Naděžda Preisslerová – Brno

Babičky na velikonoční akci – 7. soutěžní úkol
video zde :
Soutěžící mají za úkol vytvořit a nechat se natočit na video  v typické velikonoční situaci  se snahou o co možná nejakčnější záběr.

Maximální  délka  spotu  2 minuty.

Uzávěrka 7. soutěžního úkolu je do 21. dubna / pátek

Video posílejte na eurobabicka@seznam.cz a pokud Vás budou točit na mobil, nezapomeňte připomenout  / točit na šířku mobilu.

♦♦♦♦♦♦

6. soutěžní úkol :

ODPOVĚĎ NA TUTO OTÁZKU NENÍ VŮBEC JEDNODUCHÁ.

KDYŽ VEZMEME  SOUČASNÝ STAV NAŠÍ EKONOMIKY, KDY JE ROZKRADENA A ZPUSTOŠENA CELÁ NAŠE REPUBLIKA, DAŇOVÉ ÚNIKY ŠLY A JDOU DO MILIARD…PAK UŽ NÁS ZACHRAŇ JENOM BŮH !!!

„EET JE SYSTÉM DĚRAVÉHO HRNCE, KDY PO KAPKÁCH DO HRNCE KAPE, ALE DNO CHYBÍ.“

TÍMTO CHCI VYJÁDŘIT MYŠLENKU, ŽE  PŘÍNOS  EET DO STÁTNÍHO ROZPOČTU JE NAPROSTO MINIMÁLNÍ VE SROVNÁNÍ S OBROVSKÝMI ÚNIKY  PROSTŘEDNÍCTVÍM STÁTNÍCH ZAKÁZEK.

MŮJ NÁZOR JE TENTO:

1. TEN, KDO PRACOVAL POCTIVĚ, JEL PŘES POKLADNY HNED PO REVOLUCI, ODVÁDĚL DANĚ, BY NEMĚL MÍT S EET AŽ TAK VELKÝ PROBLÉM. ANO… INVESTICE DO PROGRAMU A AMINISTRATIVNÍ PRÁCE NAVÍC.

2. ALE JE PRAVDOU, ŽE STÁT PŘIŠEL ZA TA LÉTA O  MILIARDY, JAK U MENŠÍCH RESTAURACÍ A NEBO NAPŘ. RŮZNÝCH DRUHŮ „ MLM“..PRODEJE KOSMETIK, POTRAVINOVÝCH DOPLŇKŮ, ČISTÍCÍCH PROSTŘEDKŮ ATD., DÁLE PRODEJNÍ STÁNKY  S ODĚVY, BOTAMI, ELEKTRONIKOU, AJ.ZBOŽÍM, NEJMENOVANÝCH ZAHRANIČNÍCH OBČANŮ.

3. A TAKTO BYCHOM MOHLI POKRAČOVAT DÁL A DÁL.

4.  EET LIKVIDUJE DROBNÉ PODNIKATELE, NAPŘÍKLAD NA VENKOVĚ, KDY TRŽBY NEJSOU TAK VYSOKÉ, TAKÉ  PRODEJCE NA  FARMÁŘSKÝCH TRZÍCH, TRHY S DOMÁCÍMI PRODUKTY OVOCEM A ZELENINOU ATD.

5. CO MI NA EET NEJVÍCE VADÍ ? VADÍ MI TO, ŽE VŠICHNI,  NEVYJÍMAJE I VELKÉ POTRAVINOVÉ ŘETĚZCE, SE NA EET VYMLOUVAJÍ A ZDRAŽILI POTRAVINY, V RESTAURACÍCH JÍDLO, PITÍ  A VŮBEC VŠE. HLAVNĚ MI VADÍ, ŽE OBYČEJNÝ OBČAN, DŮCHODCI, SOCIÁLNĚ SLABÍ, MATKY SAMOŽIVITELKY, NA TO VŠECHNO DOPLÁCEJÍ.

6. BYL BY TO ASI DLOUHÝ ELABORÁT, ALE NEJSEM EKONOM, JEN OBYČEJNÝ DŮCHODCE J

CHCE SE MI ŘÍCI „ANO“…EET BY MOHLO BÝT PŘÍNOSEM, ALE NE NA ÚKOR DROBNÝCH PODNIKATELŮ, NA ÚKOR OBYČEJNÝCH LIDÍ. PŘEDSTAVA, ŽE SE MÁVNUTÍM KOUZELNÉHO PROUTKU (V TOMTO PŘÍPADĚ, NE ÚPLNĚ SMYSLUPLNÝM NAŘÍZENÍM)  RYCHLE VŠE ZMĚNÍ K LEPŠÍMU PO TOLIKA LETECH, JE PRO MNE  NEREÁLNÁ.


Ve všech vyspělých kulturních společnostech byli starší lidé uznáváni pro svoji moudrost a životní zkušenost. U nejlepších babiček České republiky to platí dvojnásobně.

Zde 6. soutěžní úkol : Bude  přínosem  pro ČR  zavedení EET a jakým ? Nebo opak je pravdou?

Odpověď zasílejte  na email : eurobabicka@seznam.cz –  nejpozději do  19. března  / neděle/


♦♦♦♦♦

5. soutěžní úkol :

Jelikož jste tým nejlepších babiček České republiky, naši partneři i s tím související široká veřejnost  očekávají, že předvedete ještě něco víc. Proto  soutěžní otázky pro Vás gradují.

Mediálním partnerem 5. úkolu je Rádio Český Impuls.

Nahrajte rozhlasový spot ( zvukovou  nahrávku )- upoutávku, na právě probíhající Super babičku desetiletí speciál ČR,  dle Vaší představy.

Maximální délka spotu je 30 sekund.

Zvukové spoty posílejte na  email eurobabicka@seznam.cz –  do  neděle 5. března.

♦♦♦♦

4.soutěžní úkol :

Odpovězte na 10 otázek a pošlete na email eurobabicka@seznam.cz

do 18.2. (sobota)

1.Savci : Savec, který nemá zuby?

DĚDA, KTERÝ ZTRATIL ZUBNÍ PROTÉZU

2.Rychlost : Co je to maximální rychlost?

KDYŽ JE PRŮJEM RYCHLEJŠÍ NEŽ BLESK

3.Průjem : Co je to maximální průjem?

NOŽENKY UTĚKAJTE, LEBO VÁS NALÍČÍM NA HNĚDO

4.Křížení : Co vznikne spářením světlušky a stonožky?

50 PÁRŮ REFLEXNÍCH BOT☺

5.Fotogeneze : Jak se dá pomocí vody získat světlo?

UMYJEME OKNA

6.Slivovice : Víte, jaký je rozdíl mezi ženou a slivovicí?

ŽÁDNÝ, OBĚ PŘI DOSTATEČNÉM MNOŽSTVÍ ZAHŘEJÍ

7.Eskymácké starosti :Jak pozná Eskymák, že zamrzl vzduch?

KDYŽ SE MU PŘI ČŮRÁNÍ TVOŘÍ LEDOPÁD

8.Děti – naše radost : Proč budujeme pro naše děti socialismus?

ABY VĚDĚLI, JAK SE DÁ BEZ MOBILŮ A TABLETŮ STÁT VE 100 METROVÉ FRONTĚ NA BANÁNY

9.O psychologii blech : Kdy je blecha nejvíc naštvaná?

KDYŽ OMYLEM VLEZE DO UMĚLÉHO KOŽICHU

10.O vyhazování : Když to vyhodíš do vzduchu, je to nic. Když to dopadne, je to tisícovka. Co to je?

ZEBY TISÍCOVKA ?

♦♦♦

3. soutěžní úkol :

Vezou Vám nadměrnou zásilku, kterou s určitostí víte, že jste neobjednaly, ale telefonát od kurýra jasně sděluje, že zásilka je již na cestě. To byl nečekaný, v pořadí již třetí úkol pro babičky. Jak se s ním popraly  si poslechněte  po prokliknutí telefonu. Spustí se zvukový záznam (předem nepřipraveného) hovoru.

♦ ♦

2. soutěžní úkol :

BYL KRÁSNÝ SRPNOVÝ PODVEČER. BABIČKA S BARUNKOU A JENÍKEM, MILOVANÝMI VNOUČATY, SEDĚLA NA LAVIČCE POD JABLONÍ, KDE PRÁVĚ DOZRÁVALA ČERVENÁ JABLÍČKA. BABIČKA VYPRÁVĚLA VNOUČATŮM O KRÁSNÉ PANÍ KNĚŽNĚ A BARUNKA TIŠE NASLOUCHALA. JENÍK S TALÍŘKEM ČERSTVĚ UPEČENÝCH VOŇAVÝCH BUCHET HLEDĚL UPŘENĚ NA HRAJÍCÍ SE PSY, SULTÁNA A TYRLA A OBÁVAL SE, ŽE PSI UCÍTÍ VŮNI A VRHNOU SE MU NA BUCHTY.  PŘI TOM JEDNÍM OUŠKEM POSLOUCHAL BABIČČINO VYPRÁVĚNÍ. DĚTI MILOVALY KRÁSNÉ DNY S BABIČKOU. BYLA TO LASKAVÁ, USMĚVAVÁ ŽENA, VELMI ZKUŠENÁ  I CHYTRÁ A UMĚLA POUTAVĚ POVÍDAT.POMALU SE ZAČALO STMÍVAT A NASTAL ČAS JÍT SPÁT.


Ztvárněte  vizuálně svojí osobou postavu ,, Babičky“  z knihy od Boženy Němcové a to dle Vaší  představy.

Fotografii se stručným komentářem pošlete do 5. února v příloze na eurobabicka@seznam.cz

1. soutěžní úkol : 1. Zdeňka Vítková napsal:

  S Naďou jsem se setkala jen jednou u nás na náměstí,kde se se mnou ochotně vyfotila.Z krátkého rozhovoru jsem vycítila , že je to dáma, nad věcí, velmi empatická, pozitivně smýšlející v každé situaci.A na FB její příspěvky srší optimismem, je samý vtip a z fotografiích je vidět, že má kolem sebe samé dobré přátele, neustále s úsměvem na rtech a pokaždé v jiném klobouku.Věřím, že svou fantazií všechny překvapí a pobaví.Proto jí fandím a držím palečky nejen proto, že je z Moravy,neboť Morava vždy soutěž babiček jistí !!Tak vesele do toho Naděnko, máš na to ! Zdeňka Vítková Židlochovice

 2. Milena Drozdová napsal:

  S Naděnkou jsem se seznámila na scuku hantecklanu…je to suprová, veselá a kamarádská paní, která si umí udělat srandu sama ze sebe…. je moc hodná, milá a obětavá…. když onkologicky nemocná kamarádka potřebovala pomoc, zorganizovala ochotně na Šelepce program a našla sponzory…. vypomáhá kde je potřeba…myslím si, že právě ona by měla vyhrát…

 3. Jana Křížová napsal:

  Mám to štěstí Naděnku znát osobně.Je to nejen krásná žena,ale taky krásný člověk-má úžasnou povahu,na dnešní dobu zázrak,je vždycky milá,vtipná a ochotná pomoci lidem kolem sebe.Svojí energií strčí do kapsy i lidi o spoustu let mladší a její kostýmy na akcích Fan Clubu Brněnského Hantecu jsou legendární.Velmi bych jí přála vítězství,protože je to žena,která může být vzorem spoustě dalších nejen v aktivním způsobu života,ale také v tom,že se dá žít bez typického českého skuhrání a nadávaní na dobu a lidi a místo toho bavit všechny kolem svými vtipy.

 4. Richard Preissler napsal:

  Nase nejlepsi maminka a babicka Nadenka-)))))) co jsme se spolu v zivote nasmali a nadelali ptakovin!!! I muj syn od malicka kdyz se reklo: jedes k babicce, propukl v huronsky jasot a krik a jeho jupiii a huraaa o necem svedci. Deti jsou bezelstne a nepretvaruji se. Jaky to plac kdyz se od babicky odjizdi!!! A nejen kvuli vybornemu jidlu!!! Mezinarodni kuchyne, leta zkusenosti z pohostinstvi a uceni se od samotneho mistra – prababicky Zofinky udelalo sve!!! Takze plno lasky, nehy, vynikajici kuchyne a spousta srandy, to je nase maminka a babicka Nadenka. No a abych nezapomnel, tak jak ta dokaze jeste ted radit na diskotece do sesti do rana!!!! O dvacelet let mladsi by zavideli!!!! Takze mas nas hlas zlato-)))) Mame Te radi. Richard & Richard Jr. ❤️❤️❤️

 5. Majka Wolfová napsal:

  Jsem přesvědčena, že nikdo na světě nedokáže předvést pandu jako Naďa :-)Ať se ti Nadi v soutěží daří! 🙂 (já vím, že bude, bo s takovým nebezpečným smyslem pro humor to ani jinak nejde 🙂 )

 6. Dagmar Syslová napsal:

  Potkala jsem v životě kamarádku Naděnku a nechám si jí napořád. Vstoupila do mého života jako uragán, plná síly, energie a lásky. Zažila vzestupy, ale i pády, radosti a smutky, přesto dokáže se smát, radovat a milovat svoji rodinu, dala by za ně i svůj život. My kamarádí jí obdivujeme a smekáme, za její humor a oddanost. Je ochotná pomáhat, když někdo pomoc potřebuje. Myslím, že na její vystoupení nikdo nikdy nezapomene, Naděnko mám tě ráda z celého srdce, ale ty to víš..

 7. Duchoň Oldřich napsal:

  Jsem rád , že tuhle „babku“ znám.

 8. Olga Rácová napsal:

  Naděnka je supr babča, nezkazí žádnou legraci, dokáže být vtipná a klidně si ze sebe udělá legrci. Je prostě božííííí. Jsem moc ráda, že jsem jí poznala a doufám, že se spolu ještě hodně nasmějeme!

 9. Ivana Schwarzová napsal:

  Naděnku znám osobně. Ano měla jsem to štěstí,že mi ji osud přivedl do cesty.Je to úžasná osůbka, se srdíčkem na dlani,která v každé situaci vyslechne, poradí, podpoří, povzbudí,pobaví a rozesměje.Je to takový ten anděl a sluníčko v jednom.Naděnko moc držím pěstičky a zústaň takovà jaká jsi.Zústaň prostě svá.

 10. Petr Novotný napsal:

  Myslím, že není třeba dlouhých komentářů…
  Úžasný člověk sršící neuvěřitelnou, nevyčerpatelnou životní energií. Na straně jedné zábavná, v dobrém slova smyslu praštěná, nepokazí žádnou legraci. Na straně druhé starostlivá, s laskavým srdcem na správném místě, připravená kdykoliv nezištně pomoci druhým. Milující maminka, babička a bezvadná kamarádka k nezaplacení. To je Naděnka.. Nadi, moc si vážím Tvého přátelství..

 11. Honza Hlaváček napsal:

  Naďa je betelná koc s velkó hercnó a nepokazí žádné lochec. Jasná jednička sótěže vo néjláčovéjší oldmutru! 🙂

 12. Milan Bláža Blaškovič napsal:

  Jo,jo Naďa Panda Preisslerová je super ženská.

 13. Amálie Mrkosová napsal:

  Naděnka je pozitivní, krásná dáma sršící energií, bláznivými nápady, ale zároveň má reálný pohled na svět, když se děje bezpráví. Jasná jednička 🙂

 14. Naďa Robotková napsal:

  „Babička“ Naděnka,je dáma co má šarm, vždy usměvavá, vitální a starostlivá. Všichni ji přejeme jen to krásné v životě, protože si to zaslouží. Rozdává lásku a pohodu, nejen v rodině. Hodně štěstí v soutěži 🙂

 15. Hana Horáková napsal:

  Naďěnka ….prostě senzační, bezvadná ženská…Moje srdcová záležitost..!!Kamarádka jakou mi můžou všichni závidět…Jsem opravdu šťastnà , že jsem ji poznala…Seznàmily jsme se na fb ve skupině Fanclubu Brněnskÿho hantecu..Chystali jsme se na scuka a Naďa mi poslala fotku jak byla někde za čarodějnici…v ten moment jsem věděla že je to moje krevní skupina…:-).

 16. Iva Baná napsal:

  Jsem moc ráda, že jsem Naďku potkala na silvestrovském pobytu, kde jsme se
  všichni výborně vyblbli a navázali nová přátelství. Je plná pozitivní energie a smyslu pro humor.Těším se na setkání Nadi!

 17. Martin Olbrich napsal:

  Naďěnka je úžasný člověk,žena s úsměvem na tváři a pohledem hřejivým.Bezedná studnice pozitivní energie. Jako babička je třída a jako eurobabička je vítěz přejí Martin a Kateřina

 18. Eliška Lantová napsal:

  Nadi, vše výše psané je pravda pravdoucí, držím palce. Kus Tebe tu na šumpersku zůstalo. 🙂

 19. Iva Hodková napsal:

  Naďa je skvělá. Držím palce aby vyhrála, protože její humor a optimismus, elán do života je jedinečný.

 20. Alena Zerrichová napsal:

  Naďa je skvělá,veselá,prostě super,,,proto jí přeji výhru..

 21. Květoslava Kudličková napsal:

  Naďa je super koc, moooc jí fandím 🙂

 22. Jana napsal:

  Byt ditetem tak jinou babicku nechci!

 23. Tomáš napsal:

  Nejlepší babička

 24. Hana Horáková napsal:

  Naděnka musí vyhrát! Ona je fakt prostě správná..
  Spravedlivá, hodná…přátelská…veselá, a taky krásná a sexy…moc jí přeji aby vyhrála

 25. Hana Horáková napsal:

  Jee Nadi, ten Tvůj telefonát!!:-) Já bych mu dala takovou čočkubže by to museloli celý vypìpat..:-) znáš mě 🙂 jsi skvělá !!

 26. Monika napsal:

  Naděnka úžasný človíček s velkým srdíčkem Mtr..

 27. Eva Mrázková napsal:

  Nadi,jsi babička jednička.

 28. Vlaďka Nezdařilová napsal:

  Paní Naďa je nádherná sympatická dáma

 29. Marie Novotná napsal:

  Naďa je velmi příjemná, veselá, zodpovědná babička, která nezkazí žádnou legraci, ba naopak ji ještě dokáže podpořit!!! Je podnikavá, akční s příkladným charakterem ! Je schopna pomoct každému,kdo to potřebuje.Za tyto vlastnosti, bych jí moc přála výhru !!!!!!!

 30. Naďa Preisslerová napsal:

  VŠEM, KDO MI TADY TADY TAK KRÁSNĚ PÍŠÍ, SRDEČNĚ DĚKUJI…TAKY VÁS MÁM RÁDA 🙂

 31. Honza Žanek Kasimir napsal:

  Naděnka je užasný člověk,prostě naše sluníčko.

 32. Daniela Danielová napsal:

  Naděnka je vždy dobře naladěná, je akční, ve společnosti velmi oblíbená,umí výborně vařit a péct a je velmi dobrá řidička, no zkrátka prima babička.

 33. JiříkTK napsal:

  Naďa je betelná koc ze Štatlu, držim jé kolky 🙂

 34. Oldřich Beneš napsal:

  Naďa není jen super babička, ale i prima kamarádka. Má obdivuhodný smysl pro humor a má neutuchající podnikatelský elán. S ní se člověk nasměje, nikdy se nenudí a „furt se něco děje“…

 35. Martin "Růža" Hodek napsal:

  Pando,držíme palce!

 36. Karel Foso Mladý napsal:

  Je betálná.

 37. Milan Blaža Blaškovič napsal:

  Pando, seš super koc, ty to vyhraješ 🙂

 38. Eliška Lantová napsal:

  Ahoj Nadi, díky za meil a to Ti moc preji. Spoustu dobrých přátel a stále dobrou náladu. Taky se na Tebe těším. Se svým potenciálem by jsi mohla kandidovat i na prezidentku ČR. Přeji Ti hlavně pevné zdraví a chuť na další ptákoviny. 🙂

 39. Naďa Preisslerová napsal:

  MILÉ SOUTĚŽÍCÍ BABIČKY….MUSÍM VŠEM VYSVĚTLIT HLASOVÁNÍ V ANKETĚ…MUSELA JSEM JEDNÉ Z NÁS ODPOVĚDĚT, PROTO VÁM POSÍLÁM MOJI ODPOVĚD NEJMENOVANÉ A NECHCI ZDE PŮSOBIT ŽÁDNÉ PROBLÉMY. JEN BY JSTE MĚLY VĚDĚT, ŽE NEJSEM PODVODNÍK, I KDYŽ TO TAK VYPADAT MŮŽE :))))))KDO MNE TROCHU ZNÁ, NIKDY NEVYTVÁŘÍM HUSTOU ATMOSFÉRU A NIKOHO JSEM NIKDY NEOSOČOVALA A SOUTĚŽ BABIČKU JSEM VŽDY BRALA S VELKÝM NADHLEDEM A HUMOREM A VÁŽÍM SI VÁS VŠECH, CO JSTE ZA TA LÉTA DOKÁZALY….MOJE VELKÁ POKLONA. NIKDY MI NEŠLO O VÍTĚZSTVÍ…TAK 🙂
  …..VÍM, ŽE NARÁŽÍŠ NA MNĚ, ALE JSI BOHUŽEL NA OMYLU S TÍM PODVODEM  JÁ SE NEZLOBÍM, PROTOŽE VŠECHNO JE JEN HRA. CHCI TI JEN VYSVĚTLIT, JAK TO VLASTNĚ JE, ABY SIS NEDĚLALA ZBYTEČNÉ VRÁSKY. JSEM ČLENKOU FAN CLUBU BRNĚNSKÉHO HANTECU, KTERÝ MÁ CCA KOLEM 4000 ČLENŮ. NE VŠICHNI HLASUJÍ, JEN ČÁST, A TO JE ASI PÁR STOVEK A KAŽDÝ Z NICH, JSOU MÍ VELMI DOBŘÍ PŘÁTELÉ A TAK V PODSTATĚ NEBOJUJÍ ANI TAK ZA MNĚ, JAKO ZA BRNO…TUŠILA JSEM, ŽE NĚCO TAKOVÉHO PŘÍJDE…A VŮBEC SI NEMYSLÍM, ŽE JSEM HVĚZDA…A NAKONEC STEJNĚ VŠE DOPADNE JINAK , NEŽ SI NĚKTEŘÍ MYSLÍ…TAKŽE SE, POVZNES NAD HROU A KAŽDÁ Z NÁS BUDEME MÍT PŘÍLEŽITOST UKÁZAT CO V NÁS JE. HRA JE HRA A ŽÁDNÁ NEVRAŽIVOST JI NEMŮŽE ZKAZIT. JEŠTĚ PODOTÝKÁM, ŽE JSEM SI NEKOUPILA ŽÁDNÝ MONITORING, ANI HACKARSKOU FIRMU    …ber to s humorem ,držím Ti palce, jako všem ostatním soutěžícím babičkám  Naďa…

 40. omiros kyriakidis napsal:

  🙂 „Babička“ Naděnka,je dáma co má šarm, vždy usměvavá, vitální a starostlivá. Všichni ji přejeme jen to krásné v životě, protože si to zaslouží. Rozdává lásku a pohodu, nejen v rodině. Hodně štěstí v soutěži 🙂

 41. Věra Pařízková napsal:

  S Naďou se znám osobně, mám ji ráda, je to vzácný člověk se sociálním cítěním, s úžasným smyslem pro humor… všechno, co už je psáno přede mnou je pravda, za tím si stojím ! Taky je pravda, že FAN CLUBU BRNĚNSKÉHO HANTECU má dnes 4 671 členů, tam naše Naďa patří, je nepřehlédnutelná, pro svoji povahu velice oblíbená a kdyby nás ještě nekrotila, tak těch hlasů bude možná jednou tolik.
  Nadi, výhru si určitě zasloužíš, všichni Ti držíme pěsti !

 42. Vencl napsal:

  Naďo bomba. Podtrženo, vše je pravda jak Píšete. Naprostý souhlas!!!

 43. Zdeněk napsal:

  Ano, zde odpověděl člověk, který přemýšlí a také o tom něco ví.
  „EET JE SYSTÉM DĚRAVÉHO HRNCE, KDY PO KAPKÁCH DO HRNCE KAPE, ALE DNO CHYBÍ.“

 44. Naďa Preisslerová napsal:

  VENCL a ZDENĚK ..DĚKUJI 🙂

Zanechat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *