještě jednou dík všem, kdo jste mi k tomu dopomohli.

 11. Milada Winklerová napsal:

  Moji přátelé a kamarádi z celé naší vlasti!Moc vám děkuji za všechny hlasy,kterými jste mě posunuli do semifinále a slibuji,že se budu snažit ze všech sil,abych pobavila všechny účastníky plavby na lodi tak,jak mě znáte po celé roky na našich různých společných setkáních.Milada Winklerová

 12. liptakovamilena@centrum.cz napsal:

  milí přátelé ze senior- klubu v Lounech, DÍKY za hlasy-hvězdičky, které jste poslali, bez Vás bych se dál nedostala. Jste fajn lidičky a podporujte dál české eurobabičky. Zdravím babča Milča

 13. Stanislava Koucká Nodlová napsal:

  Ahoj ( …trénování lodního pozdravu je nutné…) všichni vespolek. Velice moc děkuji za podporu a odeslané HVĚZDIČKY, díky jimž jsem postoupila do semifinále. Po návratu z dovolené to byla první dobrá zpráva… Zároveň gratuluji všem ostatním postoupivším babičkám a těším se moc na setkání s nimi.
  Taktéž ale posílám upřímný pozdrav těm, které již s námi na lodi nebudou – věřte, že důvodem byl pouze omezený počet míst v semifinále – stejně si myslím, že bez ohledu na pořadí jsme vítězkami všechny PROTOŽE PROSTĚ JSME …

 14. […] Více o všech soutěžících :   http://www.eurobabicka.cz/?p=3800 […]

Zanechat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *