Další představujeme

Klub jabloneckých seniorů působí při Centru sociálních služeb Jablonec nad Nisou, p. o.

V roce 2010 byl založen při Centru sociálních služeb v Jablonci nad Nisou Klub jabloneckých seniorů. Jedná se o otevřený klub, bez registrace a bez členských poplatků, s cílem oslovit co nejširší zájmové skupiny seniorů. Pořádáme pravidelná relaxační a rehabilitační cvičení na židlích, v létě hrajeme pétanque, v zimě kuželky a šipky, nabízíme turistické a poznávací výlety, výtvarné a rukodělné dílny pro šikovné ruce našich členek, posezení v literárně-hudebním klubu, osvětové besedy a setkávání s významnými osobnostmi.

Předsedkyně KJS je zároveň předsedkyní seniorské Rady starších – poradního sboru ředitelky CSS, ve kterém jsou zastoupeny vedoucí jednotlivých klubů seniorů, které působí na území Jablonce nad Nisou. Na svých pravidelných měsíčních setkáních za přítomnosti ředitelky CSS a zástupců Města Jablonec n.N. si vzájemně poskytujeme informace, seznamujeme se s novinkami z oblasti sociální, zdravotní a z působnosti Města Jablonec n.N. Vzájemná spolupráce umožňuje Klubu jabloneckých seniorů podílet se na rozhodování města, hájit zájmy seniorů žijících v Jablonci nad Nisou a koordinovat či rozšiřovat svoje aktivity.

Činnost KJS má výraznou podporu vedení CSS, které poskytuje bezplatně prostory ve spolkovém domě pro jeho klubovou činnost. Na oplátku se členky KJS organizačně podílí na akcích CSS, působí jako dobrovolnice a za tuto činnost získaly nejaktivnější členky ocenění, které každoročně předává zástupce vedení města na slavnostním koncertu. Daří se naplňovat hlavní myšlenku KJS – udržování tradic, porozumění a pěstování mezilidských vztahů, protože nejhorším neduhem stáří je samota. Důležité je chtít, a ten kdo chce, ten taky může. Ani přibývající léta nám nebrání žít plnohodnotný, pestrý a smysluplný život.

Informace o činnosti klubu: http://www.centrumjablonec.cz/cs/archivovano/aktivity-senioru/2013-klub-jabloneckych-senioru/http://www.centrumjablonec.cz/cs/aktivity-senioru/kluby-senioru/klub-jabloneckych-senioru/

 1. […] Další představujeme – Klub seniorů při Centru sociálních služeb […]

 2. Ivana Kolaříková napsal:

  je vidět, že i senioři se stále více zapojují do dění ve městě

 3. pepa napsal:

  Nebýt seniorů, tak mladí nebudou vědět jak se dělá zábava pro radost všem. Jsou dobrým příkladem i inspirací pro své děti a vnoučata.

 4. Jitka Stránská napsal:

  Velké díky za všechny akce CSS v Jablonci nad Nisou, kterých se aktivní senioři rádi zúčastňují. Je nám všem pospolu velmi hezky a užitečně trávíme volný čas jak vzdělávacími akcemi, tak i pohybovými aktivitami.

 5. Vlaďka napsal:

  Musím jen chválit – každá akce,které jsem se zúčastnila byla vždy na vysoké úrovni a já osobně jsem se skvěle bavila. Škoda,že nemohu dát víc hvězdiček.
  Naděnko,Blanko a Markétko – děkujeme- !!!!!!!!!!!!!!

 6. Danuše Majorová napsal:

  Už se těším na naši další společnou akci. Moc se mi to líbí.

 7. Železná Anna napsal:

  3. 2. v pondělí turnaj v šipkách. Držte palce Jablonci

 8. Železná Anna napsal:

  3.2. pondělí 9.30 hodin. Potřebujeme „šipkaře“, doplnit družstvo Jablonce, přijďte si zasoutěžit do Spolkového domu.

 9. […] 8. Další představujeme – Klub seniorů- Jablonec nad […]

Zanechat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *