Dárek k Vánocům všem příznivcům Eurobabičky.

Redakce Eurobabičky a všichni spolupracovníci přejí všem lidem dobré vůle mnoho štěstí, zdraví, lásky a životního optimismu do nadcházejícího roku. Také klidné prožití svátků vánočních uprostřed svých drahých, bohatou nadílku a pokud možno žádnou kost v krku.
Zde si poslechněte sestřih vystoupení mladých zpěváčků ZŠ Polabiny II. Věříme, že budou dobrou inspirací pro Vaši rodinnou vánoční pohodu a že si u vánočního stromku, než přijde Ježíšek, také zazpíváte.

Tak ještě jednou Veselé Vánoce a šťastný nový rok!

.

Čtyřlístek

Dětský pěvecký sbor Čtyřlístek byl založen v září roku 2005, jeho současná sbormistryně v něm aktuálně pracuje se 37 zpěváčky, dívkami a chlapci ze 7.,8. a 9. třídy s rozšířenou hudební výchovou.

Repertoár sboru nabízí převážně spirituály a písně populárního žánru.

Výsledky své práce žáci prezentují při poměrně četných vystoupeních.

Těmi je už tradičně spoluúčinkování při jarních a vánočních koncertech domovské školy, dále zpívání v rámci městských slavností na Zrcadle umění, při rozsvěcování vánočního stromku na Pernštýnském náměstí, na kulturních programech při akcích pardubických firem či prodejních řetězců atd.

Velmi pozitivní zkušeností byl pro děti i zahraniční koncertní zájezd do Eschlkamu v Německé spolkové republice a do Doetinchemu v Holandsku.

Dále sbor uspořádal několik charitativních a výchovných koncertů pro speciální základní školy.

Největší odměnou pro celý sbor je pocit, že můžeme obdarovat příjemným zážitkem všechny, kteří mají pro tuto hudební formu porozumění, a budeme rádi, když i Vás budeme moci v publiku při našich vystoupeních přivítat.

Za dětský pěvecký sbor ČTYŘLÍSTEK sbormistryně Mgr. Hana Fučíková

.

Pramínek

Dětský pěvecký sbor Pramínek byl založen při Základní škole v Pardubicích – Polabinách  v roce 1997. Vystřídalo se v něm už několik generací mladých zpěváků a mnozí z nich se hudbě věnují i nadále. V současné době jej navštěvují žáci ve věku 10 a 11 let, kteří chodí do třídy s rozšířenou výukou hudební výchovy.

První sbormistryní Pramínku byla Monika Svatošová, která vedla sbor do konce školního roku 2004/2005. Sbor pod jejím vedením dosáhl vynikajících úspěchů na koncertech a festivalech doma i v zahraničí. Za zmínku určitě stojí 3 zlatá pásma z regionálních soutěží v letech 2000-2002 a nastudování muzikálu Pohádkové namlouvání v roce 1999, které se setkalo s velkým diváckým ohlasem. Od roku 2000 začal sbor úzce spolupracovat se speciální školou Svítání. Z jejich vzájemné spolupráce vznikl muzikál Cesta za přátelstvím, ve kterém společně účinkovaly handicapované děti a děti z Pramínku. Na svých zahraničních cestách sbor koncertoval v Německu, Itálii, Holandsku a Španělsku.

V září roku 2005 převzala sbor Bronislava Kuchtová a ve školním roce 2010/2011 se stala sbormistryní Dana Mádrová. I pod jejich vedením Pramínek prezentoval svoji činnost na přehlídkách a vystoupeních nejen v Pardubicích.

Od září roku 2011 vede pěvecký sbor Pramínek Eva Fričlová.

Sbor pravidelně vystupuje na školních vánočních a jarních koncertech v aule Univerzity Pardubice, v mateřských školách, v domovech pro seniory a různých společenských akcích pořádaných Kulturním centrem Pardubice.

Repertoár sboru je pestrý. Zahrnuje sborovou tvorbu, lidové písně z Čech a Moravy, ale i skladby z hudby populární.

 1. Zdena napsal:

  Dětičky zpívají nádherně. Dárek mně potěšil. Stále si to pouštím.

  Díky Zdena

 2. Kamila napsal:

  Dětičky k babičkám pasují. Milují je nadevše.

 3. Jiří napsal:

  Každý dědeček miluje své vnoučátka a i u dušičky ho zahřeje takéto nádherné spívání dětí, které dali do toho celé srdíčko v tento předvánoční čas. Všem přeji poklidné svátky Vánoční, pohodu i klid a hlavně zdravíčko.

 4. Květoslava Pokorná napsal:

  Děkuji za hudební dárek. Opravdu mě potěšil.
  Přeji krásné Vánoce všem.

 5. matěj karafiát napsal:

  Přeji vše nejlepší všem lidem. Toto je opravdu krásný dárek. Obě nahrávky jsem si mnohokrát pouštěl a moc se mi líbí.

 6. Monika Králová napsal:

  Opravdu pěkné, k Vánocům se hodí, nahravka však mohla být delší

Zanechat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *