Obálka 10 – Božena Bušková

Hodnocení báseň :     

Pracovní cesta : doručeno 23.3. 2021, 11:37

Paní  Boženo, vybrala jste si vděčné pohádkové téma. Abychom mohli pozitivně hodnotit Vaši snahu, je třeba abyste ještě doplnila několik podrobností.

Důvod a dosažený přínos pracovní cesty a Vaše úloha v příběhu.

Odpověď :

Tato pracovní cesta  v naší oblasti Křivoklátsko byla pro mě velkým přínosem. Konečně v lese, kde se můžeme zhluboka nadechnout a také je možná nějaká ta sportovní aktivita. Miluju chodit po lese a vnímat tu nádheru, cítit vůni dřeva, praskání  větviček pod nohama a vypustit všechny myšlenky. Ještě když najdete Jeníčka  a Mařenku a vše dobře dopadne no není to nádhera. Vždyť po těžkém prodělání současné nemoci to je prostě zázrak, jako  když se znovu narodíte. Doufejme, že  se brzy uskuteční další pracovní cesta pro nás pro všechny a je úplně jedno kde to bude.


………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………….

Hlášení z pracovní cesty

Jeníček a Mařenka se ztratili v lese. Nejdříve hledali světýlko a chaloupku. Ale nakonec hledali a volali tu svoji jistotu. Mamí mamí mamí. Vždyť to je to nejcenější co potřebují. A jak to celé dopadlo.  Samozřejmě Hlášení z pracovní cesty, jako v každé pohádce se šťastným koncem. Mamí si ty svoje berušky našla a bylo po pláči.


Odkaz na video :

https://youtu.be/sxaxc_7oBeE


Vaším úkolem je pokračovat ve videu a poděkovat svými slovy zdravotníkům a také všem složkám integrovaného záchranného systému. Za jejich nasazení a práci v těchto dnech.


Můžete se natočit sami na selfie a video poslat, co nejrychleji vám to půjde, na eurobabicka@seznam.cz  – přes –  ulozto.cz – zdarma, messenger, nebo WhatsApp…atd.3. Úloha od redakce pro Boženu :

Prohlédněte si pozorně fotografii na hlavním rotujícím banneru /označenou 3. úloha od redakce/.

Máte za úkol vytvořit k této fotografii reportážní článek do novin.

redakce EB


Odpověď :

Sledujeme, jak pan Adam a paní Eva na okamžik se zastavili z běžného shonu v nádherné přírodě. Sledují v dáli budovu a jedno okénko ,kde se právě dere na svět miminko ,nový človíček, vnoučátko. Pozastavili se  v   čisté přírodě a čekají na ten velký zázrak přírody. Paní Eva se už nemůže dočkat, až se stane babičkou, možná dokonce i EUROBABIČKOU  a pan Adam třeba GENTLEMANEM roku.

Vaše redaktorka Božena Bušková
2. Úloha od redakce pro Boženu :

Pokud to pandemie dovolí, uspořádáme pyžamový ples s vyhlášením nejlepšího kostýmu.

Můžete se těšit na žívou hudbu, panák pro účastníky v pyžamu zdarma.

Nafoťte se a pošlete foto, na eurobabicka@seznam.cz , v jakém kostýmu byste se zúčastnila, případně i Váš  doprovod.

redakce EB

Odpověď : 

Zasílám foto, ples může začít. Božena Bušková1. otázka  redakce pro Boženu :

Česká televize nám nabídla role do TV inscenace pro vás  Eurobabičky.

Pracovní názvev inscenace ,, Dvanáct měsíců s Eurobabičkou.“

Otázka zní : Jaká role by Vám vyhovovala ?

redakce EB

Odpověď :

Odpověď: Dvanáct měsíců s Eurobabičkou .Je to přesně  tak ,jako když se vyvíjí dítě. Chvilku trvá, než s ním začne být legrace. Ale pak si vydrží hrát, zpívat i tancovat dlouhá léta. A proto by se mi líbila optimistická role plná nových výzev i když  dobře vím, že nikdy bez pádů a bolístek to nejde. Hlavně nesedět, nestát na stejném místě.
Božena Bušková


1. otázka pro Boženku :

Boženku Buškovou bych ráda viděla a ráda bych si s ní zazpívala.

A otázka pro ni : Jakou písničkou bys zahnala covid od vašeho domu.?

Zdraví

Eliška Volmutová

Odpověď :

Odpověď :  Eliško,  já bych si nejraději zazpívala s Vámi se všemi pohromadě a pak by bylo úplně jedno jaká by to byla píseň, ale věřím, že se to určitě zase někdy povede.

Božena Bušková


2. otázka pro Boženku :

Ráda se uvidím s Boženkou Bůškovou.

Ahoj Boženko, zajímalo by mně, jestli stále s manželem „muzicírujete?“

Pa Renáta Hlobilová.

Odpověď :

Renátko, s manželem samozřejmě stále zpíváme a hrajeme na dobrou notu, ale v této době jen v kruhu rodin, s našimi 5 vnoučátky. Ale určitě se nám povede celý sbor eurobabiček a to bude pěkná legrace.

Božena Bušková


3. otázka pro Boženku :

Boženko moc tě zdravím a vzpomínám, jak bylo fajn v soutěžích EB.

Dovoluji si, položit Ti tuto otázku :
Chtěla bys zazpívat a zatančit křovákům v Amazonii a jaký repertoár bys zvolila ?
Eliška Lantová

Odpověď :
Eliško ,mě je opravdu jedno komu zatančím, hlavně aby byla dobrá nálada pro všechny a hlavně na pohodu . Moc se těším až si zase všichni zakřepčíme a samozřejmě Tauchmanovi vezmeme dokola. Moc se všichni opatrujte a s humorem  všechno zvládneme.
Božena B.

4. otázka pro Boženku :

Kterou písničku by jsi vybrala – aby nejvíce charakterizovala tuto dobu? Pokud v širokém rejstříku nenajdeš, uvažuješ o vlastní skladbě?

Alena Plšková

Odpověď :

Odpověď:    Alenko, mojí  oblíbenou písní je Život je jen náhoda, myslím si, že se hodí samozřejmě i do dnešní  doby.
Je to stará píseň, ale stále pravdivá. Tak  co nového vymýšlet. Doufám, že si ji brzy zazpíváme všichni.
Božena Bušková  1. Božena napsal:

    Moc Vás všechny zdravím já bych si nejraději zazpívala s Vámi se všemi pohromadě a pak by bylo úplně jedno jaká by to byla píseň, ale věřím, že se to určitě zase někdy povede. S manželem Renátko samozřejmě stále zpíváme a hrajeme na dobrou notu, ale v této době jen v kruhu rodin. s našimi pěti vnoučátky. Renátko mě je opravdu jedno komu zatančím, hlavně aby byla dobrá nálada pro všechny a hlavně na pohodu. Moc se těším až si zase všichni zakřepčíme a samozřejmě Tauchmanovi vezmeme dokola. Moc se všichni opatrujte a s humorem to všechno zvládneme Božena

  2. jitka napsal:

    Boženko,
    všimla jsem si fota i otázek na Vás, že máte ráda muziku. Tedy společná řeč.
    V mládí jsem tančila folklór, mám i kroj. Nyní poslouchám a navštěvuji koncerty TV Šlágr. Má oblíbená píseň sv. Anna od Josefa Zocha. S pozdravem Jitka

Zanechat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *