Všechny nominované babičky…

…si jistě zaslouží ocenění a pochvalu. 

Jsou to ženy aktivní a činorodé, které se plně věnují své rodině, obětavě se zapojují do činnosti různých spolků, ještě stále i ve svém babičkovském věku místo odpočinku tvoří a budují.
Tyto činnosti jsou však činnosti zájmové a dámy je provozují dobrovolně, i když s chutí a zápalem. Jistě jim přinášejí radost a uspokojení, vždyť si je vybraly samy a z vlastní vůle.

Z navrhovaných babiček však vyčnívá jedna, která si svůj život nenaplánovala sama. Osud si s ní nepěkně pohrál a navzdory tomu žila dál život plný lásky, porozumění, obětavosti. Ve třech letech přišla o maminku a její roli převzala babička. Porodila čtyři děti, nejstarší syn však přišel o život při autonehodě. Předčasná smrt dvou blízkých jí změnila život a přinesla hodně bolesti.
Žít se však musí a tak žila a žije pro druhé. Je to paní Alena Holanová.

Příběh paní Aleny Holanové nás dojal nejvíce. Z toho článku bylo cítit pokoru, ale i tu sílu jít dál, vstřebat úmrtí maminky, výchova babičkou , vychovat děti, „smířit se“ se smrti jednoho z nich a radovat se z vnoučátek i pejska.

Moc dojemný příběh a nejvíce odpovídá zadání…

…hledáme Eurobabičku dobré srdce, jenž ve svém životě nese smutné připomínky časů, které ji změnily život a zároveň je synonymem bezmezné obětavosti, empatie, solidarity, pomoci a lásky k bližnímu.

Ostatní příběhy byly většinou popisy toho, jak pomáhají dámy ve svém okolí. Je to obdivuhodné a my jim vzdáváme hold. 

Je to opravdu úžasné, jak i ve vyšším věku jsou lidé aktivní a podněcují ostatní něco dělat.

Není nutné myslet na samotu a nemoci ve stáří.

Přejeme všem pevné zdraví a ještě mnoho let plné nápadů a aktivit.

  1. Soutez napsal:

    Přihlásila jsem se do soutěže Eurobabicka 2023. V minulosti jsem prodělala hroznou duševní nemoc která mě vyřadila z pracovního procesu. Postupem času jsem se uzdravila a s pomocí lásky k bližním jsem vše překonala. Mám 3 děti a 6 vnoucat nyní jsem aktivní seniorka v pomáhám v suvenytech na kolonade také jsem byla dobrovolnice v Mar. Lázních v domově důchodců i v Praze kde se nyní často zdržují..Zúčastnila jsem se soutěží pro babicky ráda cesťuji po celém světě. I když mi je 68 chci být ještě užitečná. Jsem vdova ale již několik let žijí v Praze s milovaným pritelem.

Zanechat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *