Další představujeme

V našem městě pracuje pod vedením Mgr. Heleny Červené již 8 let Městský klub seniorů Mladá Boleslav. Za ta léta se dostal do povědomosti občanů města svojí prospěšnou činností na poli kulturním, sportovním i na jisté společenské úrovni. Dovolte mi, abych vás seznámila trochu blíže s činností tohoto klubu.

V začátcích se z 12ti zakládajících členů během krátké doby zvýšil jejich počet až na 80 stálých, věkového průměru 70 let . Členové se scházeli na schůzkách, kde pořádali besedy s významnými osobnostmi z oblasti kultury, sportu, se spisovateli i cestovateli, účastnili se výletů za poznáním blízkého i vzdálenějšího okolí, jezdili na exkurze do zajímavých podniků, pořádali zájezdy do divadel včetně pražských, instalovali výstavy k různým příležitostem. Tyto aktivity se staly základem života klubu a jeho pravidelných schůzek. Jejich počet se postupně zvyšoval.

Brzy po založení klubu vznikla z řad jeho členů skupina nadšenců – divadelní soubor, který má na svém kontě dnes již 4 celovečerní autorské hry z mladoboleslavského prostředí, jejichž autorkou je právě Mgr. H. Červená. Zanedlouho došlo i na výběr „tanečníků“ a tak vedle DIVADLA HEČ vznikla SENIORSKÁ KAPELA, která nabízí řadu kratších, k dnešnímu dni už 5 půlhodinových zábavných, převážně tanečních programů. Těmi zcela nezištně zpestřuje různé akce nejen seniorské. Součástí obou skupin je samostatná ženská pěvecká složka 4TRIO. Pořádáme též koncerty a komponované pořady pro širokou veřejnost. Na přiložených fotografiích je vše zdokumentováno.

K 5. výročí založení našeho seniorského divadla HEČ (v r. 2013) se nám podařilo za přispění Magistrátu MB a sponzorských darů vydat Kalendář fotografií – důkaz o naší činnosti. Ten nám všem – autorce, hercům i divákům – tyto krásné okamžiky stále připomíná. S tímto Kalendářem jsme se úspěšně zúčastnili soutěže o „Cenu Rady vlády pro seniory“ vyhlášené MPSV v r. 2013 a získali jsme krásné 2. místo.

V našem klubu je mnoho aktivních členů také na poli sportovním a turistickém. „Sportovní hry seniorů“ (v r. 2013 probíhal již 6. ročník) se staly „bitevním polem“ a výhry, v podobě zlatých pohárů, putují také do naší vitríny. Rovněž tak účastníci turistické „Seniorské 100“ bývají odměňováni za absolvování všech výletů a tudíž celých 100 km.

Na poli literárním pracuje náš klub též velmi intenzivně. V letošním roce byl vyhlášen další ročník (v pořadí již 8.) literární seniorské soutěže, tentokrát na téma „Dobrá rada nad zlato …“. Sborníky, které při této soutěži vznikají, jsou plné zajímavých zážitků a vzpomínek na mládí nejen našich členů. Slavnostní křest – to bývá příjemná hodinka zpestřená kulturním programem „z vlastní dílny“ naplněná zábavou i malým občerstvením. Této soutěže se mohou zúčastnit i senioři z široké veřejnosti. Vybrané příspěvky jsme natočili pro potřeby regionálního rozhlasu.

Náš Městský klub seniorů se již několik let účastní svými výrobky různých výstav a jarmarků, které pořádá Magistrát města MB a celostátně Výstaviště Lysá nad Labem při soutěži „Šikovné ruce našich seniorů – pro radost a potěšení“

Na závěr nutno zdůraznit, a z tohoto obecného stručného výčtu je patrné, že všechny roky činnosti našeho klubu jsou naplněny nezištnou prací seniorů nejen pro seniory, ale i pro širokou veřejnost a můžeme směle tvrdit, že je to práce velice záslužná. Práce, která přináší radost a povzbuzení nejen nám – aktérům, ale potvrzuje se, že můžeme být prospěšní i mnoha handicapovaným, kterým naše programy dávají příjemné rozptýlení.

Naši činnost ocenili též diváci na Slovensku v partnerském městě Pezinok. S úspěchem jsme tam předvedli naše „divadlo i kapelu“.

Na závěr už jen stručné pozvání: „Přijeďte – uvidíte, uslyšíte!

Že nezahálíme a že si nevymýšlím,

se sami přesvědčíte!“

 1. […] 16. Další představujeme – Městský klub seniorů Mladá Boleslav […]

 2. Eva Drahotová napsal:

  Městský klub seniorů z Mladé Boleslavi- super!!! Vše jsem viděla a slyšela několikrát a nejsem sama.

 3. ELIŠKA DRAHOTOVÁ napsal:

  JAK PSALA EVA DRAHOTOVÁ TAKY SE MI TO MOC LÍBILO UŽ SE TĚŠÍM NA DALŠÍ VYSTOUPENÍ.

 4. Tereza Moravcová napsal:

  Jsou úžasní a velmi inspirující!

 5. Jiří Šíma napsal:

  Divadelní soubor HEČ a kapela,vykračují životem zvesela. Jsme rádi,že naše
  město má tak aktivní seniory! … manželé Šímovi

 6. akrednov napsal:

  Škoda, že nemají webové stránky, kde by mohli ukázat ještě více.

 7. Martina Jonášová napsal:

  Znám celou řadu členů i členek klubu, takže mohu alespoň částečně posoudit jejich činnost. Jsou výjimeční, jsou aktivní, jsou plní nápadů a chutě scházet se, tvořit, vymýšlet, „pokecat si“, nacvičovat, navazovat přátelství. Viděla jsem několik vystoupení Seniorské kapely i Divadla Heč a vždy mně to zvedlo náladu. A to nejen mně, ale i dětem naší školy, kde klub vystupoval s písničkovým pásmem. Do ruky se mi dostaly i literární počiny některých členů – pochvala. Věřím, že jim to pošlape dál.

 8. […] 16. Další představujeme – Městský klub seniorů  – Mladá […]

 9. Ivana Matoušková napsal:

  Velmi dobře znám téměř všechnu činnost Městského klubu seniorů. Je obdivuhodné, co všechno tito „senioři“ dokážou, mladší ročníky by jim mohly závidět. Zdá se, že jejich energie je nekonečná a nevyčerpatelná:-)Držím jim palce do dalšího konání a šťastného naplňování (nejen jejich) života!

 10. Drahoslava Jiroutová napsal:

  Divadlo HEČ nezklame. Obdivuji nadšení, vitalitu, zpěv i kostýmy! Zítra prodám televizi, budu se dívat jenom na HEČ, heč!

 11. Josef Čáslavský napsal:

  Divadlo Heč A Kapela jsou prostě supr.

 12. Dáša Macháčková napsal:

  Je mi ctí a mám radost, že mohu být součástí všeho dění, které
  prožívám v Městském klubu seniorů. Velice to obohacuje můj
  život a těším se na každé setkání.

 13. Pavel Musil napsal:

  Viděl jsem několik vystoupení divadelního souboru klubu a bylo pro mě milým překvapením, na jak vysoké úrovni a s jakým entuziasmem jeho členové hrají. Přeji, aby jim to vydrželo!

 14. Marie Myskova napsal:

  Posílám svůj hlas Městskému klubu seniorů Mladá Boleslav. Nejsem členem, ale z povzdálí jeho činnost dlouhodobě pozoruji a zároveň obdivuji. Děkuji tímto všem, kteří tuto bohulibou činnost pro naši generaci vykonávají.

 15. Věra Macháčková napsal:

  Viděla jsem několik vašich představení a musím řict, že vás obdivuji. Máte to pěkně zpracované, je to veselé, vtipné a je vidět, že svého koníčka máte rádi.

 16. Daniela Hailichová napsal:

  Obdivuji vitalitu a nápaditost, nádherný zpěv a krásné herecké výkony na skvěle napsaný scénář.

 17. Jana Hálová napsal:

  Smekám klobouk před touto výbornou divadelní partou. Obdivuji jejich činnost, elán a nadšení.

 18. Marie Mazačová napsal:

  Posílám svůj hlas klubu seniorů z Mladé Boleslavi, velmi obdivuji energii všech členů klubu a oceňuji práci manželů Červených, kteří akce klubu organizují a vymýšlejí.

 19. Hynek Vorel napsal:

  Jsou čupr.

 20. Ivo Rašín napsal:

  Viděl jsem hodně ostatních divadelních klubů. Tento je opravdová jednička. Nadšení a entuziazmus je obdivuhodný. Velice oceňuji obětavost Červených v nadšení a „stržení“ ostatních do nadšené práce a rozdávání radosti dalším nejen seniorům, ale i ostatním generacím. Velice oceňuji práci klubu i v mezigeneračních vztazích, které tato činnost přináší.

Zanechat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *