Další představujeme

….. my budem zpívat

a budem se smát!!!

Těmito slovy končí hymna našeho seniorského pěveckého sboru Matylda a Tylda.

Zpívat písničky našeho mládí byl nápad, který jsem nějaký čas nosila v hlavě a po čase probírala se svými kamarádkami z Klubu Opera. V Komunitním středisku Kontakt, pod kterým klub působí, nám poskytli potřebné zázemí. Dali k dispozici zkušebnu, na koncerty zvukovou aparaturu a i klub Opera v rozjezdu pomohl – vzal si nad vznikajícím souborem patronát.

Pěvecký soubor seniorů vznikl v září roku 2012. Zájem byl hned z počátku veliký, senioři nemají zas tolik příležitostí si zazpívat. Neměli jsme sbormistra, a proto jsme využili ochotného gospelového sbormistra Petra Činčalu a několika gospel-seniorek a začali jsme zpívat. Prvního půlroku jsme se trochu trápili, byl Advent, zpívali jsme téměř výhradně koledy, ale na jaře už to šlo. Sbormistr Petr se nás ujal pouze na čas, v červnu 2014 odjíždí na několik let do Ameriky, a tak jsme se musely od něho rychle učit. Ani Hanka Nosková, ani já – jsme neměly dříve s vedením pěveckého souboru žádné zkušenosti, a tak jsme se musely učit na stará kolena dirigovat. Zpočátku jsme tápaly, ale najednou to šlo. Zjistili jsme, že všichni zpíváme s radostí, a že tu radost dokážeme i dávat dál. Naše první vystoupení bylo pod vánočním stromem ve velkém obchodním centru necelé tři měsíce po založení souboru. O naše vystoupení začal být postupem času zájem. Začali jsme jezdit se svým programem do Domů s pečovatelskou službou v Liberci a Jablonci nad Nisou, vystupovali jsme v seniorských klubech, na náměstí před libereckou radnicí, a dokonce jsme si troufli i zpívat v Obřadní síni liberecké radnice na adventním koncertě. Pár týdnů po založení, to bylo jen tak pár koled – jako hosté gospelového souboru, ale loni o Vánocích už jsme zpívali celý koncert sami. A byla nabitá nejen Obřadní síň, ale i ochozy.

Často se nás ptají, proč Matylda a Tylda? Matylda je podle známé australské lidové písně, ze které máme na míru ušitou hymnu. A naše Matyldy si přivedly manžely – muzikanty, a sbormistr přemluvil tatínka, tak to jsou Tyldové. Rýmuje se to a proč ne?

Je z nás báječná parta. Scházíme se každé pondělí po obědě, ale i mimo zkoušky, občas na výlet, do divadla i za jinou kulturou. Matyldy se s radostí zapojily do přípravy kostýmů. Kam přijdeme, všude nosíme písničky, dobrou náladu a úsměv. Pětadvacet Matyld a čtyři Tyldové.

Na našich koncertech zpívá obecenstvo povinně a rádo. Texty jim rozdáme, máme je pro všechny připravené. V tom nám velmi pomáhá Kontakt, kde si můžeme texty nakopírovat a připravit. Diváci zpívají s námi, a z radosti ze zpívání nám odpustí, když náhodou nějaká ta notička spadne pod stůl.

A aby bylo při vystoupeních na nás i hezké pokoukání, vyzdobily jsme si nádherně klobouky. Ty zpívají samy. Co? Sladké hlouposti

Už z hor zní zvon

Když jaro zaťuká

Agnus Dei

Země vzdálená

Co má být, má být

Valčíček …

a ještě mnoho dalších krásných písniček. My přicházíme zpívat s úsměvem a po koncertě odchází s úsměvem i naše obecenstvo. A to není málo…

 1. […] 8.2.2014Rubrika: Aktuality, Soutěž eurobabička, Soutěž senior klubů 17. Další představujeme – Klub seniorů Opera Liberec 16. Další představujeme – Městský klub seniorů […]

 2. Ryšánková Hana napsal:

  Všechny naše kluby v Kontaktu Liberec se těšíme na každé vystoupení
  naší seniorské skupiny a každé jejich vystoupení je plné.Sledujeme bedlivě
  jejich vystoupení,které je stále lepší a lepší.Netrpělivě čekáme na měsíc
  seniorů,kdy naše členky vystoupí a na podzimní a vánoční vystoupení a držíme palce. Členka klubu Opera Kontakt Liberec

 3. Hana Marsh napsal:

  great work

 4. […] 17. Další představujeme ……………  Zpívající klub Matylda a […]

 5. Hana Venglová napsal:

  Hezká činnost, která vám všem určitě dává velmi mnoho, zdraví přeje a palce drží Hanka.

 6. Jitka marxová napsal:

  strong

 7. lui napsal:

  prima

 8. lui napsal:

  pěkné

 9. Zdena Haertlová napsal:

  Zdraví vás senioři ze Světa seniorů a drží vám palce!!

Zanechat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *