Ohlédnutí za finále Eurobabička 2010

Vážení přátelé, příznivci soutěže EUROBABIČKA. Rok se s rokem sešel a opět vám přinášíme závěrečnou reportáž soutěžního ročníku 2010. Tento ročník byl v několika směrech odlišný od předchozích, protože jsme jej věnovali ve prospěch nadace Rakovina věc veřejná. Všichni víme, že tato zhoubná nemoc si stále vybírá svoji daň, že se obtížně hledají způsoby léčby a tak jsme se rozhodli věnovat výtěžek ze soutěže výše uvedené nadaci. Tato se podílí na financování výzkumu, který probíhá v Laboratoři experimentální medicíny při Fakultní nemocnici v Olomouci. Pracoviště se zabývá vývojem nových protinádorových léčiv. Koho by zajímaly podrobnosti, může navštívit stránky www.lem-olomouc.cz.
Ale nyní se vráťme k naší soutěži. Na jaře jsme spustili medialní kampaň a začaly se nám přihlašovat stovky babiček z Čech, Moravy a Slezska. Vybrané soutěžící byly pozvány na základní castingy, které se konaly v Praze, Plzni, Hradci Králové a Olomouci. Nejlepších dvanáct babiček bylo pozváno v září na Beauty den a v listopadu na soutěžní třídenní soustředění v hotelu Jalta a restauraci Como na Václavském náměstí, kde se natáčely reklamní spoty pro partnery nadace RVV, které byly jako jedna ze soutěžních disciplin prezentovány na závěrečném finálovém večeru v Brně. A právě do Brna 4. února přijelo všech dvanáct finalistek. Rád připomínám, že to byly tyto dámy Eva Pecková z Prahy, Hana Schederová z Kolína, Eva Přívratská z Prahy, Jitka Roudová z Plzně, Hana Vink z Písku, Iva Syrovátková z Rokytnice v O.H., Hana Procházková z Hradce Králové, Máří Knická ze Dvora Králové nad Labem, Květa Kohoutková z Lipníku nad Bečvou, Marie Starová z Frýdku – Místku, Božena Dosoudilová ze Zlína a Hana Kolaříková z Luhačovic.
Finalový galavečer se konal v reprezentačním sále Besedního domu v Brně. Než však naše finalistky vstoupily na prkna, která znamenají svět, musely absolvovat nácvik choreografie, a k dotažení dokonalosti vzhledu využít služeb kosmetiček a vlasového studia. Tyto jejich přípravy byly sledovány a dokumentovány reportéry TV PULS, reportéry Slovenského rozhasu Regina a dalšími partnerskými medialními agenturami. Finalový galavečer profesionálně a s nadhledem moderoval Jan Musil, v doprovodném programu pak vystoupil vystoupil „český Sinatra“ – Láďa Kerndl, a napříáklad akrobati dědeček s vnučkou. Diváky však nejvíce zaujalo vystoupení chlapecké taneční skupiny ILMA z Turnova. Soutěžící jako prví úkol absolvovaly krátký vstupní rozhovor s moderátorem, další disciplínou pak byla projekce zmíněného předtočeného reklamního spotu partnera nadace. Následovala klasická disciplína, modní přehlídka, tentokrát však ozvláštněná tanečním provedením jednotlivých soutěžících s chlapeckou taneční skupinnou ILMA Turnov. Po těchto úvodních disciplinách postoupilo do užšího finále porotou vybraných šest nejlepších soutěžících, pro které byly připraveny záludné otázky moderátora.
Na základě hodnocení poroty byly vyhlášeny výsledky soutěžního ročníku eurobabička 2010. Vítězkou internetové ankety sympatie se stala paní Božena Dosoudilová, nejlepší v kategorii nad 60 let paní Hana Procházková. Absolutní vítězkou pátého ročníku Soutěže EUROBABIČKA 2010 se stala paní Jitka Roudová, na druhém místě se umístnila paní Iva Syrovátková, třetí skončila paní Božena Dosoudilová. Děkujeme všem partnerům za přízeň a dobrou vůli. Hlavní zásluha a poděkování, patří také všem soutěžícím a celému týmu Eurobabička.
Finalový večer skončil a nyní již realizační tým EUROBABIČKA o.s. intenzivně pracuje na přípravách dalšího ročníku. Významou novinkou bude možná účast babiček ze zahraničí, zejména ze Slovenska. Jsou již stanoveny termíny a místa konání základních kol. Budeme se snažit, aby naše soutěž měla ještě vyšší soutěžní a společenskou úroveň, aby se dobře bavily soutěžící i publikum. Výtěžek ze soutěže bude opět věnován na dobročinné účely. A nyní důležitá informace pro všechny šikovné babičky se smyslem pro humor, šarm a eleganci, které chtějí všem ukázat co dovedou – těšíme se na Vaše přihlášky do mezinárodní oficiální soutěže MISSIS EUROBABIČKA České a Slovenské republiky do 30. dubna 2011.

  1. Hanka napsal:

    Máří Magdalénce, moc ti to tam sluší, jsi prostě nej …… Babka Hanka z Hané.

  2. Jarda napsal:

    Mohu říci,že všechny soutěžící babičky jsou nej.
    J.

Zanechat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *