Obálka 11 – Květa Kohoutková

Hodnocení báseň :

Pracovní cesta : doručeno 25.3. 2021, 8:58

Jaký účel měla Vaše pracovní cesta a kým jste byla vyslána?

Odpověď :

Jsem moderátorka pořadu „ Taneční pro pokročilé“ v olomouckém rozhlase, který se vysílá 1x týdně.Vedení Českého rozhlasu Olomouc mě vyslalo na seminář knihovníků Severomoravského kraje, které se konalo u příležitosti 100. Výročí založení Městské knihovny v Lipníku, abych natočila reportáž do svého středečního vysílání a seznámila posluchače tak i s historii téhož města.


……………………………………………………………………………………………………………………………………………………………….

Popis pracovní cesty.
Proč nespojit příjemné s užitečným
Pracovní cesta mě zastihla uprostřed nečekané pandemie. Zákaz vycházení a setkávání se s rodinou a přáteli, zasáhl každého z nás. Je to situace, se kterou jsme se všichni museli poprat. Jediné, co nám zůstalo, byly vycházky do přírody a domácí aktivity. Město Lipník nad Bečvou, kde se konal dvoudenní seminář pracovníků knihoven Severomoravského kraje, je součástí Moravské Brány. Nově zbudovaná Cyklostezka kolem řeky Bečvy, přímo láká nejen k procházkám, ale také k vyjížďkám na kolech a kolečkových bruslích. Nedaleký rybník s příznačným jménem „ Jadran“, zas ke koupání a otužování a na dohled hrad Helfštýn je stejně tak příslibem pěkné procházky lesem s dávně zapomenutou historií. Město, se pyšní dvěma kostely, Klášterem a Zámeckým parkem se Střešní zahradou a nově sbudovanou Konírnou, kde se konají výstavy, svatby a láká tak i návštěvníky k příjemnému posezení v malé útulné kavárně s venkovní obsluhou. Město má také velmi pěkné historické jádro obklopené hradbami s dominantní historickou Zvonicí. Nově zbudované kulturní středisko ECHO, zve návštěvníky zas ke společenskému životu. K příjemnému odpočinku zve návštěvníky i malý, leč velmi útulný, Penzion u Grygarů který má v nabídce bohatý welnes program. Každý, kdo do tohoto města zavítá, si přijde na své. Myslím si, že pracovní cesta byla právě takovou příležitostí a věřím, že jakmile se vše vrátí do normálu, tak se zase do tohoto města vrátím, ale tentokrát bez roušky a se svou rodinou a budu zas volně žít a dýchat.


Odkaz na video :

https://youtu.be/sxaxc_7oBeE

Vaším úkolem je pokračovat ve videu a poděkovat svými slovy zdravotníkům a také všem složkám integrovaného záchranného systému. Za jejich nasazení a práci v těchto dnech.


Můžete se natočit sami na selfie a video poslat, co nejrychleji vám to půjde, na eurobabicka@seznam.cz  – přes –  ulozto.cz – zdarma, messenger, nebo WhatsApp…atd.3. Úloha od redakce pro Květu :

Prohlédněte si pozorně fotografii na hlavním rotujícím banneru /označenou 3. úloha od redakce/.

Máte za úkol vytvořit k této fotografii reportážní článek do novin.

redakce EB

Odpověď :

reportáž

Doba, ve které se momentálně nacházíme, není vůbec příznivá pro cestování, přesto spousta z nás si občas najde tuto dobu obejít. Včera odpoledne jsme se s manželem vyrazili do přírody, tak jako každý den, když se dá. Sluníčko hřálo a ve sněhu se z krystalek tvořily hvězdičky, které odrážely třpytivé světlo. V dáli se zvedaly kopce hor, na řece plavaly kačeny a labutě. Ideální procházka sněhovou přírodou spojenou s otužováním. Navzdory všem opatřením, to byl nádherný den, který umocnilo setkání s přáteli. Potkali jsme manžele Vlaďku a Vladimíra Tauchmanovy a věřte, nebo ne, ani roušky nám nezabránily v družném rozhovoru. Dozvěděli jsme se mimo jiné, že chystají další ročník soutěže Eurobabičky , tentokrát je to nominace pod názvem „ CENA ŘEDITELE EUROBABIČKY“. Pevně doufáme, že se setkání dam v pokročilém věku uskuteční. Věříme tomu a přejeme všem zúčastněným dámám hodně radosti, štěstí a hlavně , v poslední době tolik příznačné zdravíííí….a manželům Tauchmanovým přejeme ještě hodně takovýchto setkání.

Rozešli jsme se každý svým směrem a slíbili si, že se potkáme v lepších časech.

redaktorka  Květa Kohoutková


2. Úloha od redakce pro Květu:

Pokud to pandemie dovolí, uspořádáme pyžamový ples s vyhlášením nejlepšího kostýmu.

Můžete se těšit na žívou hudbu, panák pro účastníky v pyžamu zdarma.

Nafoťte se a pošlete foto, na eurobabicka@seznam.cz , v jakém kostýmu byste se zúčastnila, případně i Váš  doprovod.

redakce EB

Odpověď : 

Přiznám se, že jste mi nasadili brouka do hlavy. Nemám noční košili, kterou bych se mohla prezentovat na plesu, ba ani pěkné pyžamo, protože v něm nespím, ale mám pohodlné domácí oblečení do kterého bych se oblékla a budu doufat, že to nikoho neurazí.Také si nemohu vzít sebou partnera, protože manžel tanci neholduje. Je sportovec tělem i duší, ale věřím, že se nějaký ten cizí princ najde.  Těším se na legraci a zábavu, protože ten, kdo si hraje, nezlobí.1. otázka  redakce pro Květu :

Česká televize nám nabídla role do TV inscenace pro vás  Eurobabičky.

Pracovní názvev inscenace ,, Dvanáct měsíců s Eurobabičkou.“

Otázka zní : Jaká role by Vám vyhovovala ?

redakce EB

Odpověď : 

Každý měsíc má své neopakovatelné kouzlo. Vybrat si jen jeden, bylo by ne fér. Vybrala bych si všechna roční období.

Přála bych si roli kouzelné babičky, která si může kouzelnou hůlkou vyčarovat všechno na světě. Na jaře bych se věnovala turistice a památkám, v létě bych brázdila naše přehrady a řeky. V prázdniny  bych pozvala celou rodinu na cestu lodí kolem světa. Na podzim bych obdivovala kouzelnou přírodu, jezdila na kole, rejdila na bruslích a běhala.  V zimě bych sáňkovala, bobovala a s vnoučaty dělala šílenosti ve sněhu… a tak bych si postupně plnila všechna přání. A ze všeho nejvíc bych si přála zdraví a vrátit se v čase…

Srdečně zdravím

Květa Kohoutková

1. otázka pro Květu :

V soutěži „Elegantní dáma – 80 let“ bude probíhat jedna z disciplín : Promenáda v plavkách. Květuško, půjdeš do toho a proč ?

Moc na tebe myslím…, vzpomínám… , těším se na tebe… Maruška

Marie Starová

Odpověď :

Ahoj Maruško,
je to samozřejmě výzva, která se neodmítá. Proč do toho nejít. Věk není důležitý, ale fyzická a duševní kondice, radost a dobrá nálada.
A Maruško, pokud bych i v těchto letech byla součástí této soutěže, pak to znamenalo, že bych se neměla za co stydět. Plavky mi nedělají problém. VŽDYŤ DENNĚ, a to za každého počasí, ať už je pěkně a nebo mrzne se s manželem otužujeme a kdo ví, třeba si v brzské době založíme „ KLUB OTUŽILCŮ „!!!!!
A jak říká můj manžel, “ Každá žena je krásná, ať štíhlá, nebo při těle“. Tak do toho jdu!
Moc se těším na setkání nejen s Tebou, ale se všemi ostatními babičkami. A potom, kdo si hraje, nezlobí!!!!

Pěkný den. Květa


2. otázka pro Květu :

Ahoj Květuško, moc ráda vzpomínám, jak jsi se mnou dělala rozhovor v Českém rozhlase Olomouc po finále EB, tuším v roce 2009.

Moje otázka pro Tebe :

Kdyby Ti Český rozhlas Olomouc nabídl práci moderátorky, brala bys to? A který pořad, v případě že to vezmeš, bys chtěla moderovat?

Zdraví
Eliška Lantová
Odpověď :

Milá Eliško, moc mě potěšila Tvá otázka. Ani nevíš, jak ráda na ten rok vzpomínám.
Byla to tehdy moje první zkušennost s moderováním v rozhlase a první setkání s Eurobabičkou.V té době jsem do Českého rozhlasu Olomouc nastoupila a byl to můj první výjezd na zkušenou (byla jsem už 4 roky v důchodu a ani ve snu mě nenapadlo, že mě moderování chytí za srdíčko).
Byly to nedaleké Lázně Teplice nad Bečvou, kde se konalo Finále Eurobabičky. Tam jsem poprve potkala manžele Tauchmanovy. Byla tam velmi přátelská atmosféra. Učarovaly mě soutěžící dámy, mezi kterými jsi byla i Ty. Pro mne to byl nezapomenutelný zážitek… a tenkrát to ovlivnilo i mé rozhodnutí se přihlásit do soutěže.
Víš Eliško, mám-li být upřímná, práce v rozhlase mi učarovala a tak bych se nebránila znovu si to zopakovat. Jsem nesmírně vděčná vedení rozhlasu, že mi umožnilo mít svůj samostatný pořad nazvaný „ Taneční pro pokročilé“. Naučila jsem se střihový program, který byl nejtěžší, potýkala se s neskutečnou trémou a uklidňovala svá roztřesená kolena za pomocí všech, nesmírně vstřícných kolegů rozhlasáků. Každý týden, ve středu odpoledne, jsem si zvala do pořadu lidičky všech možných věkových kategorijí. Dozvídala jsem se různé životní příběhy, dělala jsem rozhovory s významnými lidmi a potkala jsem se s různými osobnostmi našeho společenského a kulturního života. Měla jsem tu čest odvysílat medajlonky všech dvanácti finalistek soutěže Eurobabiček „ Rakovina, věc veřejná“, se kterými jsem soutěžila a prožila ty nejhezčí chvíle v Praze a Brně, které patří do mého života.
Těším se na setkání a přeji si, aby se uskutečnilo. Měj se pěkně,srdečně zdravím,
Květa


3.otázka pro Květu

Ahoj Květuško, zajímalo by mě, jestli jsi stále aktivní se svým dětským lidovým souborem a jestli také s nimi na představení vystupuješ? Díky za odpověď,

zdraví Iva Syrovátková

Odpověď :

Milá Ivanko, moc děkuji za Tvou otázku.
Už je to bez mála 40 let, co jsem založila Dětský folklorní soubor Maleníček u nás v Lipníku nad Bečvou. Souborem prošly stovky dětí a dá se říci i desítky dospělých. Když jsme v roce 1982 začínali, měla jsem soubor 15 děvčátek ve věku deseti let a k nim malou hudeckou muzičku složenou ze dvou dospělých a tří dětí. Poté se k nám přidala Dětská cimbálová muzika. Ráda na tu dobu vzpomínám.
S postupem času se soubor rozrůstal a přibývali dospělí muzikanti. A nejen muzikanti, ale i dospělí tanečníci. Bylo to v době, kdy folklor měl zelenou. Každoročně jsme vystupovali na různých soutěžích a festivalech. Zvali nás na různá místa naší republiky a to se děje dnes…
i když je doba poněkud složitější. Vloni nám díky koroně odpadlo osm vystoupení. Neviděla jsem děti od září loňského roku, kdy se to po prázdninách uvolnilo a já si naivně myslela, že budeme vystupovat 28. září  v každoročním slavnostním Setkání Hanáků ( pokaždé je to jiném místě). Bylo ale zrušeno. Jak se to rozvolnilo, tak to rychle všechno skončilo .
Ach jo, a tak nám odpadlo i vánoční koledování v Praze a  u nás v Lipníku a jeho okolí. Teď se těšíme na velikonoční vystoupení. Už máme několik pozvánek, ale nejsem si jistá, že se dětem bude chtít vystupovat, po skoro roční pauze nic nedělání. Ale já jsem optimista a přesto, že jsem nemocná, věřím tomu, že nastanou lepší časy.
Ivanko, těším se na setkání a věřím, že se uskuteční. Zdravím a přeji hlavně hodně zdravííííí!
Květa
  1. Květa Kohoutková napsal:

    Květuško, je mi známo, že jsi velmi všestranná. To, že patříš i mezi zimomřivé jedince mě utvrdilo, že jsi i odvážná. Odměnou by byl můj velký potlesk v zachumlané bundě, čepici a šále od babičky. Děkuji za vyčerpávající odpověď. Přeji Ti krásné sněhem zaváté dny. Maruška

  2. Květoslava Kohoutková napsal:

    ahoj Maruško, zatím co manžel jde opravdu i do zamrzlé Bečvy, tak já zatím jen do vany, ale je to super.Dělá mi to dobře na tělo a kdo má potíže s pohyblivým aparátem, tomu to vřele doporučuji.Pošlu Ti nějakou fofografii
    e mailem, nebo se podívej na můj profil na Facebooku.
    Maruško, dávej na sebe pozor, přeji Ti hodně a hodně zdravíčka a věřme, že se nám setkání podaří a potkáme se posílnění touto kovidovou dobou plní optimismu a nadšení.Přeji Ti pěkný den.

Zanechat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *