Většina z nás…

Novinky cz

Eurobabička již od roku 2006 pořádá soutěžní akce pro seniory

Eurobabička z.s. již od roku 2006 pořádá soutěžní akce pro seniory.

Většina z nás po odchodu do důchodu prožila ty zvláštní pocity, jakési prázdnoty a osamělosti, související s odchodem ze zaměstnání. Vzdát se své milované a společensky ceněné práce.

Eurobabička často zaplnila toto prázdné místo a probudila touhu po změně. Zatoužíme se opět hezky obléci, učesat a upravit se  touhu uhájit si prostor pro sebe, chuť poznat se s jinými aktivními a veselými babičkami, které si i ve svém věku dokáží vychutnat život. Ale přitom nesmíme zapomínat, že zvláště lidé se zdravotním postižením to mají vše těžší a proto potřebují více pomoci a porozumění.

Protože se blíží čas Vánoc, čas klidu a pohody, lidé by na sebe měli být milejší, ohleduplnější, tak Eurobabička z.s. chtěla udělat někomu radost.

Navštívili jsme spolek zdravotně znevýhodněných občanů, jehož předsedkyní je paní Angelika Rafaeli a to již sedmým rokem.

Spolek má přesný název Sante Jaroměř, spolek zdravotně znevýhodněných občanů a jejich přátel.

Spolek čítá 120 členů a dalšími členy jsou i lidé z východních, západních i severních Čech. Pořádají v průměru patnáct akcí do roka. Z toho již čtvrtý ročník týdenního ozdravného pobytu v Jánských Lázních – Sola Fide, kde učí pozitivnímu myšlení. Snaží se lidem ukázat, že život ve stáří nekončí, nýbrž začíná. Přeje si, aby lidé u nich našli přátelé, aby poznali nějaké zážitky, mohli se od srdce zasmát a zvednout se z pohodlných křesel domova a věnovat se nějaké aktivitě.

Paní Angelika Rafaeli připravila pro členy spolku soutěž o třech disciplínách. Kdo jen trochu mohl tak soutěžil. Přidali se i anekdoty a tak nechyběla ani legrace. Vázali uzlíky, rybářským náčiním se lovil speciální předmět a také se tančilo.

Užili jsme všichni krásný večer naplněný dobrým pocitem s přátelské a povzbudivé atmosféry. Vítězkou se stala paní Monika Bilková, která si odnesla krásnou cenu, relaxační pobyt v Lázních Velichovky, kterou osobně věnovala i předala za Eurobabička z.s. manažerka projektu paní Vlaďka Tauchmanová.
  1. Zdeňka Vítková napsal:

    Jsem ráda, že cena přišla do správných rukou, blahopřeji

Zanechat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *